Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДАЛЕКИЙ ПОРЯДОК ТА МАГНІТНА РЕЛАКСАЦІЯ В СИСТЕМАХ ОДНОДОМЕННИХ НАНОЧАСТИНОК

ДАЛЕКИЙ ПОРЯДОК ТА МАГНІТНА РЕЛАКСАЦІЯ В СИСТЕМАХ ОДНОДОМЕННИХ НАНОЧАСТИНОК

Назва:
ДАЛЕКИЙ ПОРЯДОК ТА МАГНІТНА РЕЛАКСАЦІЯ В СИСТЕМАХ ОДНОДОМЕННИХ НАНОЧАСТИНОК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,12 KB
Завантажень:
447
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
СУМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Нефедченко Василь Федорович
УДК 537.624
ДАЛЕКИЙ ПОРЯДОК ТА МАГНІТНА РЕЛАКСАЦІЯ
В СИСТЕМАХ ОДНОДОМЕННИХ НАНОЧАСТИНОК
01.04.07 – фізика твердого тіла
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Суми – 2002


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Сумському державному університеті,
Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор фізико-математичних наук, професор
Денисов Станіслав Іванович,
Сумський державний університет, завідувач
кафедри загальної та експериментальної фізики.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Львов Віктор Анатолійович,
Київський національний університет ім. Тараса
Шевченка, професор кафедри математики та
теоретичної радіофізики.
Доктор фізико-математичних наук, професор
Равлік Анатолій Георгійович,
Національний технічний університет
“Харківський політехнічний інститут”, професор
кафедри фізики металів і напівпровідників.
Провідна установа – Донецький національний університет,
кафедра теоретичної фізики та кафедра фізики
твердого тіла і фізичного матеріалознавства
Міністерства освіти і науки України, м. Донецьк.
Захист відбудеться “ 5 ” червня 2002 р. о “14” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 55.051.02 у Сумському державному університеті за адресою 40007, м. Суми, вул. Римського-Корсакова, 2, корп. ЕТ, ауд. 216.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Сумського державного університету.
Автореферат розісланий “ 3 ” травня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Лисенко О.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Широка перспектива використання магнітних матеріалів, що мають нанокластерну структуру, обумовила інтенсивні дослідження їх властивостей в останні роки. Одними з найбільш перспективних галузей використання таких магнітних матеріалів є радіотехніка та обчислювальна техніка, без якої важко уявити сучасні наукові дослідження і новітні технологічні процеси. Типовим представником нанокластерних структур є системи однодоменних феромагнітних частинок, дослідження фазових переходів в яких є одним із актуальних напрямків фізики твердого тіла.
Актуальність теми. Однодоменні феромагнітні частинки є об'єктом пильної уваги дослідників. Це обумовлено, насамперед, тим, що властивості таких частинок є визначальним чинником багатьох характеристик магнітних рідин, дисперсних феромагнетиків, кластерних структур, нових матеріалів для збереження, запису та обробки інформації. Одним з найбільш важливих факторів, які визначають властивості ансамблів однодоменних феромагнітних частинок, є магніто-дипольна взаємодія. Вона не тільки може змінювати магнітні властивості ансамблів, але й може призводити до появи в них якісно нових, колективних ефектів.
Особливості магнітних властивостей систем невзаємодіючих малих феромагнітних частинок, що обумовлені тепловими флуктуаціями магнітних моментів частинок, з вичерпною повнотою можуть бути описані в рамках розробленого Брауном підходу. Даний підхід ґрунтується на кінетичному рівнянні для функції розподілу магнітного моменту за напрямками, яке при моделюванні теплового магнітного поля білим шумом зводиться до рівняння Фоккера-Планка. Врахування ж впливу далекодійної магніто-дипольної взаємодії на властивості систем однодоменних частинок є досить складною проблемою, яка на даний час не має задовільного вирішення. Як показано в даній дисертаційній роботі, наближення середнього локального дипольного поля, при його визначенні з врахуванням відповідних процедур усереднення і самоузгодження, дозволяє описати ряд характеристик ансамблів взаємодіючих однодоменних феромагнітних частинок. Наприклад, умови виникнення в них феромагнітного упорядкування і процес релаксації намагніченості.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалася в рамках тематичного плану науково-дослідницьких робіт: тема № 71.01.02.97–99 д/б “Нерівноважні процеси в системах магнітних доменів та суперпарамагнітних частинок”, держ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: ДАЛЕКИЙ ПОРЯДОК ТА МАГНІТНА РЕЛАКСАЦІЯ В СИСТЕМАХ ОДНОДОМЕННИХ НАНОЧАСТИНОК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок