Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ТЕХНОЛОГІЧНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ

ФОРМУВАННЯ ТЕХНОЛОГІЧНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ТЕХНОЛОГІЧНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,29 KB
Завантажень:
149
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЛУГАНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ТИШАКОВА Людмила Тимофіївна
УДК 371.134:811
ФОРМУВАННЯ ТЕХНОЛОГІЧНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Луганськ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Краматорському економіко-гуманітарному інституті, Міністерство освіти і науки України.
НАУКОВИЙ КЕРІВНИК: дійсний член АПН України,
доктор педагогічних наук, професор
ЄВТУХ МИКОЛА БОРИСОВИЧ,
Академія педагогічних наук України,
академік-секретар Відділення педагогіки і
психології вищої школи АПН України.
ОФІЦІЙНІ ОПОНЕНТИ: доктор педагогічних наук, професор
СУЩЕНКО ТЕТЯНА ІВАНІВНА,
Запорізький обласний інститут
післядипломної педагогічної освіти,
завідувач кафедри педагогічної
майстерності;
 
кандидат педагогічних наук, доцент
ФЕДІЧЕВА НАТАЛІЯ ВОЛОДИМИРІВНА,
Луганський національний педагогічний
університет імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри практики мовлення.
ПРОВІДНА УСТАНОВА: Полтавський державний педагогічний
університет ім. В.Г.Короленка,
Міністерство освіти і науки України,
кафедра педагогіки.
Захист дисертації відбудеться „4„ березня 2005 р. о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.29.053.01 у Луганському національному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Луганського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка (91011, м.Луганськ, вул. Оборонна, 2).
Автореферат розісланий „28„ січня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.Л.Бутенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Функціонування системи освіти в Україні визначається змістом, технологіями, нормативами та методами керування. Її розвиток залежить від науково-методичної значущості й обсягу освітніх інновацій, а також від ступеня їхнього поширення, що визначають прогресивні зміни в даній системі. Накопичений у нашій країні технологічний досвід із відновлення й удосконалення педагогічних систем, процесів і методів, а також відкриття й успішне функціонування освітніх навчальних закладів нового типу становлять один із головних напрямків виходу системи освіти на якісно новий рівень розвитку і створюють сприятливі умови для формування конструктивно-технологічних умінь та навичок студентів вищих навчальних закладів.
Із затвердженням цільової комплексної програми „Учитель” Головним управлінням вищої освіти разом з іншими підрозділами Міністерства освіти і науки України, Інститутом змісту і методів навчання, вищими навчальними закладами, органами управління освітою та науковими установами Академії педагогічних наук України була проведена робота щодо оптимізації мережі вищих навчальних закладів, обсягів підготовки педагогічних працівників, удосконалення структури спеціальностей, визначення нового змісту і вироблення механізму реалізації ступеневої освіти.
Система шкільного і вузівського навчання в багатьох країнах, у тому числі й в Україні, зазнає значних змін. Вони очевидні, реакція на них з боку діячів педагогічної науки не однозначна. До таких змін можна віднести запровадження єдиного державного іспиту і нових освітніх форм навчання у школі: навчання на дому, розширення системи багаторівневої підготовки у ВНЗ, пов’язаної з підписанням Болонської Декларації.
Учитель у сучасній системі освіти все частіше опиняється в ролі дослідника нових можливостей, які відкриваються перед ним. Ця роль потребує розвитку навичок рефлексії та здатності перебудови своєї діяльності на її основі. Наявність і професійно-педагогічної, і технологічної компетентності є необхідними умовами в підготовці вчителя іноземної мови, що передбачають спроможність до адекватних дій у змінюваній ситуації на основі неперервного самопізнання й саморозвитку особистості.
Професійна підготовка майбутнього фахівця в руслі цих тенденцій повинна охоплювати процес оволодіння ним інноваційними технологіями навчання та виховання, прийомами планування та управління педагогічною діяльністю, спеціальними знаннями, вміннями, навичками для повноцінного включення його у професійно-вольові стосунки, знаннями прийомів творчої адаптації до змісту та структури професійної діяльності, а також розвиток особистості кожного студента, підвищення індивідуального потенціалу та креативних можливостей майбутнього спеціаліста-філолога.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ТЕХНОЛОГІЧНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок