Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ АДАПТИВНОГО ІНФОРМАЦІЙНОГО ПОШУКУ НА ОСНОВІ МОДЕЛІ КОРИСТУВАЧА

МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ АДАПТИВНОГО ІНФОРМАЦІЙНОГО ПОШУКУ НА ОСНОВІ МОДЕЛІ КОРИСТУВАЧА

Назва:
МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ АДАПТИВНОГО ІНФОРМАЦІЙНОГО ПОШУКУ НА ОСНОВІ МОДЕЛІ КОРИСТУВАЧА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,70 KB
Завантажень:
130
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЧЕРКАСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Ночевнов Дмитро Павлович
УДК 004.738.5+004.78:025.4.036
МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ АДАПТИВНОГО ІНФОРМАЦІЙНОГО
ПОШУКУ НА ОСНОВІ МОДЕЛІ КОРИСТУВАЧА
05.13.06 – автоматизовані системи управління
та прогресивні інформаційні технології
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Черкаси – 
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Черкаському державному технологічному університеті
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент
САУХ ВАЛЕРІЙ МИХАЙЛОВИЧ,
Черкаський державний технологічний університет,
доцент кафедри комп’ютерних технологій.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор, заслужений працівник
народної освіти України
СИДОРЕНКО ВОЛОДИМИР ВОЛОДИМИРОВИЧ,
Кіровоградський національний технічний університет,
завідувач кафедри програмного забезпечення;
кандидат технічних наук, доцент
ПІСКУН ОЛЕКСАНДР ВАРФОЛОМІЙОВИЧ,
Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького, доцент кафедри економічної теорії та міжнародної економіки.
Провідна установа: Міжнародний науково-навчальний центр інформаційних
технологій та систем Національної академії наук України і Міністерства освіти і науки України, відділ розподілених інтелектуальних систем, м. Київ.
Захист відбудеться 19.05.2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К73.052.01 Черкаського державного технологічного університету за адресою 18006, м. Черкаси, бул. Шевченка, 460.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Черкаського державного технологічного університету за адресою 18006, м. Черкаси, бул. Шевченка, 460.
Автореферат розісланий 14.04.2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.В. Палагін
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Нині спостерігається експонентне зростання кількості джерел інформації у світі, що зумовлено збільшенням чисельності її споживачів, обсягу створеної і доступної інформації. Це викликає все більші складнощі в ефективному пошуку інформації, що є наслідком, з одного боку, особливостей людино-машинної взаємодії, а з іншого – семантичної неоднорідності джерел інформації. Розв’язання цієї проблеми полягає в індивідуалізації засобів інформаційного пошуку, тобто в адаптації процесу пошуку до індивідуальних особливостей користувачів, що дозволить швидко знаходити релевантну інформацію час за допомогою прийнятних засобів і з мінімальними зусиллями користувачів.
Значний внесок у розробку теоретичних і прикладних питань підвищення ефективності інформаційного пошуку здійснили Г. Селтон, Дж. Солтон, Е. Ф. Скороходько, Л. Е. Пшенична, В. В. Сидоренко, В. М. Дріянський, О. Г. Дубінський, Ю. В. Рогушина та ін. Однак розроблені методи адаптивного інформаційного пошуку, такі як зворотній зв’язок за релевантністю, різні методи модифікації запитів користувачів, недостатньою мірою враховують специфіку інформаційного пошуку в Інтернеті. Такому пошукові притаманна висока вартість зв'язку, децентралізованість, неоднорідність і різноманітність інформаційних ресурсів, а також небажання користувачів витрачати час та зусилля на використання методів покращення інформаційного пошуку. З погляду мінімізації часу і вартості пошуку найбільш перспективним є використання моделей користувачів для розширення запиту під час проведення адаптивного інформаційного пошуку, що дозволяє суттєво скоротити час інтерактивної взаємодії і витрати користувачів, оскільки уточнення запиту виконується на боці пошукового засобу без залучення посередника-людини.
Визначальну роль у вирішенні питань моделювання користувачів інформаційних систем відіграли праці В. М. Глушкова, А. М. Довгялло, Т. А. Гаврилової, О. В. Піскуна, В. І. Дракіна, А. П. Беня та ін. Однак інформаційний пошук в Інтернеті має свої обмеження і висуває певні вимоги до моделювання користувачів, що потребує додаткових теоретичних і практичних досліджень у цій галузі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ АДАПТИВНОГО ІНФОРМАЦІЙНОГО ПОШУКУ НА ОСНОВІ МОДЕЛІ КОРИСТУВАЧА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок