Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТВОРЕННЯ ГОМЕОПАТИЧНОГО ЛІКАРСЬКОГО ЗАСОБУ НА ОСНОВІ ОТРУТИ БДЖОЛИНОЇ

СТВОРЕННЯ ГОМЕОПАТИЧНОГО ЛІКАРСЬКОГО ЗАСОБУ НА ОСНОВІ ОТРУТИ БДЖОЛИНОЇ

Назва:
СТВОРЕННЯ ГОМЕОПАТИЧНОГО ЛІКАРСЬКОГО ЗАСОБУ НА ОСНОВІ ОТРУТИ БДЖОЛИНОЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,42 KB
Завантажень:
357
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ФАРМАЦЕВТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ |
Пасічник Михайло Францович
УДК: 615.015.32:615.453.3.014.21:616-005.98:638.178.8
СТВОРЕННЯ ГОМЕОПАТИЧНОГО
ЛІКАРСЬКОГО ЗАСОБУ НА ОСНОВІ
ОТРУТИ БДЖОЛИНОЇ
15.00.01 - технологія ліків та організація фармацевтичної справи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фармацевтичних наук
Харків – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі аптечної технології ліків Національного фармацевтичного університету Міністерства охорони здоров’я України.
Науковий керівник: | заслужений діяч науки і техніки України,
доктор фармацевтичних наук, професор
ТИХОНОВ ОЛЕКСАНДР ІВАНОВИЧ
Національний фармацевтичний університет,
завідувач кафедри аптечної технології ліків
Офіційні опоненти: | доктор фармацевтичних наук, професор
Чуєшов Владислав Іванович
Національний фармацевтичний університет,
завідувач кафедри промислової фармації
доктор фармацевтичних наук, професор
Калинюк Тимофій Григорович
Львівський національний медичний
університет ім. Данила Галицького,
завідувач кафедри технології ліків і біофармації
Провідна установа: | Запорізький державний медичний університет МОЗ України, кафедра технології ліків
Захист відбудеться “6” квітня 2007 року о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.605.01 при Національному фармацевтичному університеті за адресою: 61002, м. Харків, вул. Пушкінська, 53.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного фармацевтичного університету (61168, м. Харків, вул. Блюхера, 4).
Автореферат розісланий “3” березня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор біологічних наук, проф. Л.М. Малоштан
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Критичний стан сучасної фармакотерапії набряків дозволяє стверджувати, що кількість лікарських препаратів, ефективних при їх лікуванні, обмежена, а ті, що присутні на фармацевтичному ринку, не повністю відповідають вимогам практичної медицини та фармації. Серед них найбільш ефективними на сьогоднішній день вважаються діуретики, але вони викликають появу серйозних побічних ефектів (дисбаланс електролітів в організмі, вірогідність підвищення тромбоутворення), що спонукає лікарів та хворих звертатися до інших методів лікування, таких як, наприклад, гомеопатія. У гомеопатичній практиці використовують лікарські препарати, які відрізняються від алопатичних відсутністю побічних проявів, нешкідливістю, і які можна призначати хворим різних вікових категорій.
Важливу роль у лікуванні набряків гомеопатичним методом відіграє сировина тваринного походження – отрута бджолина, яка застосовується у медичній практиці протягом багатьох століть. Зараз не тільки розшифрований хімічний склад отрути, але і відомий механізм її дії на організм, що дозволяє значно розширити діапазон її клінічного застосування.
Нажаль в Україні відсутнє виробництво лікарських засобів, які містять у своєму складі отруту бджолину. В аспекті вищевикладеного, проблема створення вітчизняних гомеопатичних лікарських препаратів на основі бджолиної отрути для терапії набряків є актуальною.
Згідно Закону України “Про лікарські засоби”, гомеопатичні лікарські засоби (ЛЗ) мають статус лікарських засобів та повинні бути ліцензованими державними уповноваженими органами. До Реєстру ЛЗ України гомеопатичні ЛЗ введенні як окрема фармакотерапевтична група. У зв’язку з цим доцільним є створення єдиної законодавчої бази щодо виробництва, стандартизації та контролю якості гомеопатичних ЛЗ в аптечних і промислових умовах.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до плану науково-дослідних робіт Національного фармацевтичного університету (“Створення гомеопатичних лікарських засобів” № держреєстрації 0103U000480) та проблемної комісії „Фармація” МОЗ та АМН України.
Мета і завдання дослідження. Метою наших досліджень стало створення гомеопатичного лікарського засобу на основі отрути бджолиної для лікування набряків різної етіології.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СТВОРЕННЯ ГОМЕОПАТИЧНОГО ЛІКАРСЬКОГО ЗАСОБУ НА ОСНОВІ ОТРУТИ БДЖОЛИНОЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок