Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОТИВАЦІЯ ТРУДОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПРАЦІВНИКІВ РЕСТРУКТУРИЗОВАНИХ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ

МОТИВАЦІЯ ТРУДОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПРАЦІВНИКІВ РЕСТРУКТУРИЗОВАНИХ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ

Назва:
МОТИВАЦІЯ ТРУДОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПРАЦІВНИКІВ РЕСТРУКТУРИЗОВАНИХ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,32 KB
Завантажень:
162
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
БІЛОЦЕРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КЛОКАР Олег Олександрович
УДК 331.101.3:631.11
МОТИВАЦІЯ ТРУДОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПРАЦІВНИКІВ РЕСТРУКТУРИЗОВАНИХ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ
08.00.04 – економіка та управління підприємствами
(економіка сільського господарства і АПК)
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Біла Церква – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Білоцерківському державному аграрному університеті.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Купалова Галина Іванівна,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри обліку та аудиту
економічного факультету.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Гнибіденко Іван Федорович,
Рада національної безпеки і оборони України,
керівник управління соціальної безпеки;
доктор економічних наук, професор
Краснов Юрій Миколайович,
Науково-дослідний економічний інститут
Міністерства економіки та з питань
європейської інтеграції України,
завідувач відділу проблем гуманітарної
політики, людського розвитку і споживчого ринку.
 
Захист відбудеться “14” вересня 2007 р. о 11:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 27.821.03 в Білоцерківському державному аграрному університеті за адресою: 09117, Київська область, м. Біла Церква, Соборна площа, 8/1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Білоцерківського державного аграрного університету за адресою: 09117, Київська область, м. Біла Церква, Соборна площа, 8/1.
Автореферат розісланий “13” серпня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук, доцент І.М. Паска
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Успішне здійснення економічних реформ в Україні, забезпечення стабільного економічного зростання та підвищення добробуту громадян не можливе без досягнення високого рівня трудової мотивації, насамперед, у сільському господарстві. Проте незважаючи на проведену реструктуризацію понад 98% сільськогосподарських підприємств, ставлення до праці більшості селян не змінилося, навіть погіршилося. Це пов’язано, передусім, з відсутністю дієвих матеріальних і соціально-психологічних стимулів у працівників даної галузі. Нині рівень оплати аграрної праці, як основної складової трудової мотивації селян, найнижчий порівняно з іншими видами економічної діяльності і не забезпечує навіть простого відтворення робочої сили. Так, у 2005 р. в Україні середньомісячна заробітна плата в сільському господарстві та пов’язаних з ним послугах становила лише 415 грн., або 82% рівня офіційно встановленого прожиткового мінімуму для працездатної особи.
Низький рівень оплати праці, відсутність належних робочих місць, безробіття та інші мотиваційні чинники спричиняють значне вивільнення працівників із сільськогосподарського виробництва, зовнішню і внутрішню трудову міграцію в державі. За останні п’ять років показник середньорічного зменшення працівників у сільському господарстві перевищив 24 тис. осіб, а кількість мігрантів, серед яких переважають сільські жителі працездатного віку, за оцінками вчених-економістів, досягла понад 8 млн. осіб. Це спричиняє скорочення найбільш працездатної, досвідченої та перспективної, з точки зору ефективного використання і відтворення трудового потенціалу, робочої сили, насамперед, сільської молоді, що негативно позначається на економіці села і загрожує економічній безпеці України.
Проблема забезпечення ефективного мотиваційного механізму в аграрному секторі економіки привертає увагу науковців і практиків. Вагомий внесок у її розв’язання зробили такі вітчизняні та іноземні вчені-економісти: І. Ахметова, С. Бандур, О. Бугуцький, М. Будаг’янц, В. Верхоглазенко, Н. Волгін, О. Володін, О. Гніденко, І. Гнибіденко, А. Гордєєв, І. Гущіна, І. Джаін, Н. Дишлюк, В. Збарський, Ю. Краснов, Г. Купалова, Е. Лібанова, М. Малік, С. Москвічов, М. Назарук, П. Саблук, В. Онікієнко, Л. Червінська та ін. Належної уваги заслуговують також наукові розробки М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: МОТИВАЦІЯ ТРУДОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПРАЦІВНИКІВ РЕСТРУКТУРИЗОВАНИХ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок