Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНИЙ МЕХАНІЗМ АДАПТАЦІЇ МОЛОДІ ДО РИНКОВИХ УМОВ (регіональний аспект)

СОЦІАЛЬНИЙ МЕХАНІЗМ АДАПТАЦІЇ МОЛОДІ ДО РИНКОВИХ УМОВ (регіональний аспект)

Назва:
СОЦІАЛЬНИЙ МЕХАНІЗМ АДАПТАЦІЇ МОЛОДІ ДО РИНКОВИХ УМОВ (регіональний аспект)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,88 KB
Завантажень:
442
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна
Щудло Світлана Андріївна
УДК: 316.346.32-053.6:338(477)
СОЦІАЛЬНИЙ МЕХАНІЗМ АДАПТАЦІЇ
МОЛОДІ ДО РИНКОВИХ УМОВ
(регіональний аспект)
Спеціальність 22.00.07 - соціологія управління
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата соціологічних наук
Харків - 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Львівському національному університеті імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник - доктор економічних наук, професор
Хоронжий Андрій Гнатович,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
завідувач кафедри соціології.
Офіційні опоненти: доктор соціологічних наук
Пилипенко Валерій Євгенович,
Інститут соціології НАН України, провідний
науковий співробітник відділу економічної соціології;
кандидат філософських наук, доцент
Ніколаєвський Валерій Миколайович,
Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна,
декан соціологічного факультету.
Провідна установа - Українська академія друкарства
Міністерства освіти і науки України,
кафедра суспільно-гуманітарних наук, м.Львів.
Захист відбудеться “24“ жовтня 2000 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.15 у Харківському національному університеті імені В.Н.Каразіна (61002, м.Харків, вул. Мироносицька, 1, ауд.2-11).
З дисертацією можна ознайомитися у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім.. В.Н.Каразіна (61077, м.Харків, майдан Свободи, 4).
Автореферат розісланий 22.09.2000 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Шеремет І.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасний етап розвитку українського суспільства, перехід до ринкових відносин, інтенсивні зміни навколишнього середовища та геополітичних процесів, зростання темпів життя, соціально-економічна криза вимагають посилення уваги до проблеми соціальної адаптації людини до соціального середовища. В цих умовах відбувається тотальна руйнація традиційних соціально-регулятивних механізмів, порушення узгодженості соціальної взаємодії індивіда чи групи з соціальним середовищем.
На цьому тлі особливу увагу привертає молодь як соціально-демографічна група, соціальне, психологічне та фізичне становлення якої відбувається в даних умовах. На труднощі адаптації, зумовлені соціально-психологічними та фізичними чинниками, накладаються проблеми кризової соціально-економічної ситуації у державі, що ускладнює існуюче становище молоді.
У зв’язку з цим, особливого значення набуває дослідження процесів включення молодого покоління в усі сфери життєдіяльності суспільства, а насамперед - соціально-економічну. Ефективність соціальної адаптації до нових економічних умов для молодої людини пов’язана зі становленням її як особистості, працівника, громадянина. В залежності від того, чи зможе молодь ефективно адаптуватися до нової соціальної ситуації, залежить її участь у реформуванні суспільства.
Провідна проблема дисертаційного дослідження полягає у неефективності наявних соціальних механізмів адаптації молоді в сучасних економічних умовах, що знаходить свій прояв у дисфункції соціальних процесів, які мають місце в молодіжному середовищі, і носять небажаний для суспільства характер. Поява таких проблем свідчить про необхідність поглиблення знань про особливості проходження процесів соціальної адаптації у молодіжному середовищі та соціальних механізмів адаптації молоді. Такі знання сприятимуть удосконаленню існуючих та знаходженню нових соціальних механізмів адаптації молоді до ринкових умов.
Соціальна адаптація належить до одного з ключових дослідницьких напрямів, актуальних для всього комплексу наук про людину та її діяльність. Особливе місце їй відводиться у соціології, що зумовлюється важливістю цього процесу для гармонійного розвитку людини і суспільства.
Теоретико-методологічні основи соціальної адаптації закладені у працях Т.Парсонса, Р.Мертона, Дж.Міда, Е.Еріксона, Е.Фромма, К.Роджерса, А.Маслоу та ін.
Теоретичним підгрунтям дисертаційного дослідження стали також дослідження російських вчених Л.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНИЙ МЕХАНІЗМ АДАПТАЦІЇ МОЛОДІ ДО РИНКОВИХ УМОВ (регіональний аспект)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок