Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИНАМІКА ЗАБРУДНЕННЯ ВАЖКИМИ МЕТАЛАМИ ВОДОДІЛЬНИХ ЛАНДШАФТІВ МАЛИХ РІЧОК ЛІСОСТЕПУ СУМЩИНИ

ДИНАМІКА ЗАБРУДНЕННЯ ВАЖКИМИ МЕТАЛАМИ ВОДОДІЛЬНИХ ЛАНДШАФТІВ МАЛИХ РІЧОК ЛІСОСТЕПУ СУМЩИНИ

Назва:
ДИНАМІКА ЗАБРУДНЕННЯ ВАЖКИМИ МЕТАЛАМИ ВОДОДІЛЬНИХ ЛАНДШАФТІВ МАЛИХ РІЧОК ЛІСОСТЕПУ СУМЩИНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,87 KB
Завантажень:
277
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.Н. КАРАЗІНА
Буц Юрій Васильович
УДК 911.2:504.54 (477.52)
ДИНАМІКА ЗАБРУДНЕННЯ ВАЖКИМИ МЕТАЛАМИ ВОДОДІЛЬНИХ
ЛАНДШАФТІВ МАЛИХ РІЧОК ЛІСОСТЕПУ СУМЩИНИ
11.00.11 - конструктивна географія і раціональне використання
природних ресурсів
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Харків - 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна,
м. Харків
Науковий керівник: доктор географічних наук, професор Некос Володимир Юхимович, Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, завідувач кафедри геоекології та конструктивної географії.
Офіційні опоненти: доктор географічних наук Волошин Іван Миколайович, Львівський національний університет імені Івана Франка, професор кафедри раціонального використання природних ресурсів та охорони природи. Кандидат географічних наук Клімов Олександр Васильович, Український науково-дослідний інститут екологічних проблем, завідувач лабораторії проблем природних територій та об'єктів особливої охорони.
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра фізичної географії та геоекології
Захист відбудеться " 10 " квітня 2001 р. о 15.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.04 Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. ІІ-49
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ЦНБ.
Автореферат розісланий " 2 " березня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат географічних наук Жемеров О.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Важливим питанням сучасності є раціональне використання земель в умовах техногенного навантаження на довкілля, зокрема нейтралізація наростаючого забруднення важкими металами (ВМ). Значною мірою розв'язання цієї проблеми залежить від визначення закономірностей поведінки забруднювачів у ландшафтах. Для розробки конструктивно-географічних основ раціонального природокористування необхідна інформація про структуру, стан та тенденції динаміки і розвитку не лише тих ландшафтів, що перебувають під постійним і різноманітним концентрованим антропогенним навантаженням, але і тих, що знаходяться на значній віддалі від імпактних джерел забруднення. У лісостеповій зоні Сумської області, що в геоекологічному районуванні відповідає Сумському району і входить до Північно-Східного геоекологічного реґіону (Шищенко, Малишева, 1998), основні проблеми природокористування пов'язані з досить високим сільськогосподарським освоєнням реґіону, а також забрудненням ґрунтів ВМ та залишковими речовинами хімічних засобів захисту рослин. Згідно статистичних даних землі користувачів, що займаються сільськогосподарським виробництвом становлять 82,3% від загальної площі території області. Високий рівень антропогенного впливу й активна трансформація ландшафтів, пов'язана із сільськогосподарським навантаженням, окрім акумуляції та міграції хімічних елементів у компонентах ПТК, викликають певні зміни функціональних і геохімічних параметрів. Тому виникає потреба проведення наукових досліджень, що базуються на функціонально-динамічній основі. Отримані результати доцільно співставити й порівняти із заповідними природно-територіальними комплексами. Це сприяє встановленню ступеня забруднення та більш досконалому й детальному аналізу проблем техногенного навантаження на ландшафти. У лісостеповій зоні Сумщини цьому цілком відповідають ПТК філії Українського степового природного заповідника НАН України "Михайлівська цілина". Цим визначається актуальність роботи, в якій разом із встановленням рівня забруднення ВМ, досліджено динаміку їхнього вмісту у складових ПТК в умовах заповідного режиму та в умовах активного сільськогосподарського впливу.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Проведення досліджень зумовлене необхідністю реалізації "Основних напрямків державної політики України в галузі охорони довкілля, використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки" (Постанова Верховної Ради №188-98), а також "Положення про державну систему моніторингу довкілля" (Постанова Каб.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ДИНАМІКА ЗАБРУДНЕННЯ ВАЖКИМИ МЕТАЛАМИ ВОДОДІЛЬНИХ ЛАНДШАФТІВ МАЛИХ РІЧОК ЛІСОСТЕПУ СУМЩИНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок