Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕХАНІЗМ СТРУКТУРНИХ ТРАНСФОРМАЦІЙ ПРМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ В УМОВАХ ПЕРЕХОДУ ДО РИНКУ

МЕХАНІЗМ СТРУКТУРНИХ ТРАНСФОРМАЦІЙ ПРМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ В УМОВАХ ПЕРЕХОДУ ДО РИНКУ

Назва:
МЕХАНІЗМ СТРУКТУРНИХ ТРАНСФОРМАЦІЙ ПРМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ В УМОВАХ ПЕРЕХОДУ ДО РИНКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,16 KB
Завантажень:
462
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКИ ПРОМИСЛОВОСТІ
УДК 338.45.01+338.33
СОЛОД Марина Анатоліївна
МЕХАНІЗМ СТРУКТУРНИХ ТРАНСФОРМАЦІЙ
ПРМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ В УМОВАХ
ПЕРЕХОДУ ДО РИНКУ
Спеціальність 08.07.01 - Економіка промисловості
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2004


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті економіки промисловості НАН України (м. Донецьк) у відділі економічних проблем розвитку промисло-вого виробництва.
Науковий керівник -доктор економічних наук, професор,
академік НАН України, заслужений діяч науки і техніки України
Амоша Олександр Іванович,
Інститут економіки промисловості Національної академії наук України (м. Донецьк), директор інституту.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Воронкова Алла Еженівна,
Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля Міністерства освіти і науки України (м. Луганськ), завідувачка кафедри менеджменту зовнішньоекономічної діяльності;
кандидат економічних наук, старший науковий співробітник
Денисов Юрій Дмитрович,
Інститут економіко-правових досліджень Національної академії наук України (м. Донецьк), заступник завідувача відділу економіко-правових проблем розвитку територіальних систем.
Провідна установа -Таврійський національний університет ім. В.І.Вернадського Міністерства освіти і науки України (м. Сімферополь), кафедра менеджменту і маркетингу.
Захист відбудеться “20“ лютого 2004 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.151.01 в Інституті економіки промисловості НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Універ-ситетська, 77.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту економіки промисловості НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
Автореферат розісланий “20“ січня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.М. Кузьменко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасна ситуація в економіці України і задача переходу до сталого економічного розвитку диктують необхідність особливої уваги до проблем структурних перетворень промислового комплексу країни.
Після тривалого періоду кризового стану починаючи з 1999 року в Україні спостерігається поліпшення показників розвитку економіки. За підсумками 2000 року в Україні зафіксоване збільшення ВВП на 5%, за 2001 рік зростання цього показника склало 9,2%, за 2002 рік - 4,8%. Протягом останніх років відбувається зростання обсягів промислового виробництва, що у цілому за 2000 рік склало 12,9%, за 2001 рік - 14,2, за 2002 рік - 7,0%. Зростання обсягів виробництва досягнуто в багатьох галузях промисловості: на 11,3% у 2002 році збільшився випуск продукції в машинобудуванні, на 8,4 - у харчовій промисловості, на 6,5 - на підприємствах хімії та нафтохімії, на 3,8% - у металургії.
Проте кількісне зростання економічних показників значною мірою віддзеркалює низький базовий рівень: обсяг промислового виробництва в 2002 році складав лише 69,3%, а ВВП - 49% від рівня 1990 року. Структура промислового виробництва України за роки незалежності стала ще більш розбалансованою: частка базових галузей із переважанням енерго- і матеріаломістких виробництв збільшилася в 1,3 раза, питома вага соціально орієнтованих і високотехнологічних галузей скоротилася майже вдвічі.
Нестійка динаміка економічного розвитку, високий ступінь залежності вітчизняної промисловості від зовнішньоекономічних чинників, нестача внутрішніх джерел зростання обумовлюють необхідність формування фундаменту подальшого сталого розвитку, що може бути створений шляхом докорінної структурної перебудови промислового комплексу країни.
Існуючий на сьогодні відчутний розрив між реальним станом наукового та практичного вирішення проблем структурних перетворень промислового комплексу України, складність, багатоаспектність і наукова дискусійність цієї проблеми вимагають подальшого опрацювання. Потребують поглибленого вивчення особливості структурних трансформацій промислового комплексу в умовах сучасних системних перетворень у країнах із перехідною економікою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МЕХАНІЗМ СТРУКТУРНИХ ТРАНСФОРМАЦІЙ ПРМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ В УМОВАХ ПЕРЕХОДУ ДО РИНКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок