Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ У СКАУТСЬКІЙ ОРГАНІЗАЦІЇ ПЛАСТ

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ У СКАУТСЬКІЙ ОРГАНІЗАЦІЇ ПЛАСТ

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ У СКАУТСЬКІЙ ОРГАНІЗАЦІЇ ПЛАСТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,62 KB
Завантажень:
338
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ ВИХОВАННЯ
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
Жданович Юлія Миколаївна
УДК 37.03:061.215 (=161.2)(4/9)
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ
У СКАУТСЬКІЙ ОРГАНІЗАЦІЇ ПЛАСТ
13.00.07 – теорія і методика виховання
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ - 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті проблем виховання АПН України, м. Київ.
Науковий керівник:
кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник
Алєксєєнко Тетяна Федорівна, Інститут проблем виховання АПН України, завідувач лабораторії соціальної педагогіки.
Офіційні опоненти:
доктор педагогічних наук, професор Коберник Олександр Миколайович,
Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини, декан технолого-педагогічного факультету;
кандидат педагогічних наук Окаринський Михайло Михайлович,
Тернопільський інститут соціальних та інформаційних технологій, доцент кафедри гуманітарних та фундаментальних дисциплін.
Провідна установа: Луганський національний педагогічний університет імені Тараса Шевченка, кафедра соціальної педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Луганськ.
Захист відбудеться “21” вересня 2004 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.454.01 в Інституті проблем виховання АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М.Берлинського, 9.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту проблем виховання АПН України (04060, м. Київ, вул. М.Берлинського, 9).
Автореферат розісланий “20” серпня 2004 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Пустовіт Г.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Державотворчі процеси, що ведуть до зростання соціальної ролі особистості в сучасних умовах, орієнтація на гуманізацію суспільства супроводжуються негативними тенденціями у молодіжному середовищі, що пов’язані з жорстокістю і насиллям, бездуховністю, деформацією цінностей, споживацькою позицією і беззмістовним проведенням вільного часу.
Потреба самореалізації спонукає молодь до об’єднання у різні угрупування, які характеризуються специфічною субкультурою, не завжди орієнтованою на загальнолюдські й національні цінності. Поширюються шкідливі звички, зростає злочинність серед неповнолітніх, кількість наркоманів і ВІЛ-інфікованих. Дозвілля, не пов’язане з процесами продуктивного творення, викликає депресивні стани і призводить до втрати життєвих орієнтирів молоді. Отже, виникає гостра необхідність вивчення виховного потенціалу різних молодіжних груп і об’єднань.
Проблема виховання особистості з активною життєвою позицією, соціально-компетентної, орієнтованої на здоровий спосіб життя і самовдосконалення актуалізується у Конвенції про права дитини, Конституції України, в Законах України “Про освіту”, “Про позашкільну освіту”, “Про соціальне становлення та розвиток молоді в Україні”, “Про молодіжні та дитячі громадські організації”, “Про об’єднання громадян”, у Державній національній програмі “Освіта” (Україна ХХІ ст.), Національній програмі “Діти України”, “Національній концепції виховання”.
Посилення європейської ідентифікації молоді актуалізує потребу громадянського виховання, зокрема участь у діяльності громадських організацій, орієнтованих на формування морально-етичних ідеалів, гуманістичного світогляду, соціальної активності й громадянської позиції особистості.
До проблеми виховання особистості в дитячих та молодіжних колективах і організаціях, взаємодії дітей і дорослих зверталися філософи, педагоги, психологи. У їх працях обґрунтовано статус і функції дитячого руху (Р. Бейден-Пауелл, Д. Донцов, Н. Крупська, Л. Новікова, О. Тисовський), тенденції, фактори, умови, загальне і специфічне у діяльності державних і громадських молодіжних рухів (В. Бочарова, І. Кон, Т. Щербакова), процеси розвитку і становлення особистості у колективі, характер міжособистісних стосунків, соціальні позиції дітей і дорослих (Д. Ельконін, О. Киричук, А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ У СКАУТСЬКІЙ ОРГАНІЗАЦІЇ ПЛАСТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок