Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Сутність і особливості української соціал-демократії у політичній концепції Володимира Левинського

Сутність і особливості української соціал-демократії у політичній концепції Володимира Левинського

Назва:
Сутність і особливості української соціал-демократії у політичній концепції Володимира Левинського
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,07 KB
Завантажень:
341
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Національна академія наук України
Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса
Кобута Лариса Петрівна
УДК 329.14(477): 316.65-058.237
Сутність і особливості української соціал-демократії у політичній концепції Володимира Левинського
23.00.01. – Теорія і історія політичної науки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ-2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана
на кафедрі політології Інституту історії і політології Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника
Науковий керівник
доктор історичних наук, професор
Кугутяк Микола Васильович,
Прикарпатський національний університет ім. Василя Стефаника,
директор Інституту історії і політології
Офіційні опоненти:
доктор політичних наук, професор
Головченко Володимир Іванович,
Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, професор кафедри країнознавства
кандидат політичних наук, доцент
Прокопчук Ірина Іванівна,
Національний педагогічний університет ім. М.П. Драгоманова,
доцент кафедри соціально-політичних дисциплін
Провідна установа
Інститут держави і права ім. В. М. Корецького НАН України, м. Київ
Захист відбудеться “31” жовтня 2006 р. о 1400 на засіданні спеціалізованої вченої ради
Д 26.181.01 в Інституті політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України за адресою 01011, м. Київ, вул. Кутузова, 8, кім. № 202.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України (м. Київ, вул. Кутузова, 8, кім. № 218).
Автореферат розісланий “29” вересня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат політичних наук Г.І. Зеленько
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. В умовах утвердження демократичних принципів у суспільно-політичному житті нашої держави розвиток науки дає можливість звернутися до вивчення життя і теоретичної спадщини видатних представників української політичної думки, які через ідеологічні міркування в період існування комуністично-тоталітарного режиму на десятки років потра-пили під заборону дослідження та об’єктивної оцінки. Тому для вітчизняних науковців залишаються актуальними завдання персоніфікації політичної історії України, наукове осмислення політичних ідей і концепцій, дослідження суспільно-політичної діяльності багатьох українських мислителів, імена яких донедавна замовчувалися.
Серед них – Володимир Петрович Левинський (1880–1953 рр.), один із провідників і теоретиків Української соціал-демократичної партії Галичини і Буковини (УСДП), ідейний соратник та сподвижник Ю.Бачинського, В.Вин-ниченка, М.Ганкевича, Л.Ганкевича, В.Старосольського, Л.Юркевича та інших представників української соціал-демократії першої половини ХХ століття.
Наукова та публіцистична творчість, політична діяльність Володимира Левинського в першу чергу спрямовувалися на утвердження основних постулатів соціального визволення українського народу. Суспільно-політичні погляди В.Левинського формувалися під ідейним впливом М.Драгоманова і І.Франка, політичних концепцій багатьох європейських мислителів. У працях В.Левинського відображено теоретичну глибину соціал-демократичних підходів, синтез передових політичних та наукових ідей європейських діячів, системний аналіз політичних, економічних, соціальних, національних процесів в українському суспільстві.
Як ідеолог і активіст УСДП В.Левинський мав помітний вплив на розвиток українського соціалістичного руху в Східній Галичині, як публіцист, редактор партійних видань, науковець сприяв поширенню соціалістичних ідей на українських землях на початку ХХ століття, обґрунтував необхідність цілісного підходу до теоретичних і практичних аспектів розвитку соціального та національного рухів.
Творча спадщина В.Левинського, через різні, часто суб’єктивні чинники, пов’язані з упередженим відношенням до його постаті за часів радянського тоталітарного режиму, впродовж багатьох десятиліть перебувала поза увагою дослідників української політичної думки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Сутність і особливості української соціал-демократії у політичній концепції Володимира Левинського

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок