Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОСТОРОВО-ЧАСОВІ ВИМІРИ ПОЛІТИКИ: ПРИНЦИПИ РЕАЛІЗАЦІЇ

ПРОСТОРОВО-ЧАСОВІ ВИМІРИ ПОЛІТИКИ: ПРИНЦИПИ РЕАЛІЗАЦІЇ

Назва:
ПРОСТОРОВО-ЧАСОВІ ВИМІРИ ПОЛІТИКИ: ПРИНЦИПИ РЕАЛІЗАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,70 KB
Завантажень:
68
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Міністерство освіти і науки України
Львівський національний університет імені Івана Франка
Сорба Олександр Михайлович
УДК: 66.01+87.3в05
ПРОСТОРОВО-ЧАСОВІ ВИМІРИ ПОЛІТИКИ:
ПРИНЦИПИ РЕАЛІЗАЦІЇ
Спеціальність 23.00.01 – теорія та історія політичної науки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Львів – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі політології філософського факультету Львівського національного університету імені Івана Франка
Науковий керівник: доктор політичних наук, професор
Денисенко Валерій Миколайович,
професор кафедри політології,
Львівський національний університет
імені Івана Франка
Офіційні опоненти: доктор політичних наук, професор
Чемшит Олександр Олександрович,
завідувач кафедри філософських та соціальних наук,
Севастопольський національний
технічний університет
кандидат політичних наук, доцент
Вдовичин Ігор Ярославович,
кафедра історії та політології, Львівська комерційна академія
Провідна установа: Інститут політичних та етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України.
Захист відбудеться “24” січня 2007 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.35.051.17 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79001, м. Львів, вул.Університетська 1, ауд. 301.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: м.Львів, вул.Драгоманова, 5
Автореферат розісланий “21” грудня 2006 р.
Учений секретар
Спеціалізованої вченої ради О.Б. Шурко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Політична наука з часу своєї інституціоналізації на межі ХІХ – ХХ століть розвивалась шляхом нагромадження вузькоспеціалізованих досліджень, спрямованих на розв’язання окремих проблем актуальної політичної дійсності. Така дослідницька стратегія зберігається й сьогодні. Однак попри значні успіхи прикладної політології констатуємо наявність кризи в загальній теорії політичної науки, а отже, і необхідності її вирішення.
Проблема виявляє себе на кількох рівнях: теоретичному – політична наука будучи зведеною до політичної технології, орієнтованою на реалізацію соціального замовлення, у фрагментарності та ситуативності, привнесених з політичної дійсності, вона втрачає дослідницький інтерес до самої себе, розчиняється в ряді конкретних завдань політичного консультування. Сьогодні вкрай мало досліджень, об’єктом яких була б безпосередньо політична теорія або ж політико-аналітичний дискурс, предметом яких були би принципи та закони політичного буття, оскільки наукова рефлексія не може бути підкріплена соціальним замовленням. Розгляд цих питань на рівні підручників та навчальних посібників не вирішує проблеми, яка потребує глибокого наукового осмислення.
Утвердження принципу соціального замовлення як “останньої інстанції” в питаннях розвитку політології спричинило ситуацію, коли численні політологічні дослідження позбавлені системної єдності категоріально-понятійного апарату, визначеності критеріїв адекватного застосування методів політологічних досліджень, частина з яких механічно переноситься з інших галузей наукового знання.
Зазначена ситуація може трактуватися як руйнування цілісного концепту простір-часу політико-аналітичного дискурсу, оскільки поняття виокремлює та розмежовує, тоді як концепт – це той, що збирає (concipere) разом мислення (intellectus) та умови його здійснення, об’єднує та впорядковує, включаючи поняття як свій власний момент. В своєму дослідженні ми пропонуємо авторський погляд на актуальну для політичної теорії проблему реконструкції цього концепту.
Політика, як відомо, існує не лише як об’єкт теоретичних досліджень. Кожна особа інтегрована у специфічно-кодифіковану систему політичної символізації дійсності. Така система все частіше подається в термінах виключно процедурно-технологічно-правового свого означення, де політична діяльність постає як внутрішньо детермінована системою власних принципів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПРОСТОРОВО-ЧАСОВІ ВИМІРИ ПОЛІТИКИ: ПРИНЦИПИ РЕАЛІЗАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок