Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОБЛЕМИ РЕАЛІЗАЦІЇ СУДОВО-ПРАВОВОЇ РЕФОРМИ В УКРАЇНІ (1991-2004 рр.)

ПРОБЛЕМИ РЕАЛІЗАЦІЇ СУДОВО-ПРАВОВОЇ РЕФОРМИ В УКРАЇНІ (1991-2004 рр.)

Назва:
ПРОБЛЕМИ РЕАЛІЗАЦІЇ СУДОВО-ПРАВОВОЇ РЕФОРМИ В УКРАЇНІ (1991-2004 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,78 KB
Завантажень:
107
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Перший розділ “Початок реалізації судово-правової реформи в Україні
” складається з трьох підрозділів


Інститут законодавства Верховної Ради України
СЕРДЮК ВІКТОРІЯ ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 347.99(477)“1991–2004”
ПРОБЛЕМИ РЕАЛІЗАЦІЇ СУДОВО-ПРАВОВОЇ РЕФОРМИ В
УКРАЇНІ (1991-2004 рр.)
Спеціальність 12.00.01. - теорія та історія держави і права; історія політичних і правових учень
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
КИїв - 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі конституційного права та порівняльного правознавства Ужгородського національного університету
Науковий керівник: доктор юридичних наук, професор Бисага Юрій Михайлович Ужгородський національний університет, завідувач кафедри конституційного права та порівняльного правознавства
 
 
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор КАЛЮЖНИЙ РОСТИСЛАВ АНДРІЙОВИЧ, Київський національний університет внутрішніх справ , начальник кафедри теорії держави і права
кандидат юридичних наук, професор БОБРОВНИК СВІТЛАНА ВАСИЛІВНА, Київський університет права Національна академія наук України , проректор
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра теорії та історії держави і права, м. Київ.
Захист відбудеться 26.04.2007 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.867.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук в Інституті законодавства Верховної Ради України за адресою: 04053, м. Київ, пров. Несторівський, 4.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту законодавства Верховної Ради України за адресою: 04053, м. Київ, пров. Несторівський, 4.
Автореферат розісланий 21.03.2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О. М. Биков.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Конституційне закріплення принципу верховенства права суттєво підвищує авторитет судових органів як важливого засобу забезпечення, гарантування та охорони права і закону. Це, у свою чергу, обумовлює актуальність дослідження проблем розвитку та вдосконалення судової системи держави.
Забезпечення належного функціонування та подальшого розвитку судової системи України відповідно до міжнародних стандартів здійснення правосуддя потребує теоретичного осмислення питань реалізації судово-правової реформи. Такі дослідження є необхідними для вивчення і подальшого врахування проблем, які виникають у процесі здійснення реформи. Як результат можуть бути запропоновані можливі шляхи подальшого реформування судової влади.
Хоч за часів незалежності нашої держави Верховна Рада України і прийняла багато законів, які спрямовані на підвищення ефективності здійснення правосуддя в Україні, але, на жаль, актуальною залишається проблема їх практичного втілення. Це обумовлює необхідність прийняття Концепції подальшого реформування судово-правової системи, що, в свою чергу, визначає важливість комплексного теоретичного та практичного аналізу реформування правосуддя за останній період, а саме 1991-2004 років.
Крім того, дослідження багатогранного процесу становлення та функціонування судової системи України за останні роки дає підстави констатувати, що судово-правова реформа в нашій державі на сучасному історичному етапі ще далеко не завершена. Одним із визначальних факторів такої ситуації є потреба розвитку наукової теорії, що визначає необхідність глибокого аналітичного осмислення і системного узагальнення теоретичних і практичних питань у цій сфері. На нашу думку, практичне вирішення проблем здійснення судово-правової реформи може дати результат у тому випадку, якщо достатньою мірою будуть враховуватися досвід та історія розвитку судочинства, а також практика застосування нормативно-правової бази у сфері здійснення правосуддя в Україні.
Зазначене обумовлює можливість виокремити такі аргументи актуальності дослідження:
необхідність створення та розвитку системних теоретичних та практичних знань про судово-правову діяльність в аспекті виявлення проблемних питань її здійснення та реформування з часу проголошення незалежності України;
потреба завершення реформування судово-правової системи в Україні зумовлює необхідність аналітичного осмислення і системного узагальнення проблемних питань реалізації реформи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПРОБЛЕМИ РЕАЛІЗАЦІЇ СУДОВО-ПРАВОВОЇ РЕФОРМИ В УКРАЇНІ (1991-2004 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок