Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розроблення способів інтенсифікації уварювання цукрових утфелів

Розроблення способів інтенсифікації уварювання цукрових утфелів

Назва:
Розроблення способів інтенсифікації уварювання цукрових утфелів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,16 KB
Завантажень:
462
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ
КОБЕР ВІКТОР ТЕОДОРОВИЧ
УДК 664.1.054
Розроблення способів інтенсифікації
уварювання цукрових утфелів
05.18.05 – Технологія цукристих речовин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українському науково – дослідному інституті цукрової промисловості Міністерства аграрної політики України та на Гнідавському цукровому заводі асоціації “Волиньцукор”.
Науковий керівник Доктор технічних наук, професор Штангеєв Валерій Остапович – Український науково-дослідний інститут цукрової промисловості, директор інституту.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Ліпєц Антон Адамович, Національний університет харчових технологій, професор кафедри технології цукристих речовин.
Кандидат технічних наук, Михайлик Вячеслав Аврамович, Інститут технічної теплофізики НАН України, провідний науковий співрбітник.
Провідна установа Інститут харчової хімії і технології НАН України та Міністерства аграрної політики, м. Київ.
Захист відбудеться 27.11.2002 р. о 1600 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.058.04 Національного університету харчових технологій за адресою 01033, м. Київ – 33, вул. Володимирська, 68, аудиторія А – 311.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного університету харчових технологій за адресою 01033, м. Київ – 33, вул. Володимирська, 68.
Автореферат розіслано 25.10.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої
вченої ради, к.т.н. асистент Кобилінська О.В.
Загальна характеристика роботи
Актуальність роботи. Одним із базових процесів у технології виробництва цукру є кристалізація, завдяки якій видаляється до 70% нецукрів. При цьому втрати цукру досягають 75% від загальних, що майже вдвічі більше, ніж на сучасних цукрових заводах передових країн.
Дисертаційна робота присвячена удосконаленню технології уварювання цукрового утфелю з метою зменшення втрат цукру від термічного розкладання, підвищення його виходу та якості, що є актуальним завданням сьогодення.
Зв'язок роботи 3 науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до плану науково-дослідних робіт УкрНДІЦП по програмі КФК 040201 “Прикладні наукові та науково-технічні розробки з пріоритетних напрямів”. Автор прийняв участь у проведені досліджень в лабораторних та промислових умова, обробці та аналізі отриманих результатів.
Мета і задачі досліджень. Метою роботи є збільшення виходу товарного цукру, підвищення його якості шляхом удосконалення існуючих способів уварювання цукрових утфелів на основі теоретичних та експериментальних досліджень технологій масової кристалізації.
Відповідно до поставленої мети були визначені такі задачі досліджень:
- встановити вплив технологічних факторів на питому швидкість кристалізації цукрози та кінетику її розкладання в умовах уварювання утфелів;
- дати наукове обгрунтування удосконалення технології уварювання утфелів на основі застосування вдування неконденсованих газів;
-розробити заходи для підвищення ефективності уварювання утфелю ІІ кристалізації.
Об'єктами досліджень є технології кристалізації цукру.
Предметами досліджень є цукрові утфелі.
Методи досліджень включають в себе розроблені методики визначення питомої швидкості кристалізації цукрози та її втрати від термічного розкладання в залежності від технологічних факторів, а також методику досліджень впливу вдування в утфель при його уварюванні неконденсованих газів.
Наукова новизна одержаних результатів:
- на основі проведених теоретичних та експериментальних досліджень науково обгрунтовано можливість удосконалення промислового уварювання утфелів шляхом вдування неконденсованих газів;
- верше розроблено принципово новий розрахунково-експери-ментальний метод визначення миттєвої питомої швидкості кристалізації цукрози в умовах уварювання утфелів, знайдена емпірична залежність її від технологічних факторів;
- установлено емпіричну залежність кількості розкладеної цукрози від рН, температури та чистоти міжкристальних розчинів в умовах уварювання утфелів;
-показано, що ефективність вдування водяної пари та неконденсованих газів зростає зі збільшенням вмісту кристалів в утфелі та зменшенням чистоти його міжкристального розчину.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Розроблення способів інтенсифікації уварювання цукрових утфелів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок