Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ ЯК ФАКТОР ФОРМУВАННЯ І РЕАЛІЗАЦІЇ ЗОВНІШНЬОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ ЯК ФАКТОР ФОРМУВАННЯ І РЕАЛІЗАЦІЇ ЗОВНІШНЬОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

Назва:
ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ ЯК ФАКТОР ФОРМУВАННЯ І РЕАЛІЗАЦІЇ ЗОВНІШНЬОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,36 KB
Завантажень:
473
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ТАВРІЙСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ В. І. ВЕРНАДСЬКОГО
ЛОМКО ІРИНА ГРИГОРІВНА
УДК 329:327 (477)
ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ ЯК ФАКТОР ФОРМУВАННЯ І РЕАЛІЗАЦІЇ ЗОВНІШНЬОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Спеціальність 23.00.02 – політичні інститути та процеси
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Сімферополь – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі політичних наук Таврійського національного університету ім. В. І. Вернадського Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
доктор політичних наук, професор
ЮРЧЕНКО Сергій Васильович,
Таврійський національний університет ім. В. І. Вернадського,
професор кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн
Офіційні опоненти:
доктор політичних наук, професор
ЧЕМШИТ Олександр Олександрович,
Севастопольський національний технічний університет
завідувач кафедри філософських і соціальних наук
кандидат політичних наук, доцент
КУДЛАЙ Андрій Анатолійович,
Таврійський гуманітарно-екологічний інститут
завідувач кафедри загальної та прикладної політології
Захист відбудеться “7” вересня 2007 року о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради
К 52.051.07 Таврійського національного університету ім. В. І. Вернадського за адресою:
м. Сімферополь, вул. Київська, 116а.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Таврійського національного університету ім. В. І. Вернадського: 95007, м. Сімферополь, пр-т. Академіка Вернадського, 4.
Автореферат розісланий “3” серпня 2007 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ________________ М. В. Ніколко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертаційного дослідження зумовлена збільшенням ролі політичних партій як у політичній системі суспільства на національному рівні, так і на міжнародній арені як суб'єкта ухвалення зовнішньополітичних рішень.
Вибір заявленої теми дослідження визначається ступенем зрілості партійної системи України, здатністю вітчизняних партій бути суб'єктами, що формують не тільки внутрішню, але й зовнішню політику держави. На сучасному етапі становлення політичної системи України, як суспільства перехідного періоду, ми можемо характеризувати тенденції та можливості, що намітилися у здійсненні партіями свого впливу на формування і реалізацію зовнішньої політики держави і, меншою мірою, його результати.
Політичні партії у демократичному суспільстві є одним із основних “посередників” у здійсненні взаємозв'язку і взаємодії між суспільством та державою, що має особливе значення при збільшеній ролі громадськості у політичному житті України та процесі структурування політичних інтересів суспільства. Крім того, спостерігається еволюція партійної ролі “посередника” у бік відстоювання державної політики перед громадянами як суб’єкта, який безпосередньо бере участь у її формуванні.
Посилення впливовості партійних організацій пов'язано з прийняттям у 2004 році та набуттям чинності 2006 року політичної реформи, що змінила форму державного правління з президентсько-парламентської на парламентсько-президентську, і з формуванням вищого законодавчого органу країни на партійних засадах відповідно до пропорційної виборчої системи. Це дозволило партіям впливати не тільки на розробку та прийняття законів у сфері зовнішньої політики України за допомогою діяльності парламентських фракцій, але й на їхню реалізацію, за допомогою формування уряду і затвердження прем'єр-міністра підзвітного парламенту.
Політичні партії України задля реалізації програмних цілей із кожним роком більш активно беруть участь у роботі міжнародних партійних союзів, міжнародних організацій, а також застосовують інші форми міжнародної діяльності, що підвищує ефективність їхньої роботи на внутрішньополітичній арені. Ці об'єднання відіграють роль міжнародних форумів узгодження загальних зовнішньополітичних рішень близьких (в ідеологічному відношенні) політичних сил при участі інститутів громадянського суспільства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ ЯК ФАКТОР ФОРМУВАННЯ І РЕАЛІЗАЦІЇ ЗОВНІШНЬОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок