Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Вдосконалення валютного регулювання та контролю в Україні

Вдосконалення валютного регулювання та контролю в Україні

Назва:
Вдосконалення валютного регулювання та контролю в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,46 KB
Завантажень:
322
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІЧНОГО ПРОГНОЗУВАННЯ
Кабанець Олександр Іванович
УДК 336.743 / 748(477)
Вдосконалення валютного регулювання та контролю в Україні
08.04.01 — фінанси, грошовий обіг і кредит
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2001


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті економічного прогнозування НАН України.
Науковий керівник доктор економічних наук, Кваснюк Борис Євгенович, Інститут економічного прогнозування НАН України, заступник директора з наукової роботи.
 
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор Рогач Олександр Ігорович, Київський національний університет iменi Тараса Шевченка, Інститут мiжнародних відносин, завiдуючий кафедрою міжнародних валютно-кредитних та фінансових відносин;
кандидат економічних наук Буряковський Вадим Всеволодович, Державна податкова адміністрація Дніпропетровської області, голова.
Провідна установа Науково-дослідний фінансовий інститут, відділ фінансових ресурсів держави, Міністерство фінансів України, м. Київ.
Захист відбудеться “19” червня 2001 р. о 14 годині 30 хвилин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.239.01— Інституту економічного прогнозування НАН України за адресою:, м. Київ, 01011 вул. Панаса Мирного, 26.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту економічного прогнозування НАН України за адресою, м. Київ, 01011 вул. Панаса Мирного, 26.
Автореферат розісланий “19” травня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Левчук Н.І.

загальна характеристика роботи
Обіг та використання іноземної валюти є однією з найважливіших сфер державного регулювання у будь-якій країні. Проблеми валютного регулювання та контролю набули на сучасному етапі особливу гостроту в умовах, коли відбувається глобалізація процесів, що розгортаються у світовому господарстві, за яких будь-яких явища, який би локальний, обмежений характер вони не мали, можуть суттєво вплинути на економічне становище країн і регіонів.
Актуальність теми. Формування системи валютного регулювання й контролю в Україні розпочалося в другій половині 1990 р. із проголошенням економічної самостійності держави. З цього моменту по теперішній час вона зазнала суттєвих змін, при цьому, основою організації цієї системи досі залишається принцип використання валютних обмежень. Ці зміни обумовлені необхідністю подолання наслідків важкої економічної кризи в Україні.
Тенденції розвитку національної економіки, посилення інтеграційних процесів і міжнародний досвід у даній сфері свідчать про необхідність поступового відмовлення від практики використання жорстких валютних обмежень.
Реформування системи валютного регулювання і контролю вимагає розробки єдиної державної валютної політики, що має бути сформована на підставі глибокого науково-теоретичного аналізу валютних відносин, методів і засобів регулювання, узагальнення вітчизняного й міжнародного досвіду розв’язання даної проблеми.
Однак, на сьогодні, питання теорії і методики валютного регулювання не знайшли досить глибокого висвітлення. Наукові розробки в даній сфері, які здійснені до 1992 р. мали досить обмежений характер внаслідок державної монополії в сфері зовнішньоекономічної діяльності і валютних відносин і тому, практично, не можуть бути використані при вирішенні сучасних проблем. Проведені в Україні у наступні роки дослідження і наукові розробки в сфері валютного регулювання не носили комплексного й системного характеру. Ряд виданих за цей період літературних джерел являють собою підручники і навчальні посібники. До них відносяться праці: Алісової Є.О., Василика О.Д., Гальчинського А.С., Філіпенка А.С., Міщенка В.І., Ющенка А.В., Чухна А.А та ін. Перекладна література з цього питання теж переважно носить навчальний або довідковий характер. Частину праць присвячено дослідженню окремих аспектів валютного регулювання, у першу чергу пов’язаних із банківською діяльністю: Аленичева В.В., Мишкіна Ф.С., Перара Ж., Роде E., Сенчагова В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Вдосконалення валютного регулювання та контролю в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок