Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГЕОГРАФІЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ ВПЛИВУ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНИХ ЗВ`ЯЗКІВ НА ТРАНСФОРМАЦІЮ ГОСПОДАРСТВА АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

ГЕОГРАФІЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ ВПЛИВУ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНИХ ЗВ`ЯЗКІВ НА ТРАНСФОРМАЦІЮ ГОСПОДАРСТВА АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

Назва:
ГЕОГРАФІЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ ВПЛИВУ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНИХ ЗВ`ЯЗКІВ НА ТРАНСФОРМАЦІЮ ГОСПОДАРСТВА АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,09 KB
Завантажень:
50
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Таврійський національний університет ім. В.І. Вернадського
Кузьміна Ольга Марківна
УДК 911.3:339.9 (477.75)
ГЕОГРАФІЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ ВПЛИВУ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНИХ ЗВ`ЯЗКІВ НА ТРАНСФОРМАЦІЮ ГОСПОДАРСТВА АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
11.00.02. – економічна та соціальна географія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Сімферополь – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економічної та соціальної географії географічного факультету Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського Міністерства освіти і науки України, м. Сімферополь.
Науковий керівник: член-кореспондент НАН України,
доктор географічних наук, професор
БАГРОВ МИКОЛА ВАСИЛЬОВИЧ,
Таврійський національний університет ім. В.І. Вернадського,
завідувач кафедри економічної та соціальної географії.
Офіційні опоненти: доктор географічних наук, професор
ГОЛІКОВ АРТУР ПАВЛОВИЧ,
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, завідувач кафедри міжнародної економіки та міжнародних відносин;
кандидат географічних наук, доцент
ЧУГУНОВА ТЕТЯНА МИКОЛАЇВНА,
Кримська академія природоохоронного та курортного будівництва, кафедра маркетингу та менеджменту.
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка.
Захист відбудеться “08” липня 2003 р. о 12 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради К.52.051.03 при Таврійському національному університеті ім. В.І. Вернадського за адресою: 95007 м. Сімферополь, вул. Ялтинська, 4, ауд.427.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського (95007 м. Сімферополь, вул. Ялтинська,4).
Автореферат розісланий “03” червня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор географічних наук, професор К.А. Позаченюк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Серед складних проблем, що встали перед Україною у зв'язку із переходом до ринкової економіки, одне з провідних місць займає проблема формування нових, високоефективних зовнішньоекономічних зв'язків. Вони є найважливішою умовою функціонування і розвитку економіки України, забезпечення її політичного й економічного суверенітету, що припускає наявність у держави не тільки формального права, а і реальної можливості ефективно розпоряджатися природними ресурсами, виробничим, трудовим і інтелектуальним потенціалом країни.
Для збереження унікальності України у системі світогосподарських зв'язків необхідна науково-обгрунтована стратегія спеціалізації господарського комплексу держави. Вибудувати таку стратегію дозволяє процес вивчення різноманітних факторів формування зовнішньоекономічних зв'язків на рівні окремих регіонів країни, а також визначення механізму їхнього перетворення у товар для світового ринку. Дослідження такого явища як зовнішньоекономічні зв'язки власне і полягає в розкритті територіальної специфіки перетворення факторів регіонального розвитку у систему економічних відносин різного просторового охоплення.
Феномен зовнішньоекономічних зв'язків має яскраво виражену регіональність. Це означає, що географи мають повне право на власну нішу в дослідженні цього роду об'єктів. Регіональність зовнішньоекономічних зв'язків визначається у ході порівняльного аналізу процесів господарського освоєння конкретного регіону і системи його взаємозв'язків зі світом. Можна вважати, що зовнішньоекономічні зв'язки – це продукт господарського освоєння регіону, у яких відзеркалюється його унікальність. Однак проблема регіональної унікальності зовнішньоекономічних зв'язків і їхньої трансформаційної ролі в господарстві відображена в соціогеографічних роботах недостатньо. Не є винятком в цьому відношенні і Кримський мезорегіон. Його зовнішньоекономічні зв'язки завжди були традиційним об'єктом дослідження економістів і істориків. А тим часом, Крим – це особливий мезорегіон здійснення зовнішньоекономічних зв'язків, що обумовлено його прикордонним цивілізаційним положенням, а також автономним статусом республіки. У Криму накопичено істотний потенціал історичного досвіду здійснення зовнішньоекономічної діяльності ще з часів античних поселень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ГЕОГРАФІЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ ВПЛИВУ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНИХ ЗВ`ЯЗКІВ НА ТРАНСФОРМАЦІЮ ГОСПОДАРСТВА АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок