Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Мемуаристика П. В. Анненкова: жанрова своєрідність та літературний контекст

Мемуаристика П. В. Анненкова: жанрова своєрідність та літературний контекст

Назва:
Мемуаристика П. В. Анненкова: жанрова своєрідність та літературний контекст
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,16 KB
Завантажень:
426
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ Г.С. СКОВОРОДИ
МАЦАПУРА ЛЮДМИЛА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 821.161.1:82-94 (092)
Мемуаристика П. В. Анненкова:
жанрова своєрідність та літературний контекст
10.01.02 – російська література
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Харків - 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному педагогічному університеті
імені Г.С. Сковороди, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор філологічних наук, професор
Фрізман Леонід Генріхович,
Харківський національний педагогічний
університет імені Г.С. Сковороди,
завідувач кафедри російської та світової літератури.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Киченко Олександр Семенович,
Черкаський національний університет
імені Б. Хмельницького,
професор кафедри зарубіжної літератури;
кандидат філологічних наук, доцент
Каданер Оксана Вадимівна,
Національна юридична академія України
імені Ярослава Мудрого, м. Харків,
доцент кафедри іноземних мов №1.
Захист відбудеться 30 жовтня 2007 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .053.03 у Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди за адресою: 61002, м. Харків, вул. Артема, 29, ауд. .
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди (61168, м. Харків, вул. Блюхера, 2, ауд. В).
Автореферат розісланий “27” вересня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.I. Тищенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Одним із першочергових завдань вивчення мемуаристики є дослідження творчості відомих майстрів мемуарного жанру, які залишили помітний слід в історії літератури. До таких майстрів по праву належить Павло Васильович Анненков (1813-1887). Проте багатогранна творча діяльність мемуариста проаналізована досить нерівномірно. Літературознавці часто звертаються до його праць, присвячених життю і творчості Пушкіна, але недостатньо дослідженою є спадщина Анненкова-критика і практично не вивченою залишається його мемуаристика. Він був знайомий із багатьма відомими діячами російської та зарубіжної культури і залишив про них цікаві спогади. Але, незважаючи на читацький інтерес до спадщини мемуариста (його спогади витримали шість видань), вона жодного разу не була предметом спеціального наукового дослідження. Вступні статті до окремих видань спогадів Анненкова, написані Б.М. Ейхенбаумом, В.П. Дорофеєвим, В.І. Кулєшовим, є короткими нарисами життя і творчості письменника. Його твори „Записки о французской революции 1848 года” та нарис „Февраль и март в Париже 1848 года”, присвячені французькій революцій 1848 року, взагалі не привертали уваги літературознавців, і ніколи не аналізувались як мемуари.
І.М. Сухих справедливо зауважує, що такі постаті, як Анненков „цементують” культуру епохи, у яку їм довелося жити. Їхній вклад у розвиток літератури – не стільки самі твори, а й атмосфера, в якій можливе справжнє мистецтво. Але після смерті письменника його ім’я поступово стало забуватися.
Наприкінці ХХ – початку ХХІ століття почалося переосмислення творчої діяльності Анненкова: були перевидані його публіцистичні нариси, літературно-критичні статті, опубліковані праці про Пушкіна, які доповнили „Материалы для биографии Пушкина”; вийшло в світ двотомне видання листів Анненкова до Тургенєва. Усе це свідчить про активізацію інтересу до спадщини письменника, про співзвучність його ідей сьогоденню. У роботах Б.Ф. Єгорова, Ю.В. Манна, І.М. Сухих, Н.М. Мостовської, М.Г. Жекуліна, Г.Г. Єрмілової, В.В. Тихомирова та інших дослідників намітилися нові підходи до оцінки діяльності Анненкова та його ролі в літературному процесі.
Вибір теми дисертації пояснюється відсутністю в сучасному літературознавстві монографічного дослідження, присвяченого спогадам Анненкова.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Мемуаристика П. В. Анненкова: жанрова своєрідність та літературний контекст

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок