Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИСТЕМА РОБОТИ НАД ДІЛОВИМ МОВЛЕННЯМНА УРОКАХ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИУ 5-7 КЛАСАХ

СИСТЕМА РОБОТИ НАД ДІЛОВИМ МОВЛЕННЯМНА УРОКАХ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИУ 5-7 КЛАСАХ

Назва:
СИСТЕМА РОБОТИ НАД ДІЛОВИМ МОВЛЕННЯМНА УРОКАХ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИУ 5-7 КЛАСАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,60 KB
Завантажень:
21
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ АПН УКРАЇНИ
ЮРІЙЧУК Наталія Дмитрівна
УДК 372.84
СИСТЕМА РОБОТИ НАД ДІЛОВИМ МОВЛЕННЯМ
НА УРОКАХ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ
У 5-7 КЛАСАХ
13.00.02 – теорія і методика навчання української мови
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Переяслав-Хмельницькому державному педагогічному інституті ім. Г.С.Сковороди.
Науковий керівник – кандидат педагогічних наук, професор ПОТАПЕНКО Олександр Іванович, завідувач кафедри методики викладання української мови та літератури, Переяслав-Хмельницький державний педагогічний інститут імені Г.С.Сковороди.
Офіційні опоненти – доктор філологічних наук, професор ПЛЮЩ Марія Яківна, професор кафедри української мови, Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова; –
кандидат педагогічних наук ШЕЛЕХОВА Галина Тарасівна, старший науковий співробітник лабораторії методики української мови, Інститут педагогіки АПН України.
Провідна установа – Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра української філології для неспеціальних факультетів, Міністерство освіти і науки України, м.Київ.
Захист відбудеться " 20 " червня 2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К26.452.02 в Інституті педагогіки АПН України (04053, м.Київ, вул.Артема, 52-Д).
З дисертацією можна ознайомитися в науковій частині Інституту педагогіки АПН України.
Автореферат розісланий "_10_" _травня_ 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.В.БОНДАРЕНКО
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження зумовлена демократичними перетвореннями, що відбуваються в суспільстві. Проголошення незалежності України, надання українській мові статусу державної спричинилися до значного розвитку і змін в таких важливих галузях, як політика, економіка, освіта, культура.
У Законі про мови та інших нормативних документах велика увага приділяється вживанню української мови в актах державної влади та управління, у діловодстві та документації, у судочинстві, в арбітражному впровадженні, у міжнародних договорах та угодах, інших ділових паперах. Усі ці важливі сфери обслуговує різновид української мови – офіційно-діловий стиль, який “задовольняє потреби в документальному оформленні актів державного, політичного, економічного, виробничого, культурного та іншого життя членів суспільства в повсякденно-діловій, офіційно-документальній сфері їх спілкування” (Марохова А.Ф.).
Цей масовий спосіб комунікації чутливо реагує на всі суспільні події, запити і потреби членів суспільства і в неупереджених формах доводить їх до відома громадян, народів і держав. Отже, в житті будь-якої держави мова ділових стосунків повинна бути взірцем.
Тому перед вчителями-словесниками стоїть невідкладне завдання – розвивати усне та писемне ділове українське мовлення школярів, адже сьогодні стає дедалі очевиднішим, що невміння учнів складати ділові папери, без засвоєння зв'язного ділового мовлення, з'ясування його сутності, збагачення словникового запасу діловою лексикою неможливо виховати повноцінне покоління, здатне до ділових контактів, ведення ділової документації, ділового спілкування.
Потреба в збагаченні мовлення учнів діловою лексикою визначила необхідність розробки науково обґрунтованої системи роботи над діловим мовленням на уроках української мови в 5-7 класах. Необхідна струнка система роботи з ділового мовлення, що означає з'ясування, чого вчити школярів (яку тематику використовувати, в якій послідовності вчити, щоб в результаті учні здобули не ізольовані, а систематизовані знання, об'єднані ланцюгами змістових зв'язків, які з маси різних відомостей певного ряду творять одне ціле).
Теоретичне осмислення лінгвометодичних та психологічних засад методики роботи над діловим мовленням учнів 5-7 класів, узагальнення передового педагогічного досвіду вчителів-словесників, педагогічний експеримент та його результати підтверджують актуальність порушеної проблеми.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: СИСТЕМА РОБОТИ НАД ДІЛОВИМ МОВЛЕННЯМНА УРОКАХ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИУ 5-7 КЛАСАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок