Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЕКОЛОГІЧНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИХ УЧИЛИЩ АВТОТРАНСПОРТНОГО ПРОФІЛЮ

СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЕКОЛОГІЧНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИХ УЧИЛИЩ АВТОТРАНСПОРТНОГО ПРОФІЛЮ

Назва:
СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЕКОЛОГІЧНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИХ УЧИЛИЩ АВТОТРАНСПОРТНОГО ПРОФІЛЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,41 KB
Завантажень:
37
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ І ОСВІТИ ДОРОСЛИХ
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ВЕЛИЧКО НЕЛЯ ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 377.36: 504 (043.5)
СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЕКОЛОГІЧНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИХ УЧИЛИЩ АВТОТРАНСПОРТНОГО ПРОФІЛЮ
13.00.04 – „Теорія і методика професійної освіти”
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
 
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педагогічної освіти і освіти дорослих АПН України, м. Київ.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник Лук’янова Лариса Борисівна,
Інститут педагогічної освіти і освіти дорослих АПН України, старший науковий співробітник відділу андрагогіки, м. Київ.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Пустовіт Григорій Петрович,
Академія педагогічних наук України, вчений секретар відділення теорії та історії педагогіки, м. Київ;
кандидат педагогічних наук, доцент
Нінова Тетяна Степанівна,
Черкаський національний університет імені Б. Хмельницького МОН України, декан хімічного факультету, м. Черкаси.
Захист відбудеться 17 жовтня 2007 року о 14.00 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.451.01 в Інституті педагогічної освіти і освіти дорослих АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М.Берлинського, 9, 5-й поверх, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих АПН України (04060, м. Київ, вул. М.Берлинського, 9).
Автореферат розісланий 15 вересня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Лапаєнко С.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. Виробнича діяльність людини дедалі більше змінює біологічний та геологічний стан Землі, що, з одного боку, призвело до виникнення кризової екологічної ситуації, а з іншого – до фатальних змін у системі “суспільство-природа”. Водночас усвідомлення необхідності перегляду взаємовідносин людства з навколишнім природним середовищем стає можливим на основі цілеспрямованого педагогічного впливу. Саме тому екологічну освіту вважають наразі чинником, що може суттєво вплинути на оновлення гармонізації цих відносин. Й саме екологічна освіта, побудована на принципах наступності, всезагальності, компенсаторності може стати підґрунтям для створення майбутньої стратегії освіти, спрямованої на виховання громадян з новими світоглядними цінностями, що відповідатимуть потребам суспільства і природи.
Важливість галузевої екологічної підготовки значно актуалізується для фахівців, діяльність яких передбачає безпосередню взаємодію з природними об’єктами, коли від вибору їх рішень залежить екологічне майбутнє біосфери. До таких галузей, без сумніву, належить автотранспортна. Автомобільний транспорт наразі є одним із основних джерел забруднення навколишнього середовища.
Отже, перспективи розвитку автотранспортної галузі вимагають від учнів професійно-технічних навчальних закладів цього профілю усвідомленої природовіповідної діяльності, здійснення якої неможливе без спеціальної екологічної професійно спрямованої підготовки. Водночас сучасне об’єктивне розуміння екологічної проблеми в умовах інноваційних змін у сучасній школі, зокрема професійно-технічній, потребує нетрадиційних підходів та їх концептуального оформлення. У процесі збільшення обсягу навчального матеріалу та ускладнення варіативності змісту освіти перед учнями ПТНЗ постала проблема засвоєння значної кількості екологічної інформації та її практичного застосування. Таким чином, виникає суперечність між об’єктивними факторами і суб’єктивними чинниками: між стрімким збільшенням обсягу наукової інформації, обумовленим зростанням суспільних потреб, та суб’єктивною неспроможністю учнів до її засвоєння; між необхідністю здобувати нові знання та відсутністю в учнів відповідних умінь і навичок їх систематизувати задля подальшого ефективного використання на практиці. Одним із шляхів вирішення зазначеної проблеми є розроблення нових підходів до засвоєння екологічних знань з використанням різноманітних форм і методів систематизації знань.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЕКОЛОГІЧНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИХ УЧИЛИЩ АВТОТРАНСПОРТНОГО ПРОФІЛЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок