Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОБЛЕМИ БІДНОСТІ В УКРАЇНІ: МЕТОДИ ВИЗНАЧЕННЯ ТА НАПРЯМИ ПОДОЛАННЯ

ПРОБЛЕМИ БІДНОСТІ В УКРАЇНІ: МЕТОДИ ВИЗНАЧЕННЯ ТА НАПРЯМИ ПОДОЛАННЯ

Назва:
ПРОБЛЕМИ БІДНОСТІ В УКРАЇНІ: МЕТОДИ ВИЗНАЧЕННЯ ТА НАПРЯМИ ПОДОЛАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,14 KB
Завантажень:
468
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
РАДА ПО ВИВЧЕННЮ ПРОДУКТИВНИХ СИЛ УКРАЇНИ
Черенько Людмила Миколаївна
УДК 339.1
ПРОБЛЕМИ БІДНОСТІ В УКРАЇНІ: МЕТОДИ ВИЗНАЧЕННЯ ТА НАПРЯМИ ПОДОЛАННЯ
Спеціальність 08.09.01 – Демографія, економіка праці,
соціальна економіка і політика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Раді по вивченню продуктивних сил України НАН України.
Науковий керівник - доктор економічних наук, професор
Лібанова Елла Марленівна,
Рада по вивченню продуктивних
сил України НАН України,
завідувач відділу дослідження проблем
людського розвитку та розселення
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор Новіков Валерій Миколайович, Інститут економіки НАН України, завідувач відділом;
кандидат економічних наук, доцент Голеусова Галина Захарівна, Федерація профспілок України, начальник Управління з питань соціального захисту населення України.
Провідна установа - Інститут регіональних досліджень НАН України, відділ регіональної соціально-економічної політики та територіального управління, м. Львів.
Захист відбудеться “5” червня 2000 р. о 14.30 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.160.01 Ради по вивченню продуктивних сил України НАН України за адресою: 01032, м.Київ-32, бульвар Т.Шевченка, 60.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Ради по вивченню продуктивних сил України НАН України за адресою: 01032, м.Київ-32, бульвар Т.Шевченка, 60.
Автореферат розісланий “28” квітня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор економічних наук,
професор Бандур С.І.


Загальна Характеристика роботи
Актуальність теми. Трансформаційні процеси, що відбуваються в Україні і пов`язані з переорієнтацією економіки на ринкові відносини, супроводжуються низкою негативних тенденцій, зокрема глибоким спадом виробництва, інфляцією, різким зниженням і поляризацією доходів, загальним падінням рівня життя населення.
Тривала економічна криза значно вплинула на добробут української родини. вимушена неповна зайнятість, криза неплатежів, низькі стандарти оплати праці та недосконалість соціальної політики призвели до погіршення рівня життя значного числа сімей. Особливо гостро економічні негаразди вплинули на родини, що мають дітей та складаються з непрацездатних осіб. Наряду з цим, нагальною залишається проблема доступу до базових можливостей існування: продуктивної зайнятості, освіти, базового медичного обслуговування, нормальних житлових умов. Істотно поширились масштаби та зросла глибина бідності. Значне поширення бідності в державі створює специфічне соціальне середовище, яке підпитує соціальні проблеми і в сьогоденні, і в майбутньому. Отже, бездіяльність у сфері політики протидії бідності сьогодні може мати досить серйозні наслідки, виправлення яких обернеться для держави затратою значно більших коштів в майбутньому. Дослідження проблеми бідності в Україні набуває дедалі більшого значення з точки зору виявлення соціально уразливих груп населення та створення ефективно діючої соціальної політики.
Методологічні та методичні проблеми дослідження такого багатоаспектного явища як бідність завжди стояли на першому плані в світовій економічній науці. Але такі розробки протягом десятиріч велися за межами Радянського союзу та інших держав соціалістичної орієнтації. Вагомий внесок у розробку проблеми бідності зробили зарубіжні дослідники: Оллі Кангас, Велі-Матті Рітакалліо, Дональд Дж. Боуг, Елкок, Вільям Ф. Оджбон, Френсіс Р. Ален, Петер Тоусенд, С. Рінген та інші. Їх підходи до визначення бідності є універсальними для дослідження класичної картини явища, але вони не можуть бути використані для визначення специфічних проявів бідності в Україні.
Політична доктрина, яка заперечувала існування бідності та не припускала істотного маєтного розшарування населення, стала причиною замовчування негативного явища та відсутності будь-якої методико-методологічної бази для його аналізу. Ситуація змінилась лише протягом останніх років
Серед вітчизняних вчених, які досліджували проблеми бідності: Бевз В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПРОБЛЕМИ БІДНОСТІ В УКРАЇНІ: МЕТОДИ ВИЗНАЧЕННЯ ТА НАПРЯМИ ПОДОЛАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок