Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИКА ПРОЕКТУВАННЯ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОГО ТРЕНАЖЕРА ДЛЯ ПІДГОТОВКИ ОПЕРАТОРІВ РАДІОЛОКАЦІЙНИХ СИСТЕМ

МЕТОДИКА ПРОЕКТУВАННЯ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОГО ТРЕНАЖЕРА ДЛЯ ПІДГОТОВКИ ОПЕРАТОРІВ РАДІОЛОКАЦІЙНИХ СИСТЕМ

Назва:
МЕТОДИКА ПРОЕКТУВАННЯ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОГО ТРЕНАЖЕРА ДЛЯ ПІДГОТОВКИ ОПЕРАТОРІВ РАДІОЛОКАЦІЙНИХ СИСТЕМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,00 KB
Завантажень:
159
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ВІЙСЬКОВИЙ ІНСТИТУТ
РЕПЕЦЬКИЙ Андрій Анатолійович
УДК 78.21.49: 681.513.7:519.711
МЕТОДИКА ПРОЕКТУВАННЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОГО ТРЕНАЖЕРА
ДЛЯ ПІДГОТОВКИ ОПЕРАТОРІВ РАДІОЛОКАЦІЙНИХ СИСТЕМ
Спеціальність 20.02.12 – Військова кібернетика, системи управління та зв’язок
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Військовому інституті Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Міністерства Оборони України.
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор Герасимов Борис Михайлович, Військовий інститут Київського національного університету імені Тараса Шевченка, професор кафедри військового управління;
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Шохін Борис Павлович, Військовий інститут Київського національного університету імені Тараса Шевченка, провідний науковий співробітник науково-дослідного центру;
кандидат технічних наук Бучик Сергій Степанович, Житомирський військовий інституту радіоелектроніки імені С.П. Корольова, старший викладач кафедри комп’ютерних систем.
Провідна установа – Військовий інститут телекомунікацій та інформатизації Національного технічного університету України “КПІ”, МО України, м. Київ.
Захист відбудеться “ _27_ ” __10__ 2006 р. о __ год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.40 Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 03680, Київ-680, просп. Глушкова, 2, корп. 8.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, Київ-33, вул. Володимирська 58, зал 12.
Автореферат розісланий “ _20_ ” ___09__ 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ПАШКОВ С.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Відомо, що жодна зі складних і дорогих радіолокаційних систем не зможе ефективно функціонувати без добре навченого персоналу. У процесі підготовки фахівців для роботи на таких системах виникає ряд труднощів. По-перше, безпосереднє навчання на реальній бойовій техніці в умовах, наближених до бойових, нерідко стає неможливим у силу економічних причин. По-друге, деякі фрагменти бойової роботи для безлічі можливих ситуацій важко відтворювані.
Аналіз номенклатури та характеристик існуючих тренажно-імітаційних засобів РТВ показує, що системним й дидактичним властивостям вони не відповідають. У результаті основний упор у бойовій підготовці робиться на проведення тренувань операторів з використанням вбудованої тренажно-імітаційної апаратури бойової техніки й автономних тренажерів по детермінованій повітряній обстановці, заздалегідь підготовленій на носіях інформації. Це не дозволяє забезпечити керований ігровий процес навчання в умовах, адекватних реальним.
Недоліками такої підготовки є: пасивність і відсутність творчості в процесі навчання з боку операторів; необґрунтовані витрати часу на рутинну роботу по підготовці й навчанню елементарним поняттям і діям з боку викладачів і інструкторів; витрата ресурсу бойової техніки при навчанні й тренуваннях через відсутність інших засобів підготовки.
Висока продуктивність сучасних персональних електронно-обчислювальних машин при порівняно невеликій вартості, комп'ютеризація й інформатизація професійної та повсякденної діяльності створює технічні, економічні, методичні й психологічні передумови для усунення зазначених недоліків на основі автоматизації та інтелектуалізації процесу навчання й тренування оперативного персоналу радіолокаційних систем.
У зв'язку з цим доцільно використання нових активних методів підготовки операторів радіолокаційних систем для виконання бойових завдань. При цьому виникає необхідність створення відповідної сучасної комп'ютерної навчально-тренувальної бази.
Вирішення цієї задачі можливо за рахунок використання стандартних технічних засобів і заміни реального об’єкта та ситуації на модель – створення спеціального програмного забезпечення (інтелектуальних тренажерів) та організації взаємодії того, кого навчають, з нею так, щоб максимально наблизити його дії до реальних умов.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МЕТОДИКА ПРОЕКТУВАННЯ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОГО ТРЕНАЖЕРА ДЛЯ ПІДГОТОВКИ ОПЕРАТОРІВ РАДІОЛОКАЦІЙНИХ СИСТЕМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок