Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБҐРУНТУВАННЯ КОНСТРУКТИВНИХ ПАРАМЕТРІВ ПЛАНЕТАРНИХ ДОЛІТ БЕЗУДАРНОЇ ДІЇ

ОБҐРУНТУВАННЯ КОНСТРУКТИВНИХ ПАРАМЕТРІВ ПЛАНЕТАРНИХ ДОЛІТ БЕЗУДАРНОЇ ДІЇ

Назва:
ОБҐРУНТУВАННЯ КОНСТРУКТИВНИХ ПАРАМЕТРІВ ПЛАНЕТАРНИХ ДОЛІТ БЕЗУДАРНОЇ ДІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,76 KB
Завантажень:
363
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ГІРНИЧИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ХОМЕНКО Володимир Львович
УДК 622.24.051
ОБҐРУНТУВАННЯ КОНСТРУКТИВНИХ ПАРАМЕТРІВ
ПЛАНЕТАРНИХ ДОЛІТ БЕЗУДАРНОЇ ДІЇ
Спеціальність 05.15.10 – буріння свердловин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі техніки розвідки родовищ корисних копалин
Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Давиденко Олександр Миколайович,
завідувач кафедри техніки розвідки родовищ корисних копалин
Національного гірничого університету
Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ)
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Москальов Олександр Миколайович,
професор кафедри гірничих машин Національного гірничого
університету Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ)
кандидат технічних наук
Мартиненко Іван Іванович,
заступник начальника Управління гідрогеології,
технічного та нормативного забезпечення Державного комітету
природних ресурсів України (м. Київ)
Провідна установа: ВАТ "Український нафтогазовий інститут"
Міністерства палива та енергетики України, науково-дослідний відділ буріння нафтових та газових свердловин (м. Київ?).
Захист дисертації відбудеться " 16 " червня 2004 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої Ради Д 08.080.06 при Національному гірничому університеті Міністерства освіти і науки України (49027, м. Дніпропетровськ, пр. Карла Маркса, 19, т. 47-24-11)
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного гірничого університету за адресою 49027, м. Дніпропетровськ, пр. Карла Маркса, 19.
Автореферат розісланий " 14 " травня 2004 р.
 
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук О.В. Анциферов


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Збільшення обсягів буріння без відбору керна, викликане гарною вивченістю родовищ корисних копалин, що знаходяться на відносно невеликій глибині, і збільшенням обсягу буріння експлуатаційних свердловин на нафту і газ, що знаходяться на великих глибинах, підвищує вимоги до техніко-економічних показників роботи доліт. Специфіка буріння глибоких свердловин така, що вимагає в першу чергу високих значень проходки на породоруйнівний інструмент. Більша частина всього обсягу буріння без відбору керна приходиться на шарошкові долота. Між тим шарошкові долота, що чинять переважно ударний вплив, не мають досить високу стійкість і недостатньо ефективно руйнують цілий ряд гірських порід. У свою чергу конструктивні недоліки знижують галузь застосування й обсяг буріння долотами, що здійснюють безударне руйнування гірської породи. Одним з найбільш перспективних напрямків удосконалення породоруйнівних інструментів є сполучення достоїнств планетарної конструкції шарошкових доліт із ріжучою чи стираючою дією, що чинять інші типи доліт. Це викликає потребу в більш глибокому дослідженні схем розташування озброєння, розподілу навантажень у породоруйнівному інструменті й аналізі взаємодії в парі "планетарне долото-гірська порода" і в розробці на цій основі комплексу теоретичних, конструктивних, технологічних і експлуатаційних рішень, що дозволили б підвищити техніко-економічні показники застосування планетарних доліт безударної дії.
Таким чином, обґрунтування конструктивних параметрів планетарних доліт безударної дії є актуальною задачею, вирішення якої дозволить якісно підвищити текінко-економічні показники роботи доліт безударної дії.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертаційної роботи пов’язана з науковим напрямком кафедри техніки розвідки родовищ корисних копалин НГУ та є складовою наукових досліджень, виконаних в межах госпдоговірної теми 040324 "Оптимізація технології алмазного буріння на засадах використання термомеханічного фактора" за номером держреєстрації № 0104U000791.
Мета роботи. Обґрунтування конструктивних параметрів планетарних доліт безударної дії, які мають високу зносостійкість на основі вивчення основних закономірностей взаємодії в парі "планетарне долото-гірська порода".

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОБҐРУНТУВАННЯ КОНСТРУКТИВНИХ ПАРАМЕТРІВ ПЛАНЕТАРНИХ ДОЛІТ БЕЗУДАРНОЇ ДІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок