Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ ШИФРУВАННЯ ІНФОРМАЦІЇ НА ОСНОВІ РЕКУРЕНТНИХ ПОСЛІДОВНОСТЕЙ

МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ ШИФРУВАННЯ ІНФОРМАЦІЇ НА ОСНОВІ РЕКУРЕНТНИХ ПОСЛІДОВНОСТЕЙ

Назва:
МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ ШИФРУВАННЯ ІНФОРМАЦІЇ НА ОСНОВІ РЕКУРЕНТНИХ ПОСЛІДОВНОСТЕЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,07 KB
Завантажень:
241
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Інститут проблем моделювання в енергетиці НАН України
ЯРЕМЧУК ЮРІЙ ЄВГЕНОВИЧ
УДК 621.391.7
МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ ШИФРУВАННЯ ІНФОРМАЦІЇ
НА ОСНОВІ РЕКУРЕНТНИХ ПОСЛІДОВНОСТЕЙ
05.13.21 системи захисту інформації
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ 2000


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Вінницькому державному технічному університеті
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент
Лужецький Володимир Андрійович
Вінницький державний технічний університет,
доцент кафедри обчислювальної техніки
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Тарасенко Володимир Петрович
Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут",
завідувач кафедри спеціалізованих комп'ютерних систем
кандидат технічних наук, доцент Корченко Олександр Григорович
Національний авіаційний університет,
директор Європейського субрегіонального навчального центру ICAO з авіаційної безпеки
Провідна установа:
Харківський державний технічний університет радіоелектроніки, кафедра безпеки інформаційних технологій, Міністерство освіти і науки України, м. Харків
Захист відбудеться 28 грудня 2000 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради
Д 26.185.01 Інституту проблем моделювання в енергетиці НАН України за адресою:
03164, м. Київ, вул. Генерала Наумова, 15
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту проблем моделювання в енергетиці НАН України за адресою: 03164, м. Київ, вул. Генерала Наумова, 15
Автореферат розісланий 23.11.2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Романцов В.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Зростання темпів розповсюдження персональних комп’ютерів та розвиток засобів обробки інформації призвели до різкого збільшення об’ємів інформації, що накопичується, зберігається та обробляється за допомогою комп’ютерних систем; концентрування в єдиних базах даних інформації різного призначення та різної належності; різкого розширення кола користувачів, що мають безпосередній доступ до ресурсів обчислювальної системи.
В зв’язку з цим гостро постає проблема захисту інформації, інтерес до якої обумовлений ще й стрімким впровадженням обчислювальної техніки в такі сфери, як біржова та банківська справа, страхування, медицина та інші.
Серед відомих методів захисту інформації, які використовуються для вирішення цієї проблеми, важливе місце займають криптографічні методи шифрування інформації, які поділяються на методи з секретним та відкритим ключем.
З точки зору практичної реалізації методи шифрування інформації з відкритим ключем володіють суттєвою перевагою, оскільки при такому шифруванні відкритий ключ публікується і доступний будь-кому, хто бажає послати повідомлення адpесату. Завдяки цьому методи з відкритим ключем за короткий термін отримали широке розповсюдження в сучасних інформаційних системах.
Однак, відомі методи з відкритим ключем мають ряд недоліків. Ці методи нерозривно пов’язані з високим рівнем обчислювальної техніки, оскільки всі вони базуються на певних необоротних функціях, котрі потребують складних обчислень для великих чисел. Стійкість методів з відкритим ключем до зламу базується на великій складності розв’язання певних математичних задач. Найбільш відомими є задачі розкладання великого числа на прості множники та дискретного піднесення до степеня великого числа. Однак, методи розв’язання існуючих математичних задач постійно вдосконалюються, особливо останнім часом, що призводить до необхідності постійно збільшувати розмір ключа, або навіть взагалі відмовлятись від використання методу у випадку його зламу.
Виходячи з вищесказаного, актуальними є дослідження, що спрямовані на спрощення обчислень та підвищення криптостійкості методів шифрування інформації з відкритим ключем.
В зв’язку з цим останнім часом пропонуються різні, в тому числі нетрадиційні, підходи до розробки нових або вдосконалення відомих методів шифрування інформації.
Так, відомий підхід, який полягає в заміні у відомих методах шифрування інформації дискретного піднесення до степеня на обчислення елементів узагальненої рекурентної послідовності Люка.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ ШИФРУВАННЯ ІНФОРМАЦІЇ НА ОСНОВІ РЕКУРЕНТНИХ ПОСЛІДОВНОСТЕЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок