Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ МЕРЕЖЕВИХ СИСТЕМ ІЗ СИНГУЛЯРНИМИ РІВНЯННЯМИ СТАНІВ

МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ МЕРЕЖЕВИХ СИСТЕМ ІЗ СИНГУЛЯРНИМИ РІВНЯННЯМИ СТАНІВ

Назва:
МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ МЕРЕЖЕВИХ СИСТЕМ ІЗ СИНГУЛЯРНИМИ РІВНЯННЯМИ СТАНІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,80 KB
Завантажень:
280
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ РАДІОЕЛЕКТРОНІКИ
КАБАЛЯНЦ Петро Степанович
УДК 19. 868 + 519.173
МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ МЕРЕЖЕВИХ СИСТЕМ ІЗ СИНГУЛЯРНИМИ РІВНЯННЯМИ СТАНІВ
01.05.02 – математичне моделювання та обчислювальні методи
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник -– | доктор фізико-математичних наук, професор Руткас Анатолій Георгійович, Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, завідувач кафедри моделювання та математичного забезпечення ЕОМ.
Офіційні опоненти: |
доктор технічних наук, професор Раскін Лев Григорович, Національний технічний університет „ХПІ”, професор кафедри економічної кібернетики та маркетингового менеджменту;
доктор технічних наук, професор Тевяшев Андрій Дмитрович, Харківський національний університет радіоелектроніки, завідувач кафедри прикладної математики.
Провідна установа – |
Національна металургійна академія України (м. Дніпропетровськ) Міністерства освіти і науки України.
Захист відбудеться "_20_" ___лютого___ 2007 р. о _1430_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .052.02 у Харківському національному університеті радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, просп. Леніна, .
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного університету радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, просп. Леніна, .
Автореферат розісланий "_17_" ____січня____ 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Безкоровайний В.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Робота присвячена розробці методів математичного моделювання мережевих систем, зокрема імпедансних, адмітансних, передаючих і гібридних інженерних мереж, передаючих нелінійних електричних багатополюсників, а також динамічних макроекономічних систем. Ці системи використовуються в таких галузях техніки та економіки: у гідравлічних, газових, шахтно-вентіляційних мережах; радіотехнічних фільтрах; макроекономіці. Вказані системи поєднує спільна математична особливість: при їх математичному моделюванні виникають сингулярні системи рівнянь, які описують стани об'єкта, що моделюється. Сингулярні рівняння відрізняються від звичайних рівнянь наявністю виродженої матриці при похідних за часом.
У класичних роботах Д. Фалкерсона, Л. Форда, Г. Френка, І. Фріша з мережевого аналізу розглядались переважно лінійні системи. Нелінійні системи вивчались у роботах Б.Л. Рождественського, Н.Н. Яненка, А.Г. Євдокимова, А.Д. Тевяшева. Але умови розв'язності задач для багатополюсних систем з апріорним розташуванням зовнішніх джерел, зокрема умови однозначної розв'язності, не розглядалися.
Задача передачі сигналів в електричних колах залежно від їх топології і параметрів та задача побудови передаточного відображення як функції параметрів та топологічних матриць вивчалась у роботах А.Г. Руткаса; аналогічна побудова імпедансного, адмітансного, а також гібридного відображення – у роботах В.Л. Далакяна. Однак, у цих роботах розглядався тільки випадок лінійної залежності між змінними кола і не розглядався випадок нелінійної залежності.
У роботах В.В. Леонтьєва та Р.М. Солоу надано опис лінійних динамічних систем, що містять сингулярні рівняння станів. Але ці моделі не враховують нелінійні залежності відповідних векторів зовнішнього попиту від векторів станів.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалася на кафедрі моделювання та математичного забезпечення ЕОМ Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна відповідно до плану науково-дослідної роботи за темою № 5-11-00 "Спектральні властивості і розв’язність вироджених систем" (№ ДР 0100U003267), у якій автор брав участь як виконавець.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ МЕРЕЖЕВИХ СИСТЕМ ІЗ СИНГУЛЯРНИМИ РІВНЯННЯМИ СТАНІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок