Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ВЕГЕТАТИВНОГО ГОМЕОСТАЗУ ПРИ ГАСТРОЕЗОФАГЕАЛЬНОМУ РЕФЛЮКСІ У ДІТЕЙ ТА ПІДХОДИ ДО ЙОГО КОРЕКЦІЇ

ОСОБЛИВОСТІ ВЕГЕТАТИВНОГО ГОМЕОСТАЗУ ПРИ ГАСТРОЕЗОФАГЕАЛЬНОМУ РЕФЛЮКСІ У ДІТЕЙ ТА ПІДХОДИ ДО ЙОГО КОРЕКЦІЇ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ВЕГЕТАТИВНОГО ГОМЕОСТАЗУ ПРИ ГАСТРОЕЗОФАГЕАЛЬНОМУ РЕФЛЮКСІ У ДІТЕЙ ТА ПІДХОДИ ДО ЙОГО КОРЕКЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,70 KB
Завантажень:
260
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. О.О. БОГОМОЛЬЦЯ
Кішко Неллі Юріївна
УДК 616.33-329-053.2-08:616.3-008.1
ОСОБЛИВОСТІ ВЕГЕТАТИВНОГО ГОМЕОСТАЗУ ПРИ ГАСТРОЕЗОФАГЕАЛЬНОМУ РЕФЛЮКСІ У ДІТЕЙ ТА ПІДХОДИ
ДО ЙОГО КОРЕКЦІЇ
14.01.10 – Педіатрія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі педіатрії №4 Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця МОЗ України.
Науковий керівник:
член-кореспондент АМН України, доктор медичних наук, професор Майданник Віталій Григорович, Національний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри педіатрії №4.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Тяжка Олександра Василівна, Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця, завідувач кафедри педіатрії №1;
доктор медичних наук, професор Лапшин Володимир Федорович, Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України, завідувач відділення реабілітації дітей та вагітних жінок.
Провідна установа:
Дніпропетровська державна медична академія МОЗ України, кафедра госпітальної педіатрії №2.
 
Захист відбудеться 01.04.2004 р. о 13-30 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.003.04 при Національному медичному університеті ім. О.О. Богомольця (01004, м. Київ, вул. Терещенківська,23/25, тел.234-53-75).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця (м. Київ, вул. Зоологічна, 3).
Автореферат розісланий 29.02. 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук, професор А.Я. Кузьменко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Актуальність проблеми гастроезофагеального рефлюкса (ГЕР) для сучасної педіатрії зумовлена, перш за все, достатньо високим рівнем його поширеності. Частота ГЕР в дитячій популяції становить 2-4%, а у дітей раннього віку досягає 10% (А.І. Хавкін, Н.С. Жихарєва, 2002; K.R. DeVault, 2000; B. Sunku et al., 2003). Причому в структурі гастроентерологічної патології, за даними деяких авторів (А.І.Хавкін, 1991; R.M. Beattie, 2003), частота ГЕР досягає 30-60%. Однак діагностика ГЕР, особливо на ранніх стадіях, досить складна, оскільки основана на первинному зверненні та аналізі клінічних проявів хвороби (Y. Vandenplas, 2000). Слід також зауважити, що у дитячому віці складною є не тільки діагностика ГЕР, а й проблема його лікування (R. Shaoul et al., 2002).
До теперішнього часу залишаються маловідомими етіологічні чинники та основні механізми порушень моторно-евакуаторної функції (МЕФ) верхніх відділів шлунково-кишкового тракту (ШКТ), які обумовлюють виникнення ГЕР. Значна кількість дослідників схиляється до думки про важливу роль вегетативної дизрегуляції в генезі ГЕР (М.Б. Кубергер та співавт., 1990; А.І. Хавкін, 1991; L. Spitz, E. McLeod, 2003). На жаль, це питання є недостатньо вивченим і потребує подальшого уточнення, хоча досвід деяких клінік свідчить, що приблизно в 80% випадків існують вагомі докази того, що порушення функції вегетативної нервової системи (ВНС) передують захворюванням травного тракту, в тому числі і розладам його МЕФ. Результати окремих клінічних досліджень, які були проведені раніше, містять багато протиріч, що зумовлює необхідність методологічно коректного дослідження проблеми сучасними високоінформативними методами з врахуванням хронобіологічних закономірностей функціонування ВНС та циркадних змін адаптативних механізмів компенсації порушень вегетативного гомеостазу. З впевненістю можна сказати, що характер порушень циркадних ритмів ВНС при ГЕР в дітей є практично не вивченим.
Враховуючи наведені факти, зрозумілою стає і актуальність пошуку підходів до корекції порушень вегетативного гомеостазу та розробки нових стандартів лікування ГЕР у дітей.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до плану науково-дослідницьких робіт кафедри педіатрії №4 Національного медичного університету ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ВЕГЕТАТИВНОГО ГОМЕОСТАЗУ ПРИ ГАСТРОЕЗОФАГЕАЛЬНОМУ РЕФЛЮКСІ У ДІТЕЙ ТА ПІДХОДИ ДО ЙОГО КОРЕКЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок