Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МІСТЕРІАЛЬНИЙ ТЕАТР РІХАРДА ВАГНЕРА: “ ПАРСИФАЛЬ” ТА ЙОГО САКРАЛЬНА ДРАМАТУРГІЯ

МІСТЕРІАЛЬНИЙ ТЕАТР РІХАРДА ВАГНЕРА: “ ПАРСИФАЛЬ” ТА ЙОГО САКРАЛЬНА ДРАМАТУРГІЯ

Назва:
МІСТЕРІАЛЬНИЙ ТЕАТР РІХАРДА ВАГНЕРА: “ ПАРСИФАЛЬ” ТА ЙОГО САКРАЛЬНА ДРАМАТУРГІЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,75 KB
Завантажень:
167
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ КУЛЬТУРИ
Наумова Олена Анатоліївна
УДК 78.03 (430)+782.1
МІСТЕРІАЛЬНИЙ ТЕАТР РІХАРДА ВАГНЕРА: “
ПАРСИФАЛЬ” ТА ЙОГО САКРАЛЬНА
ДРАМАТУРГІЯ
Спеціальність 17.00.01 – Теорія та історія культури
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Харків – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національній музичній академії України імені П. І. Чай-ков-сь-кого Міністерства культури і туризму України.
Науковий керівник: доктор мистецтвознавства, професор,
член-кореспондент Академії мистецтв України,
ЧЕРКАШИНА-ГУБАРЕНКО Марина Романівна,
Національна музична академія імені П. І. Чайковського, завідуюча кафедрою історії зарубіжної музики (м. Київ)
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, доцент,
ДРАЧ Ірина Степанівна,
Сумський педагогічний університет імені А. С. Макаренка,
завідуюча кафедрою хореографії, образотворчого мистецтва, теорії та історії музики і художньої культури (м. Суми)
кандидат мистецтвознавства, доцент,
СЕРДЮК Олександр Віталійович
Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, доцент кафедри культурології (м. Харків)
Провідна установа: Харківський державний університет мистецтв імені І. П. Котляревського, кафедра гармонії та поліфонії, Мініс-терство культури і туризму України (м. Харків)
Захист відбудеться “18” жовтня 2006 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .807.01 у Харківській державній академії культури за адресою: 61003, м. Харків, Бурсацький спуск, , Мала зала.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківської державної академії культури за адресою: 61003, м. Харків, Бурсацький спуск, .
Автореферат розісланий “11” вересня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Ю. І. Лошков 


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження обумовлена відсутністю у сучасному музикознавстві цілісного бачення ролі сакрального начала в містеріальній драмі Р. Вагнера, що вимагає виходу за межі суто музикознавчих методів та розгляду твору у широкому культурологічному контексті. Необхідність нового прочитан-ня й осмислення ритуальної символіки “Парсифаля” підсилюється у зв’язку з актуальністю феномена “змінених станів свідомості”. У світлі наукових відкриттів ХХ століття у галузі психології (Р. Ассоджіоллі, С. Гроф, Э. Кюблер-Росс, А. Маслоу, Р. Моуді, Р. Отто, К. Г. Юнг) вагнерівська драма, націлена на ідею духовної трансформації особистості, може відкритися у якісно іншому сен-сі.
Незважаючи на більш ніж столітнє вивчення “Парсифаля” (Т. Адорно, И. Барсова, Г. Вольцоген, К. Зєнкін, І. Іванова, А. Кенігсберг, А. Лосєв, Т. Манн, Н. Ніколаєва, Г. Орджонікідзе, А. Порфір’єва, А. Філіппов, Г. Чемберлен, М. Черкашина-Губаренко), втілена у ньому таємниця символу Грааля як і раніше бентежить дослідницьку думку. Особливій одухотвореності “Парсифаля” притаманна складна невизначеність, про яку писав ще Т. Адорно. Згідно з його влучним висловом, свого роду захисний шар утворився внаслідок благоговіння перед культовим характером твору. З одного боку, сакральне дійство, що розгортається у драмі, заворожує, підсилюючи бажання розкрити таїну священного обряду і ту роль, яку він відіграв у житті героїв, але, з іншого, – легко може завезти у глухий кут. Художній задум “Парсифаля” належить до тих оригінальних філософсько-естетичних концепцій, які вимагають інтегративного підходу, а також присутності дослідницького “я” усередині твору. Змісту драми про Грааль притаманна незвична властивість безпосереднього контакту з людиною. Спостереження за власними психічними процесами у ході вивчення драми є одним із найважливіших ключів до осягнення філософсько-сакрального начала, покладеного в основу вагнерівського твору.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МІСТЕРІАЛЬНИЙ ТЕАТР РІХАРДА ВАГНЕРА: “ ПАРСИФАЛЬ” ТА ЙОГО САКРАЛЬНА ДРАМАТУРГІЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок