Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА КОМПОЗИЦІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ СИСТЕМ TiCrC і TiCrB2 З МЕТАЛЕВИМИ ЗВ’ЯЗКАМИ ДЛЯ НАНЕСЕННЯ ЗНОСОСТІЙКИХ ПОКРИТТІВ

РОЗРОБКА КОМПОЗИЦІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ СИСТЕМ TiCrC і TiCrB2 З МЕТАЛЕВИМИ ЗВ’ЯЗКАМИ ДЛЯ НАНЕСЕННЯ ЗНОСОСТІЙКИХ ПОКРИТТІВ

Назва:
РОЗРОБКА КОМПОЗИЦІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ СИСТЕМ TiCrC і TiCrB2 З МЕТАЛЕВИМИ ЗВ’ЯЗКАМИ ДЛЯ НАНЕСЕННЯ ЗНОСОСТІЙКИХ ПОКРИТТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,88 KB
Завантажень:
200
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
У першому розділі представлені літературні дані стосовно будови, способів отримання, фізико-хімічних та фізико-механічних властивосте
й карбідів та боридів титану і хрому


НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ МАТЕРІАЛОЗНАВСТВА ім. І.М. Францевича
КОНОВАЛ ВОЛОДИМИР ПАВЛОВИЧ
УДК 621.762: 661.655: 532.696.1
РОЗРОБКА КОМПОЗИЦІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ СИСТЕМ TiCrC і
TiCrB2 З МЕТАЛЕВИМИ ЗВ’ЯЗКАМИ ДЛЯ НАНЕСЕННЯ
ЗНОСОСТІЙКИХ ПОКРИТТІВ
Спеціальність 05. 02. 01 – матеріалознавство
Автореферат

дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті проблем матеріалознавства
ім. І.М. Францевича НАН України.
Науковий керівник: доктор технічних наук
Уманський Олександр Павлович,
Інститут проблем матеріалознавства
ім. І.М. Францевича НАН України, м. Київ,
провідний науковий співробітник.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук
Спиридонова Ірина Михайлівна
Дніпропетровський національний університет,
професор кафедри металофізики;
доктор технічних наук
Волкогон Володимир Михайлович
Інститут проблем матеріалознавства
ім. І.М. Францевича НАН України, м. Київ,
завідувач відділу інструментального
матеріалознавства.
Захист відбудеться ” 07 ” квітня 2008 р о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.207.03 Інституту проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України за адресою: 03680, Київ-142, вул. Кржижанівського, 3.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України за адресою: 03680, Київ-142, вул. Кржижанівського, 3.
Автореферат розісланий ” 03 ” березня 2008 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Р.В. Мінакова
ЗАГАЛЬНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ РОБОТИ
Актуальність теми. Важливим завданням сучасного матеріалознавства є створення нових матеріалів з високим рівнем фізико-механічних і експлуатаційних властивостей. Використання композиційних матеріалів (КМ) на основі тугоплавких сполук в різноманітних галузях промисловості дозволяє значно підвищити ефективність роботи техніки. Маючи високу твердість, міцність, зносо- і корозійну стійкість та низьку щільність перспективними є матеріали на основі карбіду і дибориду титану-хрому. Але поряд з високими міцністними характеристиками ці матеріали мають високу крихкість, а тому їх ефективне використання можливе в комплексі з металевими зв’язками. В якості металевих зв'язок перспективними є сплави на основі заліза, оскільки мають невисоку вартість, недефіцитність, а також дозволяють більш ефективно використовувати матеріали на основі тугоплавких сполук для нанесення газотермічних та електроіскрових покриттів на стальні деталі. Використання матеріалів даного класу у вигляді покриттів забезпечує значну економію дорогих матеріалів і при цьому ефективно захищає робочі поверхні деталей від зношування.
Основними проблемами, які знижують ефективність застосування матеріалів на основі тугоплавких сполук для нанесення газотермічних покриттів, є складність реалізації матеріалу в покритті внаслідок протікання дифузійних процесів між компонентами матеріалу покриття і основи, і як наслідок, низька адгезійна міцність, висока крихкість.
Для створення конкурентноспроможних композиційних матеріалів необхідне вивчення закономірностей структуроутворення, визначення складу, оптимального співвідношення структурних складових і технології отримання з послідуючим випробуванням розроблених матеріалів, як в компактному виді, так і у вигляді покриттів в різноманітних умовах. Виходячи з вищесказаного, була висунута гіпотеза про доцільність розробки композиційних матеріалів на основі подвійного карбіду і дибориду титану-хрому із металевими зв'язками на основі заліза для нанесення покриттів.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалась у відповідності з державними планами і програмами Інституту проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України: 1.“Закономірності структуроутворення та фазових взаємодій в композитах на основі безкисневих тугоплавких сполук бору, алюмінію, кремнію і структурна чутливість їх до контактної міцності та опору абразивному зношуванню” (шифр теми 1.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РОЗРОБКА КОМПОЗИЦІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ СИСТЕМ TiCrC і TiCrB2 З МЕТАЛЕВИМИ ЗВ’ЯЗКАМИ ДЛЯ НАНЕСЕННЯ ЗНОСОСТІЙКИХ ПОКРИТТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок