Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Українська історіографія “Весни народів”

Українська історіографія “Весни народів”

Назва:
Українська історіографія “Весни народів”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,01 KB
Завантажень:
21
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ УКРАЇНСЬКОЇ АРХЕОГРАФІЇ ТА ДЖЕРЕЛОЗНАВСТВА
ім. М.С. ГРУШЕВСЬКОГО
Заник Лариса Дмитрівна
УДК 94 (477.83/.86):930.1"1848"
Українська історіографія “Весни народів”
1848 р. в Галичині
07.00.06 – Історіографія, джерелознавство та спеціальні історичні дисципліни
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ - 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історіографії і джерелознавства Прикар-патського національного університету імені Василя Стефаника
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Савчук Борис Петрович,
Прикарпатський національний університет
імені Василя Стефаника, кафедра історіографії і джерелознавства, професор
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Верба Ігор Володимирович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
кафедра історії Росії, професор
кандидат історичних наук
Турій Олег Юрійович, Інститут історії церкви Українського Католицького університету, директор
Захист відбудеться “27” вересня 2007 р. о 1000 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.228.01 Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського НАН України за адресою: 01033, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського НАН України (01033, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4).
Автореферат розісланий “23” серпня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.О. Песчаний
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження визначається науково-теоретичними та національно-політичними чинниками, оскільки осмислення феномену “Весни народів” 1848 року в Галичині**В українській історіографічній традиції поняття “революція 1848-1849 рр.“ та “Весна народів“ 1848 року“ у Галичині фактично вживаються як синонімічні. Розуміючи, що між ними немає повної тотожності, у своєму дослідженні використовуємо ці дві дефініції відповідно до того, як вони зустрічаються в історіографічних джерелах.
в українській історичній та суспільній думці триває близько півтора століття. Упродовж цього часу нагромаджено велику кількість літератури, що відображає сутність цього явища загалом та різних його аспектів. Між тим, маємо парадоксальну ситуацію, коли українські вчені, починаючи з кінця XIX ст. й до сьогодні, визнають, що воно ще не отримало глибокого комплексного висвітлення.
Отож, по-перше, одним з актуальних завдань української історичної науки є підготовка фундаментального дослідження з історії “Весни народів” 1848 року в Галичині. Корисним внеском у його вирішення може стати комплексний аналіз історіографічних джерел із цієї теми. Він сприятиме з’ясуванню як здобутків, позитивних напрацювань, так і прогалин і вузьких місць її вивчення. Кожна генерація українських істориків, незважаючи на відмінності методологічних засад та ідейних підходів, зробила свій внесок у вивчення цієї складної й багатогранної проблеми. Її виважене неупереджене висвітлення слугуватиме розвитку сучасної української історіографії.
По-друге, суспільно-політичний аспект актуальності дослідження “Весни народів” у Галичині зумовлений, окрім іншого, ще й сучасними зовнішньо-політичними орієнтирами та розбудовою громадянського суспільства в Україні. В історичній літературі різних періодів існує розуміння, що 1848 рік висунув на порядок денний питання, які довелося вирішувати на наступних етапах розвитку українського руху. Йдеться про проблеми етнонаціональної іден-тичності та соборності українського народу, його інтеграції в загальноєвропей-ський простір, прилучення до європейських цінностей тощо. Перебуваючи в складі Австрійської імперії та переживши разом з її іншими народами бурхливе революційне піднесення, вже в середині XIX cт. галицькі українці прилучилися до парламентської боротьби та практичної діяльності у вищих законодавчих органах влади. Завдяки тісним міжслов’янським зв’язкам вони запозичували форми національно-культурної самоорганізації, вчилися співіснувати у полікультурному середовищі, пізнавали вияви плюралізму в середині самого українського суспільства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Українська історіографія “Весни народів”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок