Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРОЗНАВЧА БОЛГАРИСТИКА ХІХ – СЕРЕДИНИ ХХ СТ.: СТАНОВЛЕННЯ, МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ

УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРОЗНАВЧА БОЛГАРИСТИКА ХІХ – СЕРЕДИНИ ХХ СТ.: СТАНОВЛЕННЯ, МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ

Назва:
УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРОЗНАВЧА БОЛГАРИСТИКА ХІХ – СЕРЕДИНИ ХХ СТ.: СТАНОВЛЕННЯ, МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,00 KB
Завантажень:
227
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ВОЛОДИМИРА ГНАТЮКА
ГРИГОРАШ НАТАЛЯ ДЕМ’ЯНІВНА
 
УДК [821.161.2=821.163.2]"18/19"–2.09
УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРОЗНАВЧА БОЛГАРИСТИКА
ХІХ – СЕРЕДИНИ ХХ СТ.: СТАНОВЛЕННЯ,
МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ
10.01.05 – порівняльне літературознавство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Тернопіль – 2002


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі слов’янської філології Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Гольберг Марк Якович,
Дрогобицький педагогічний університет
імені Івана Франка, кафедра світової літератури, професор
 
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Нямцу Анатолій Євгенович,
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича, завідувач кафедри слов’янської філології
та порівняльного літературознавства, професор
 
кандидат філологічних наук, асистент
Гижий Владислав Любомирович,
Тернопільський державний педагогічний
університет імені Володимира Гнатюка,
кафедра історії української літератури, асистент
 
Провідна установа: Національний університет "Києво-Могилянська академія" Міністерства освіти і науки України, кафедра філології,м. Київ.
Захист відбудеться "4" липня 2002 р. об 11 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 58.053.02 із захисту кандидатських дисертацій при Тернопільському державному педагогічному універ-ситеті імені Володимира Гнатюка.
Із дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Тернопільського державного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка (46027, м. Тернопіль, вул. М.Кривоноса, 2).
Автореферат розіслано " 3 " червня 2002 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради І.В.Папуша


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Дисертацію написано у час, коли літературознавство напрацювало значний емпіричний матеріал у галузі українсько-болгарських літера-турних зв’язків, і виявилась необхідність переходу від нагромадження фактів у процесі їх історико-порівняльного осмислення й узагальнення до з’ясування специфіки їх функціонування у культурних процесах учасників взаємодії. Є потреба, як говорив І.Франко, розмірковуючи над науковою сутністю літературного явища і важливістю "порів-нюючо-історичного ґрунту", дослідити, "…відки воно (явище. – Н.Г.) взялось і чим піддер-жується? Чи є такі або подібні явища в других краях і як вони там проявляються?" Франко І. Формальний і реальний націоналізм (кілька уваг про ІХ і ХХ випуск "Правди") // Іван Франко. Зібрання творів: У 50 т. – К.: Наукова думка, 1980. – Т. 27. – С. 357. У дисертації тому власне і простежується те, як українські вчені ХІХ – середини ХХ ст. сприймали і з’ясовували сутність такого багатогранного явища, як болгарська література у контексті історії українсько-болгарських літературних і наукових зв’язків.
Літературна взаємодія, як відомо, починається із ознайомлення і сприйняття однією літературою художніх надбань іншої, тобто з рецепції. Форми її – різноманітні. Однією з них є наукова рецепція. Вивчення її специфіки є досить важливим у таких аспектах. По-перше, дослідники болгарської літератури, як правило, самі ставали активними учасниками процесу культурної взаємодії, поєднуючи наукову діяльність із викладацькою, перекладацькою, критичною, видавничою, публіцистичною тощо. По-друге, праці українських болгаристів сприяли поширенню в Україні певних уявлень про літературу братнього народу.
Вивчення взаємин є складовою частиною самих взаємин, а, отже, доцільно ставити питання про той ґрунт, на якому вони виникали, про ті соціальні й культурні передумови, за яких вони розвивались і поза якими не могли б розвиватися. При цьому важливо враховувати особ-ливості розвитку українського літературознавства загалом, частиною якого була літературознавча болгаристика, драматизм і складність історії обох народів, які належали до недержавних націй, участь українців у боротьбі балканських слов’ян проти турецьких поневолювачів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРОЗНАВЧА БОЛГАРИСТИКА ХІХ – СЕРЕДИНИ ХХ СТ.: СТАНОВЛЕННЯ, МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок