Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІРОНІЯ ЯК КУЛЬТУРНА УНІВЕРСАЛІЯ: філософський аналіз

ІРОНІЯ ЯК КУЛЬТУРНА УНІВЕРСАЛІЯ: філософський аналіз

Назва:
ІРОНІЯ ЯК КУЛЬТУРНА УНІВЕРСАЛІЯ: філософський аналіз
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,38 KB
Завантажень:
396
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Перший розділ «Теоретико-методологічні основи дослідження поняття
«іронії» демонструє дескрипцію базових теорій іронії, їх класифікацію
та логіку становлення


Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова
ГЕЙКО СВІТЛАНА МИКОЛАЇВНА
УДК 130(091):316.286/.473
ІРОНІЯ ЯК КУЛЬТУРНА УНІВЕРСАЛІЯ:
філософський аналіз
09.00.04 – філософська антропологія, філософія культури
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі філософії Національного аграрного університету,
Кабінет Міністрів України.
Науковий керівник: – кандидат філософських наук, доцент
Чекаль Леонід Андрійович,
Національний аграрний університет,
завідувач кафедри філософії.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор,
Хамітов Назіп Віленович,
Інститут філософії НАН України,
провідний науковий співробітник відділу філософської антропології;
кандидат філософських наук, доцент
Немчинов Ігор Геннадійович,
Національний педагогічний університет
імені М.П. Драгоманова,
доцент кафедри філософії.
Захист відбудеться 02 жовтня 2007 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .053.13 в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розісланий “30” серпня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Б.К. Матюшко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Філософське вивчення поняття „іронія” обумовлене трансформацією культурної парадигми, що відбувається на зламі тисячоліть. Проблема розуміння нового культурологічного змісту зумовлює переосмислення вихідних універсалій культури, які концентруються в теоретико-раціоналістичних схемах їх осягнення. Центральні філософські поняття відкривають по новому ракурси соціокультурного буття людини і привертають увагу дослідників до термінів, які раніше займали маргінальне положення у класичній філософії. Отже, поняття „іронія”, потребує ретельного вивчення в контексті сучасної трансформації парадигм культури.
Поняття „іронія” існує в різних культурних та філософських контекстах (починаючи від Сократа, Арістотеля і до Постмодернізму), але немає наскрізної історії його вивчення. Кожна епоха привносила свої нюанси в зміст цієї універсалії, але в жодній системі категорій воно не могло претендувати на провідну роль. Тому остаточного визначення це поняття не набуло в жодній з філософських систем, а перспективи його розвитку та вивчення залишаються відкритими. Кожен історичний стиль філософування визначав власну предметну сферу у безвідносності до іронічної свідомості, але остання як методологічна настанова, як спосіб рефлексії та саморефлексії завжди була присутня в горизонті філософської думки.
Все зазначене вище зумовлює опосередкованість характеру поняття „іронія” та його відкритість щодо суміжних понять, а також забезпечує тривалість інтеграції даного поняття в єдиний філософсько-культурологічний контекст. Отже, можна визначити іронію як універсалію певної культурної парадигми, зміст якої розкривається лише в динаміці філософського дискурсу.
Аналіз іронії як філософського поняття дає змогу органічно поєднати філософський матеріал з новим теоретичним доробком сучасної вітчизняної й західноєвропейської науки, ввести у широкий науковий ужиток ще неопрацьовані українськими філософами джерела. Дана тема постає на межі філософії культури, філософської антропології, історії філософії, онтології та гносеології, даючи можливість у новому ракурсі розглядати філософсько-культурологічну проблематику крізь призму актуальних сьогодні питань та завдань соціокультурного буття.
Не дивлячись на те, що іронічні ремінісценції присутні у багатьох філософських та культурологічних теоріях, концептуальні підходи до розробки цього поняття не набули всебічного філософського обґрунтування та теоретичного узагальнення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ІРОНІЯ ЯК КУЛЬТУРНА УНІВЕРСАЛІЯ: філософський аналіз

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок