Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СУМІСНА ДІЯЛЬНІСТЬ СПІВАКА І КОНЦЕРТМЕЙСТЕРА У ПРОФЕСІЙНІЙ ПІДГОТОВЦІ СТУДЕНТА-ВОКАЛІСТА

СУМІСНА ДІЯЛЬНІСТЬ СПІВАКА І КОНЦЕРТМЕЙСТЕРА У ПРОФЕСІЙНІЙ ПІДГОТОВЦІ СТУДЕНТА-ВОКАЛІСТА

Назва:
СУМІСНА ДІЯЛЬНІСТЬ СПІВАКА І КОНЦЕРТМЕЙСТЕРА У ПРОФЕСІЙНІЙ ПІДГОТОВЦІ СТУДЕНТА-ВОКАЛІСТА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,63 KB
Завантажень:
389
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Південноукраїнський державний педагогічний
університет (м. Одеса) імені К.Д. Ушинського
Економова Еліна Костянтинівна
УДК 378.978+378.126+378.14+784
СУМІСНА ДІЯЛЬНІСТЬ СПІВАКА
І КОНЦЕРТМЕЙСТЕРА У ПРОФЕСІЙНІЙ ПІДГОТОВЦІ СТУДЕНТА-ВОКАЛІСТА
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Одеса – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Південноукраїнському державному педагогічному університеті (м. Одеса) імені К.Д. Ушинського, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор педагогічних наук, профессор Курлянд Зінаїда Наумівна, Південноукраїнський державний педагогічний університет (м. Одеса) імені К.Д. Ушинського, завідувач кафедри педагогіки
Офіційні опоненти – доктор педагогічних наук, професор
Падалка Галина Микитівна,
Національний педагогічний університет
імені М.П. Драгоманова,
професор кафедри гри на музичних інструментах музично-педагогічного факультету;
кандидат педагогічних наук, доцент
Кьон Наталія Георгіївна,
Південноукраїнський державний педагогічний університет (м. Одеса) імені К.Д. Ушинського,
завідувач кафедри теорії, історії і вокала музично-педагогічного факультету.
Провідна установа – Тернопільський державний педагогічний
університет імені Володимира Гнатюка, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Тернопіль.
Захист дисертації відбудеться "_7__" грудня_ 2002 р. о 9.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.053.01 при Південноукраїнському державному педагогічному університеті (м. Одеса) імені К.Д. Ушинського за адресою: 65029, м. Одеса, вул. Ніщинського, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Південноукраїнського державного педагогічного університету (м. Одеса) імені К.Д. Ушинського за адресою: 65020, м. Одеса, вул. Старопортофранківська,26.
Автореферат розісланий "_2__" _______листопада_ 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Трифонова О.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження зумовлена концептуальними положеннями модернізації системи вищої національної освіти України, її корінним реформуванням, що засноване на відновленні інтелектуального і духовного потенціалу молоді. Відповідно до Національної доктрини розвитку освіти України у ХХІ столітті вища освіта має запезпечувати підготовку кваліфікованих спеціалістів, здатних до творчої праці.
Перед сучасними музичними вищими навчальними закладами і зокрема консерваторіями стоять складні завдання, пов'язані з реалізацією індивідуальної творчості і високого рівня професійної майстерності музиканта у виконавській діяльності. Головне завдання вищої музичної школи – підготовка випускників консерваторій до виконавської діяльності на високому рівні професіоналізму, розкриття творчого потенціалу особистості музиканта-виконавця, забезпечення високого рівня співвиконавства з іншими музикантами.
Праці багатьох дослідників (Абульханова-Славська К.О., Донцов О.И., Єршов О.О., Касьянова Є., Корнєв О., Нємов Р.С., Петровський А.В., Шпалинський В.В., Рибакова М.М., Ружичка І., Слободяник М.В., Чачава В., Чистякова М. та ін.) з проблеми сумісної діяльності, співвиконавства засвідчують, що зміст та якість професійної підготовки студентів-вокалістів до сумісної діяльності з концертмейстером у досягненні співтворчості між ними слід розглядати як важливу мету вищої професійної освіти, що спрямована на вирішення багатьох завдань, а саме: переусвідомлення стереотипів професійної орієнтації студентів-вокалістів, розвиток їхніх ансамблевих якостей, переорієнтація поглядів на сутність виконавчого процесу як професійної взаємодії двох рівноправних партнерів.
У ході навчання студента-вокаліста відбувається перевага розвитку творчої індивідуальності майбутнього співака і недооцінка настанови на співвиконавство, партнерство, співтворчість. Студенти найчастіше орієнтують себе на набуття суми знань і навичок, реалізацію лідерських якостей соліста, при цьому не приділяють достатньої уваги розвитку ансамблевих якостей, встановленню партнерських відносин з концертмейстером.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СУМІСНА ДІЯЛЬНІСТЬ СПІВАКА І КОНЦЕРТМЕЙСТЕРА У ПРОФЕСІЙНІЙ ПІДГОТОВЦІ СТУДЕНТА-ВОКАЛІСТА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок