Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ХРОНОТОП ГАЗЕТНОГО ТЕКСТУ (лінгво-когнітивне дослідження на матеріалі інформаційних повідомлень англомовних газет)

ХРОНОТОП ГАЗЕТНОГО ТЕКСТУ (лінгво-когнітивне дослідження на матеріалі інформаційних повідомлень англомовних газет)

Назва:
ХРОНОТОП ГАЗЕТНОГО ТЕКСТУ (лінгво-когнітивне дослідження на матеріалі інформаційних повідомлень англомовних газет)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,65 KB
Завантажень:
178
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНIВЕРСИТЕТ
iм.МЕЧНИКОВА
Аль-Саїд Мохамед
УДК 802.0-73
ХРОНОТОП ГАЗЕТНОГО ТЕКСТУ
(лінгво-когнітивне дослідження на матеріалі
інформаційних повідомлень англомовних газет)
Спеціальність 10.02.04 – германськi мови
Автореферат
дисертацiї на здобуття наукового ступеня
кандидата фiлологiчних наук
Одеса-2001


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Одеському національному університеті iм. I.I.Мечникова
Науковий керiвник: доктор філологічних наук, професор Кухаренко Валерія Андріївна, Одеський національний університет iм.Меч-ни-кова, професор кафедри лексикології та стилістики англійської мови.
Офіційні опоненти: доктор фiлологiчних наук, професор Левицький Андрій Едуардович, Житомирський державний педагогічний університет ім. І. Франка, проректор з наукової роботи;
кандидат філологічних наук, доцент Ярмоленко Галина Григорівна, Ізмаїльський державний педа-гогі-чний інститут, доцент кафедри германської філології.
Провідна установа: Запорізький державний університет
Захист дисертації відбудеться 17 травня 2001 року о 13.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.051.02 Одеського національного університету ім. I.I.Мечникова за адресою: 65058, Одеса, Французький бульвар, 24/26, ауд. 91.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бiблiотецi Одеського національного університету за адресою: 65026, Одеса, вул. Преображенська, 24.
Автореферат розіслано 17 квітня 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Черноiваненко Є.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Сьогоденна парадигма наукового знання про мову складається з лінгвістичних теорій, які намагаються відповісти на питання: як людська свідомість познає світ крізь призму мови, як пізнання і відбиття світу впливають на життя і функціонування індивіда і соціуму, яким чином фундаментальні онтологічні категорії “час” і “простір” осмислюються людиною і проецюються в його мові і мовленні.
Розвиток суспільства неможливий поза розвитком духовного потенціалу людини, в тому числі збагачення його знань про світ. Значна частина цих знань приходить до людини у вигляді текстової дискурсивної інформації, тобто попередньо сформованих і вербалізованих описів світу, це так звані “знання в мові”, які передаються каналами фольклору, літератури, засобів масової інформації (ЗМІ); під останніми розуміються радіо, телебачення, масова преса (газети, журнали). Саме цей різновид вербалізованих знань вивчається в даній роботі.
Актуальність роботи обумовлена необхідністю поглибленого дослідження сучасного англійського мовлення у когнітивному і прагматичному напрямках, виявлення мовно-понятійних особливостей повідомлень, що мають національно-специфічну забарвленість і функціонують у межах певного функціонального стилю і жанру. Вивчення англомовних газетних повідомлень надає можливість поглиблення і деталізації наявних знань про англійську мову в цілому.
Звернення до проблеми відбиття часу і простору в мові газетного повідомлення також має неабияку цінність, оскільки інформаційний допис, що публікується у щоденній газеті, передусім орієнтований на передачу читачеві оперативної інформації про події швидкоплинного соціального життя, які відбуваються у певний час у певному місці.
Об’єктом дослідження є хронотоп англомовного інформаційного повідомлення, тобто єдність часового і просторового виміру зображуваного в тексті світу. Предметом вивчення були топосні і темпоральні маркери, мовленнєві відрізки, що містять інформацію про місце і час події, про які сповіщають газетні матеріали. Об’єм мовленнєвих відрізків-маркерів варіюється від слова до ланцюжка із кількох підрядних речень. Часові і просторові маркери створюють у повідомленні, відповідно, темпоральний і просторовий виміри зображуваної реальності, або хронос і топос, які спочатку досліджуються окремо, а потім поєднуються як загальний об’єкт вивчення – газетний хронотоп.
Матеріал дослідження складався із газетних інформаційних повідомлень, тобто оперативних матеріалів про новини суспільного, політичного, культурного життя.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ХРОНОТОП ГАЗЕТНОГО ТЕКСТУ (лінгво-когнітивне дослідження на матеріалі інформаційних повідомлень англомовних газет)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок