Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ЗОВНІШНЬОЇ ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ В УМОВАХ ПЕРЕХОДУ ДО РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ

ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ЗОВНІШНЬОЇ ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ В УМОВАХ ПЕРЕХОДУ ДО РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ

Назва:
ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ЗОВНІШНЬОЇ ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ В УМОВАХ ПЕРЕХОДУ ДО РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,61 KB
Завантажень:
146
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
САВЧУК ОЛЕКСАНДР ВІКТОРОВИЧ
УДК 330.342.173 + 339.5
ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ЗОВНІШНЬОЇ ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ В УМОВАХ ПЕРЕХОДУ ДО РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ
Спеціальність 08.02.03 – організація управління, планування і регулювання економікою
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
економічних наук
Київ - 2000
Дисертація є рукописом
Робота виконана на кафедрі світового господарства і міжнародних економічних відносин Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: | Доктор економічних наук
Дудченко Микола Андрійович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри світового господарства
і міжнародних економічних відносин
Інституту міжнародних відносин.
Офіційні опоненти: | Доктор економічних наук, професор
Будкін Віктор Сергійович,
Інститут світової економіки і міжнародних відносин НАН України, завідувач відділу.
Кандидат економічних наук,
старший науковий співробітник
Панфілова Тамара Олександрівна,
Апарат Ради національної безпеки і оборони України,
державний експерт.
Провідна установа | Українська академія зовнішньої торгівлі Міністерства економіки України, кафедра міжнародної економіки, м. Київ
Захист відбудеться “28”вересня 2000 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.001.02 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, м. Київ, вул. Мельникова, 36/1, зал засідань Вченої Ради.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ,
вул. Володимирська, 58, к. 10.
Автореферат розісланий “27”серпня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Мазуренко В.П.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Серед завдань, з якими зіткнулась Україна після проголошення незалежності, є проблема, пов’язана з формуванням відкритої для зовнішнього світу господарської системи, кардинальною зміною у сфері зовнішньоекономічної діяльності, спрямованої на інтегрування її економіки у світове господарство на організаційно-економічних засадах ринкових відносин, на принципах рівноправності і взаємної вигоди у співробітництві.
Серед головних причин, що спонукають Україну до активної участі у світогосподарських відносинах, є те, що третина її національного виробництва опосередковується дією зовнішніх економічних зв’язків. Це означає, що ці зв’язки відіграють важливу роль у національній економіці, істотно впливаючи на темпи і пропорції економічного розвитку, створення конкурентного ринкового середовища та процеси трансформації.
Центральною ланкою в складній системі міжнародних економічних зв’язків, яка опосередковує практично всі їх види, залишається, як і раніше, міжнародна торгівля товарами і послугами, що перетворює її на важливий чинник економічних реформувань. Проте використати цей фактор розвитку після проголошення незалежності України виявилося непросто. Розпад СРСР та РЕВ, розрив старих зв’язків призвели до ліквідації відпрацьованої системи зовнішньої торгівлі, хоча і побудованої на авторитарних засадах. Намагання України в цих умовах увійти у міжнародні товарно-економічні відносини без глибокого науково-теоретичного обгрунтування всіх аспектів торговельної політики, некомплексно, непослідовно, поспіхом, шляхом односторонньої лібералізації зовнішньої торгівлі, відлучення держави від втручання в економічні процеси, призводять до створення умов нерівноправного торговельного обміну, до знищення виробничого, науково-технічного потенціалів, до величезних економічних і соціальних втрат.
Досвід свідчить, що включення України у світові товаропотоки вимагає, з одного боку, послідовної політики адаптації її правової бази, економічних структур і всього механізму господарювання до жорстких вимог, які висуває міжнародна економіка.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ЗОВНІШНЬОЇ ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ В УМОВАХ ПЕРЕХОДУ ДО РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок