Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЧОРНА МЕТАЛУРГІЯ ДОНБАСУ У 50-80-І РР. ХХ СТ.

ЧОРНА МЕТАЛУРГІЯ ДОНБАСУ У 50-80-І РР. ХХ СТ.

Назва:
ЧОРНА МЕТАЛУРГІЯ ДОНБАСУ У 50-80-І РР. ХХ СТ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,32 KB
Завантажень:
381
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.7


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Буждежан Артем Володимирович
УДК 669.1(477.6)“50/80”
ЧОРНА МЕТАЛУРГІЯ ДОНБАСУ У 50-80-І РР. ХХ СТ.
Спеціальність – 07.00.01 – “Історія України”
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Донецьк, 2008
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії слов’ян Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Лихолобова Зоя Григорівна,
професор кафедри історії слов’ян
Донецького національного університету
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Саржан Анатолій Опанасович,
завідувач кафедри історії і права
Донецького національного технічного університету
кандидат історичних наук, доцент
Заблоцька Кіра Володимирівна
докторант Інституту вищої освіти Академії
педагогічних наук України
Захист відбудеться 16 травня 2008 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.11.051.02 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24, ІІ навчальний корпус, ауд. 38.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24).
Автореферат розісланий “ ” _____________ 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Крапівін О.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Традиційно важливе місце у галузевій структурі промислового виробництва Донбасу – одного з найбільш розвинених індустріальних регіонів України, належить поряд з вугільною галуззю чорній металургії. Багато років ці дві галузі визначали промислове обличчя регіону, справляли вирішальний вплив на його економічне і соціальне життя. Їхнє своєрідне поєднання, будучи викликаним конкретними економічними потребами, значною мірою зумовлювало існування регіональної специфіки, характерної власне для Донбасу. Водночас гірничо-металургійний комплекс регіону завжди відігравав велику роль в українській економіці, суттєво зміцнюючи і розширюючи її потенціал. В загальній структурі чорної металургії України заводи, розташовані на території Донбасу, постійно зберігали свою важливість. Металургійні підприємства Донецької та Луганської областей протягом другої половини ХХ ст. – початку ХХІ ст. регулярно забезпечували майже половину загальноукраїнської виплавки чавуну, сталі, виробництва прокату, не втративши свого економічного значення в умовах сьогодення.
Одним з найбільш цікавих і суперечливих періодів історичного розвитку чорної металургії є 50-80-ті рр. ХХ ст. – час, коли з усією очевидністю стали помітні вади командно-адміністративної системи управління економікою і гостро постала необхідність проведення відповідних реформ. Саме протягом вказаного хронологічного відрізку зберігається статус Донбасу як старопромислового регіону, все очевиднішою стає потреба трансформації виробництва, пов’язаних з ним соціальних відносин для того, щоб пристосувати їх у відповідності до актуальних вимог часу. Разом з тим саме у ці роки були розроблені нові технології, серед яких – киснево-конвертерний спосіб виплавки сталі, безперервна розливка сталі, використання кисню та природного газу у доменному виробництві, що давали можливість отримати значно кращі виробничі результати, перш за все у виплавці сталі, прокатному виробництві, та вивели світову чорну металургію на абсолютно новий технологічний рівень, проте істотного покращення економічної ситуації у галузі в Донбасі досягти не вдалося. Все це відбувалося на фоні науково-технічної революції, що проходила у світі, і основними досягненнями якої зуміли активно і успішно скористатися передові країни Заходу, трансформувавши та модернізувавши свої економіки, основні галузі промисловості.
У такому контексті вивчення цілого комплексу питань, пов’язаного із розвитком чорної металургії Донбасу, набуває особливого значення і має служити для створення повнішого уявлення про історію України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ЧОРНА МЕТАЛУРГІЯ ДОНБАСУ У 50-80-І РР. ХХ СТ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок