Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАТИСТИЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ ТОВАРООБОРОТУ ЗОВНІШНЬОЇ ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

СТАТИСТИЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ ТОВАРООБОРОТУ ЗОВНІШНЬОЇ ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

Назва:
СТАТИСТИЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ ТОВАРООБОРОТУ ЗОВНІШНЬОЇ ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,19 KB
Завантажень:
470
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ СТАТИСТИКИ, ОБЛІКУ ТА АУДИТУ
ДЕРЖКОМСТАТУ УКРАЇНИ
Пузанова Тетяна Миколаївна
УДК 311:339.9
СТАТИСТИЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ ТОВАРООБОРОТУ
ЗОВНІШНЬОЇ ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ
Спеціальність: 08.03.01 – Статистика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Державній академії статистики, обліку та аудиту Держкомстату України.
Науковий керівник: | доктор економічних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України
Парфенцева Неля Олексіївна,
Державна академія статистики, обліку та аудиту Державного комітету статистики України,
завідувач кафедри статистики
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Захожай Валерій Борисович,
Міжрегіональна академія управління персоналом, директор Інституту міжнародної економіки і фінансів, завідувач кафедри фінансів і статистики
кандидат економічних наук
Кулинич Роман Омелянович,
Хмельницький університет управління та права Міністерства освіти і науки України,
доцент кафедри математики, статистики та інформаційних технологій
Провідна установа: | Одеський державний економічний університет Міністерства освіти і науки України,
кафедра статистики, м. Одеса
Захист відбудеться "6" червня 2006 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.870.01 у Державній академії статистики, обліку та аудиту Держкомстату України за адресою: 04107, м. Київ, вул. Підгірна, 1, ауд. 23.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Державної академії статистики, обліку та аудиту Держкомстату України за адресою: 04107, м. Київ, вул. Підгірна, 1, ауд. 36.
Автореферат розіслано "__" травня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук Л.О.Свистун-Золотаренко
ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасні тенденції міжнародних економічних відносин характеризуються досить стабільним розширенням економічних зв'язків, що виявляється передусім у збільшенні зовнішньоторговельного обороту. Розширення виробничої спеціалізація держав в умовах глобалізації економічних процесів призводить до збільшення обсягу міжнародної торгівлі не лише в абсолютних, але й у відносних розмірах. Значна частка ВВП різних держав спрямовується для реалізації на зовнішніх ринках.
Розвиток зовнішньої торгівлі неминуче супроводжується посиленням її впливу на всю економічну структуру національної економіки, вона все відчутніше визначає характер і темпи економічного зростання, процеси накопичення, інвестиційну активність, функціонування валютно-фінансової системи. Значення зовнішньоторговельних зв'язків полягає в тому, що вони дозволяють збалансувати економічний і соціальний розвиток країни, є ефективним засобом досягнення пропорційності і збалансованості економіки. Багато країн зацікавлено в розвитку зовнішньоекономічних зв'язків внаслідок нерівномірності розміщення в світі факторів виробництва.
Виходячи з ролі, яку відіграє зовнішня торгівля в економічному розвитку України, зростає важливість використання економіко-статистичних методів для її аналізу. Сьогодні у сфері зовнішньої торгівлі особливого значення набувають такі методи обґрунтування господарських рішень, що забезпечують найбільш ефективний розвиток економіки. Щоб впливати на зовнішньоторговельну діяльність на макро- і мікрорівнях, здійснювати цілеспрямоване регулювання і прогнозування її розвитку і зрештою стимулювати подальший розвиток експортного потенціалу і стійке економічне зростання, необхідне якісне інформаційне забезпечення економічного аналізу. Повнота і достовірність аналітичної інформації, відповідно, залежать від стану і системи обліку, а також методології здійснення статистичних розрахунків, вимоги до яких особливо зростають в умовах переходу до ринкової економіки. Від якості інформації про обсяги і структуру зовнішньої торгівлі безпосередньо залежать результати формування державного бюджету і виконання соціальних програм.
Перспективи економічного зростання держав, залучених у світове господарство, дедалі більшою мірою залежать від динаміки кон'юнктури світового ринку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: СТАТИСТИЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ ТОВАРООБОРОТУ ЗОВНІШНЬОЇ ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок