Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАКОНОДАВЧО-РОЗПОРЯДЧІ ІНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ В КОНТЕКСТІ ТРАНСФОРМАЦІЇ СОЦІУМУ (90-ТІ РОКИ ХХ – ПОЧАТОК ХХІ СТОЛІТТЯ)

ЗАКОНОДАВЧО-РОЗПОРЯДЧІ ІНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ В КОНТЕКСТІ ТРАНСФОРМАЦІЇ СОЦІУМУ (90-ТІ РОКИ ХХ – ПОЧАТОК ХХІ СТОЛІТТЯ)

Назва:
ЗАКОНОДАВЧО-РОЗПОРЯДЧІ ІНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ В КОНТЕКСТІ ТРАНСФОРМАЦІЇ СОЦІУМУ (90-ТІ РОКИ ХХ – ПОЧАТОК ХХІ СТОЛІТТЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,11 KB
Завантажень:
345
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
СХІДНОУКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА ДАЛЯ
Пекарчук Володимир Михайлович
УДК 94(477)“1990/2005”:342.5
ЗАКОНОДАВЧО-РОЗПОРЯДЧІ ІНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ В КОНТЕКСТІ ТРАНСФОРМАЦІЇ СОЦІУМУ
(90-ТІ РОКИ ХХ – ПОЧАТОК ХХІ СТОЛІТТЯ)
07. 00. 01 – історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Луганськ – 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі всесвітньої історії Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: | доктор історичних наук, професор
Михайлюк Віталій Павлович,
Східноукраїнський національний університет
імені Володимира Даля,
завідувач кафедри всесвітньої історії
Офіційні опоненти: | доктор історичних наук, професор
Фомін Анатолій Іванович,
Східноукраїнський національний університет
імені Володимира Даля,
завідувач кафедри історії держави і права
доктор історичних наук, професор,
заслужений працівник освіти України
Кравченко Володимир Іванович,
Донецький юридичний інститут МВС України при Донецькому національному університеті,
професор кафедри історії України та філософії права
Провідна установа: | Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна кафедра історії України,
Міністерство освіти і науки України, м. Харків
Захист відбудеться “30” січня 2006 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 29.051.04 при Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля за адресою: 91034, м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20-А, корпус 1, ауд. 241.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля (91034, м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20-А)
Автореферат розісланий “29” грудня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.В.Довжук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Актуальність дослідження. З прийняттям Декларації про державний суверенітет України (липень 1990 року) почався процес розбудови законодавчої та виконавчої гілок влади в Україні, заснований на демократичних засадах з урахуванням досвіду зарубіжного конституціоналізму. Вектор державотворення був спрямований на утвердження президентсько-парламентської республіки і незалежності гілок державної влади.
Поступово протягом 90-х років ХХ століття президентські структури стали домінуючими в центрі та на місцях. При цьому набула чинності певна обмеженість повноважень Верховної Ради та Кабінету Міністрів України, послабилася роль місцевого самоврядування тощо.
Основою демократичної незалежної держави є конституційний принцип розподілу влади, який передбачає наявність чіткого організаційно-політичного механізму розмежування сфер компетенції та повноважень між державними інституціями і систему стримувань та противаг. Тому процеси подальшого державотворення в Україні, що відбуваються в складних умовах переходу держави до ринкової економіки та жорсткого протиборства політичних сил, потребують вдосконалення форми правління та зміни статусу органів державної влади, форм і методів діяльності та взаємовідносин між законодавчою та виконавчою гілками влади. Налагодження оптимального науково-обґрунтованого функціонування останніх в значній мірі є тим підґрунтям, що дозволяє успішно виконувати програми суспільно-політичного та соціально-економічного розвитку України, вирішувати соціальні проблеми та завдання щодо підвищення життєвого рівня українського народу.
Комплексне дослідження генези і форм діяльності законодавчо-розпорядчих інституцій в Україні у 90-х рр. ХХ – на початку ХХІ століття, що включає критичне осмислення досвіду розбудови державних органів влади України, розкриття особливостей функціонування органів влади, аналіз прояву дії позитивних і негативних чинників у державотворенні, сприятиме об’єктивному висвітленню історії сучасних владних інституцій і обґрунтуванню рекомендацій щодо усунення негативних рис в їх діяльності, які позначаються на розвитку народовладдя в Україні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЗАКОНОДАВЧО-РОЗПОРЯДЧІ ІНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ В КОНТЕКСТІ ТРАНСФОРМАЦІЇ СОЦІУМУ (90-ТІ РОКИ ХХ – ПОЧАТОК ХХІ СТОЛІТТЯ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок