Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДОГОВІР У СИСТЕМІ ПРАВА УКРАЇНИ

ДОГОВІР У СИСТЕМІ ПРАВА УКРАЇНИ

Назва:
ДОГОВІР У СИСТЕМІ ПРАВА УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,14 KB
Завантажень:
364
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ДЕРЖАВИ І ПРАВА ім. В.М.КОРЕЦЬКОГО
ПАРХОМЕНКО Наталія Миколаївна
УДК 340.1
ДОГОВІР У СИСТЕМІ ПРАВА УКРАЇНИ
 
Спеціальність: 12.00.01. - теорія та історія держави і права,
історія політичних і правових вчень
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ - 1998


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі проблем організації громадянського суспільства, держави та теорії права Інституту держави і права ім. В.М.Корецького Національної академії наук України
Науковий керівник кандидат юридичних наук, старший науковиий співробітник,
Онищенко Наталія Миколаївна старший науковий співробітник Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України
Офіційні опоненти доктор юридичних наук, професор,
Копєйчиков Володимир Володимирович,
професор кафедри теорії держави і права
Національної академії внутрішніх справ України
кандидат юридичних наук, доцент
Котюк Володимир Олександрович,
завідувач кафедри теорії та історії держави і права
Київського університету ім. Т.Г. Шевченка
Провідна установа Львівський державний університет
ім. Івана Франка,
кафедра теорії держави і права.
Захист відбудеться «30»жовтня1998 р. о 17 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 50.24.03. по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук в Інституті держави і права ім. В.М. Корецького Національної академії наук України за адресою : 252 001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці інституту.
Автореферат розісланий «30» вересня 1998 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Усенко І.Б.
1
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми.
Перетворення, що відбуваються в Україні продовж останнього десятиліття переслідують велику мету - побудову якісно нової держави, одним з важливих елементів якої має стати оновлена модель соціально-господарської системи. Ця модель грунтується на поєднанні ринкових відносин з державним регулюванням, що має забезпечити ефективну діяльність учасників суспільного виробництва.
Одним з невідємних елементів ринкових відносин є нормативно-правовий договір як джерело права, що виступає опосередковуючою ланкою між субєктами економіки. Середина і особливо кінець ХХ століття повязані з стрімким розширенням сфери договірних відносин. Договір не лише стає основним фактором економічних відносин, але і набуває значення універсального регулятора. Розширення сфери дії договорів обумовлене глибокими перетвореннями відносин власності, відміною всеохоплюючого планового розподілу, відмовою від системи адміністративних приписів щодо формування умов договору.
З іншого боку, побудова в Україні правової держави гостро ставить проблему переоцінки цінностей, зміни політико-правової системи, в центрі якої повинна бути людина як найвища соціальна цінність. Тому постає проблема розширення і вдосконалення існуючої сьогодні нормативно-правової договірної бази України, а разом з тим і наукове опрацювання її загальнотеоретичних засад.
Дослідження правового регулювання суспільних відносин за допомогою договору мають разом з тим вже досить багату історію. Протягом тривалого часу, починаючи від давніх часів до розбудови незалежної української держави, до цієї проблеми зверталось багато науковців. У 20-і роки про існування нормативно-правового договору згадували Ф. В. Тарановський та М. Г. Александров [1], але їхні дослідження безпосередньо не стосувалися цієї проблеми і тому не давали системної теоретичної характеристики договору як джерела права. Роботи інших дослідників здебільшого були присвячені аналізу договору як угоди лише в рамках окремих галузей права.
Згодом ці праці вибули з активного наукового обігу і сучасна теоретична розробка властивостей нормативного договору базується лише на рівні енциклопедичного визначення поняття нормативно-правового договору і його видів, а також в обсязі наукових статей [2] або підручників з теорії держави та права (С. С. Алєксєєв, А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ДОГОВІР У СИСТЕМІ ПРАВА УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок