Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ЛЬОНОПРОМИСЛОВОГО ПІДКОМПЛЕКСУ УКРАЇНИ

РОЗВИТОК ЛЬОНОПРОМИСЛОВОГО ПІДКОМПЛЕКСУ УКРАЇНИ

Назва:
РОЗВИТОК ЛЬОНОПРОМИСЛОВОГО ПІДКОМПЛЕКСУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,89 KB
Завантажень:
260
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР
“ІНСТИТУТ АГРАРНОЇ ЕКОНОМІКИ” УААН
ЄСИПЧУК Тетяна Петрівна
УДК 633.521:677.11+631.151
РОЗВИТОК ЛЬОНОПРОМИСЛОВОГО ПІДКОМПЛЕКСУ УКРАЇНИ
08.07.02 – економіка сільського господарства і АПК
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ-2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному науковому центрі “Інститут аграрної
економіки” Української академії аграрних наук.
Науковий керівник: | доктор економічних наук, професор, академік УААН,
заслужений діяч науки і техніки України
Месель-Веселяк Віктор Якович,
Національний науковий центр “Інститут аграрної економіки” УААН, заступник директора з наукової роботи, завідувач відділення організації виробництва та земельних відносин
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, старший науковий співробітник, заслужений економіст України
Коденська Марія Юхимівна,
Національний науковий центр “Інститут аграрної економіки” УААН, головний науковий співробітник відділу інвестицій
кандидат економічних наук, доцент
Чухліб Алла Василівна
Національний аграрний університет Кабінету Міністрів України, доцент кафедри статистики і аналізу господарської діяльності
Провідна установа: | Державний агроекологічний університет Міністерства аграрної політики України, м. Житомир
Захист відбудеться “9“ листопада 2004 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .350.01 у Національному науковому центрі “Інститут аграрної економіки” УААН за адресою: 03680, м. Київ, МСП, вул. Героїв оборони, 10, конференц-зал, 3-й поверх, кім. 317.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного наукового центру “Інститут аграрної економіки” УААН (03680, м. Київ, МСП, вул. Героїв оборони, 10, 2-й поверх, кім. ).
Автореферат розісланий “ “ жовтня 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради | Пулім В.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Сучасний етап розвитку економіки України визначається процесами трансформації її до ринку та інтеграції у світову систему господарювання. В контексті даних процесів постає питання розвитку і підвищення ефективності функціонування продуктових підкомплексів, у тому числі льонопромислового підкомплексу в цілому та його структурних складових.
Льонопромисловий підкомплекс України має забезпечити насичення внутрішнього ринку високоякісними лляними тканинами й іншими виробами з льону та формування експортного потенціалу. Проте сучасний стан розвитку сфери виробництва і переробки льонопродукції є досить складним. Протягом 1990-2002 років недосконалий організаційно-економічний механізм функціонування економіки країни паралельно з падінням платоспроможного попиту населення на кінцеву продукцію зумовив істотне зниження кількісних і якісних характеристик льонопромислового підкомплексу. Зокрема, виробництво льоноволокна сільським господарством зменшилось у 9,8, промисловістю з первинної обробки льону – у 8,7 раза. Випуск лляних тканин скоротився в 24 рази. Внутрішній ринок задовольняється вітчизняними лляними тканинами побутового призначення тільки на 0,7% від раціональної потреби. Діяльність усіх сфер підкомплексу є збитковою. Разом з тим підвищенню ефективності діяльності льонопромислового підкомплексу перешкоджає різнонаправленість економічних інтересів господарюючих суб’єктів суміжних галузей.
Загальнодержавне значення вирішення проблем щодо забезпечення ефективного виробництва та переробки льону-довгунця в Україні зумовлює актуальність і вибір теми дисертаційного дослідження.
Стан вивчення проблеми. Організаційно-економічні питання функціонування і підвищення ефективності льонопромислового підкомплексу та його складових розглядаються в наукових працях О.В. Гури, І.П. Карпця, Є.О. Маслюкова, А.В. Назарової, А.Ф. Скорченка, М.К. Циганка, О.М. Шпичака та інших. Проблеми економічних відносин в АПК і його продуктових підкомплексах досліджували В.Г. Андрійчук, П.І. Гайдуцький, М.Ю. Коденська, О.В. Крисальний, В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РОЗВИТОК ЛЬОНОПРОМИСЛОВОГО ПІДКОМПЛЕКСУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок