Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИСТЕМА СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ФУНКЦІОНУВАННЯ АЕРОМОБІЛЬНИХ ВІЙСЬКОВИХ ПІДРОЗДІЛІВ В УМОВАХ ЗБРОЙНИХ КОНФЛІКТІВ

СИСТЕМА СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ФУНКЦІОНУВАННЯ АЕРОМОБІЛЬНИХ ВІЙСЬКОВИХ ПІДРОЗДІЛІВ В УМОВАХ ЗБРОЙНИХ КОНФЛІКТІВ

Назва:
СИСТЕМА СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ФУНКЦІОНУВАННЯ АЕРОМОБІЛЬНИХ ВІЙСЬКОВИХ ПІДРОЗДІЛІВ В УМОВАХ ЗБРОЙНИХ КОНФЛІКТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,38 KB
Завантажень:
496
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
ІНСТИТУТ ПСИХОЛОГІЇ ІМЕНІ Г.С. КОСТЮКА
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
СТАСЮК Василь Васильович
УДК 159.923.33:355.48 “XX” 0.3
СИСТЕМА СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
ФУНКЦІОНУВАННЯ АЕРОМОБІЛЬНИХ ВІЙСЬКОВИХ ПІДРОЗДІЛІВ
В УМОВАХ ЗБРОЙНИХ КОНФЛІКТІВ
Спеціальність 19.00.05 – соціальна психологія;
психологія соціальної роботи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора психологічних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національній академії оборони України, кафедра психології
Науковий консультант: – доктор психологічних наук, професор
Корольчук Микола Степанович,
Національна академія оборони України,
професор кафедри психології, м. Київ
Офіційні опоненти: – доктор соціологічних наук, професор
Пірен Марія Іванівна,
Національна академія державного управління
при Президенті України, професор кафедри
політології, м. Київ
доктор психологічних наук, доцент
Бочелюк Віталій Йосипович,
Гуманітарний університет “ЗІДМУ”,
завідувач кафедри практичної психології, м. Запоріжжя
доктор психологічних наук, професор
Потапчук Євген Михайлович
Національна академія державної прикордонної
служби України ім. Б.Хмельницького,
начальник кафедри кримінального права, м. Хмельницький
Провідна установа: Інститут соціальної та політичної психології
АПН України, лабораторія психосоціальних і
політико-психологічних досліджень, м. Київ
Захист відбудеться “27” грудня 2005 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.453.01 в Інституті психології імені Г.С.Костюка АПН України за адресою: 01033, м. Київ-33, вул. Паньківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту психології імені Г.С.Костюка АПН України.
Автореферат розісланий “26” листопада 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Г.О. Балл
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДОСЛІДЖЕННЯ
Актуальність проблеми. Формування теорії та практики соціально-психологічного забезпечення функціонування військ в умовах сьогодення являється закономірним результатом розвитку соціальної психології стосовно застосування воєнних підрозділів у збройних конфліктах. Наукове знання, для того щоб втілитися в соціальну практику і стати елементом людської діяльності, повинно створити своєрідний механізм такого переходу – технологію. Остання, базуючись на виявлених наукою знаннях про закономірності функціонування об’єктів свого впливу, формує систему технологічних засобів, процедур, операцій і способів, чітку послідовність й якісно-кількісну визначеність їх застосування з метою бажаного перетворення цих об’єктів.
Актуальність проблеми соціально-психологічного забезпечення функціонування учасників бойових дій у локальних воєнних конфліктах зумовлена об’єктивними обставинами.
По-перше, характер політичних, економічних і соціальних процесів у світі свідчить про те, що практично завершено перехід від двосторонньої до багато-полюсної системи силового протистояння. “Холодне” протиборство двох світових систем трансформувалося в безліч “гарячих” осередків пульсуючої конфліктності, які готові в будь-який момент перерости в локальні воєнні конфлікти. За останні шість десятиліть на планеті відбулося 263 збройних подій подібного роду.
По-друге, досвід участі іноземних військ у воєнних подіях останнього часу переконливо підтверджує той факт, що без системи всебічного, організованого на єдиних методологічних і організаційних принципах соціально-психологічного забезпечення функціонування підрозділів, – вкрай складно досягти високої бойової активності воїнів і ефективного розв’язання ними бойових завдань у локальних воєнних конфліктах.
По-третє, офіційне проголошення і практичне будівництво нового виду забезпечення бойових дій військ – морально-психологічного – вимагає активного наукового дослідження його складових, і в першу чергу, стрижневого компонента, яким є соціально-психологічне забезпечення функціонування учасників бойових дій у збройних конфліктах.
По-четверте, наявна багаторічна практика соціально-психологічного забезпечення професійної діяльності свідчить про те, що воно є ефективним засобом розв’язання багатьох соціальних і психологічних проблем.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Реферат на тему: СИСТЕМА СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ФУНКЦІОНУВАННЯ АЕРОМОБІЛЬНИХ ВІЙСЬКОВИХ ПІДРОЗДІЛІВ В УМОВАХ ЗБРОЙНИХ КОНФЛІКТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок