Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРИСКОРЕННЯ ЕЛЕКТРОННИХ ПУЧКІВ У ЛІНІЙНИХ СТРУКТУРАХ IЗ ЗУСТРІЧНОЮ ХВИЛЕЮ І ЗВОРОТНИМИ ЗВ'ЯЗКАМИ

ПРИСКОРЕННЯ ЕЛЕКТРОННИХ ПУЧКІВ У ЛІНІЙНИХ СТРУКТУРАХ IЗ ЗУСТРІЧНОЮ ХВИЛЕЮ І ЗВОРОТНИМИ ЗВ'ЯЗКАМИ

Назва:
ПРИСКОРЕННЯ ЕЛЕКТРОННИХ ПУЧКІВ У ЛІНІЙНИХ СТРУКТУРАХ IЗ ЗУСТРІЧНОЮ ХВИЛЕЮ І ЗВОРОТНИМИ ЗВ'ЯЗКАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,22 KB
Завантажень:
486
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР ХАРКІВСЬКИЙ
ФІЗИКО-ТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ
Опанасенко Анатолій Миколайович
УДК 621.384
ПРИСКОРЕННЯ ЕЛЕКТРОННИХ ПУЧКІВ У ЛІНІЙНИХ СТРУКТУРАХ IЗ ЗУСТРІЧНОЮ ХВИЛЕЮ І ЗВОРОТНИМИ ЗВ'ЯЗКАМИ
01.04.20 – фізика пучків заряджених частинок
автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
ХАРКІВ - 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному науковому центрі "Харківський фізико-технічний інститут" Міністерства освіти та науки України.
Науковий керівник
доктор фіз.-мат. наук, старший науковий співробітник,
Айзацький Микола Іванович,
Науково-дослідний комплекс "Прискорювач" ННЦ ХФТІ, зам. директора.
Офіційні опоненти:
октор фіз.-мат. наук, старший науковий співробітник,
омко Василь Олексійович, Інститут плазмової електроніки та нових методів прискорення ННЦ ХФТІ, провідний науковий співробітник.
доктор фіз.-мат. наук, старший науковий співробітник,
Чурюмов Геннадій Іванович, Харківський національний університет радіоелектроніки, професор кафедри фізичних основ електронної техніки.
Провідна установа
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, кафедра експериментальної ядерної фізики, Міністерство освіти та науки України, м. Харків.
Захист відбудеться "15" січня 2002  р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.845.01 у Національному науковому центрі "Харківський фізико-технічний інститут" за адресою: 61108, м. Харків, вул. Академічна, 1, конференц-зал.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного наукового центру "Харківський фізико-технічний інститут" за адресою: 61108, м. Харків, вул. Академічна, 1.
Автореферат розісланий "27" листопада 2001 р.
В.о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради Карась В.І.


загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Розширення області застосування лінійних резонансних прискорювачів електронів (ЛПЕ) пов'язане з вирішенням проблеми одночасного досягнення високих енергій та високої інтенсивності електронних пучків з високою яскравістю. Важливим чинником, який обмежує підвищення інтенсивності електронних пучків, що прискорюються у періодичних структурах, є когерентне випромінювання частинками пучка електромагнітних коливань. Вплив поля випромінювання на заряджені частинки призводить до відомих ефектів навантаження струмом та поперечної нестійкості пучка.
Одним із нових підходів до вирішення проблеми підвищення інтенсивності короткоімпульсних пучків є пропозиція по зниженню втрат енергії пучка на випромінювання як на основному виді коливань, так і на "паразитних" дипольних видах за рахунок переходу до структур, у яких прискорення здійснюється однією із просторових гармонік [I]. З метою реалізації даного підходу в ННЦ ХФТІ розроблені нові модифікації круглих діафрагмованих хвилеводів (КДХ) 10 см діапазону із зустрічною хвилею (набіг фази на періоді  2/3). Особливістю структури із зустрічною хвилею є наявність несинхронної просторової гармоніки, амплітуда якої перевищує амплітуду синхронної. Це спонукає до проведення досліджень специфіки процесу прискорення електронних пучків у структурах такого типу.
В області довгоімпульсних ЛПЕ основним чинником, що обмежує підвищення інтенсивності пучків, є поперечна нестійкість. Збільшення інтенсивності пучка призводить до скорочення оптимальної довжини структури. За цих умов становить інтерес дослідити можливість ефективного прискорення та пригнічення розвитку поперечної нестійкості в однорідних КДХ із зворотним зв'язком за прискорюючим полем та позитивною дисперсією НЕ11 хвиль, які поглинаються селективними навантаженнями.
Підвищення інтенсивності прискорених електронних пучків на нині діючих установках, модернізація або створення нових сильнострумових ЛПЕ для прикладних ядерно-фізичних задач потребує максимального використання наявної технологічної бази. У цьому зв'язку існує потреба в пошуках альтернативних, економічно виправданих та достатньо ефективних методів підвищення інтенсивності пучків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПРИСКОРЕННЯ ЕЛЕКТРОННИХ ПУЧКІВ У ЛІНІЙНИХ СТРУКТУРАХ IЗ ЗУСТРІЧНОЮ ХВИЛЕЮ І ЗВОРОТНИМИ ЗВ'ЯЗКАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок