Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Національний рух середини 1980-х – початку 1990-х років у контексті відродження української державності

Національний рух середини 1980-х – початку 1990-х років у контексті відродження української державності

Назва:
Національний рух середини 1980-х – початку 1990-х років у контексті відродження української державності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,25 KB
Завантажень:
437
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ЮРІЯ ФЕДЬКОВИЧА
Секо Ярослав Петрович
УДК 94 (477) “1985/1991”: 323.1
Національний рух середини 1980-х – початку 1990-х років у контексті відродження української державності
07.00.01 – історія України
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Чернівці – 2005


Дисертацією
є рукопис
Робота виконана
на кафедрі нової і новітньої історії та методики викладання історії Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат історичних наук, доцент
Алексієвець Леся Миколаївна,
Тернопільський національний педагогічний університет
імені Володимира Гнатюка,
доцент кафедри стародавньої і середньовічної історії
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Юрій Михайло Федорович,
Чернівецький торгово-економічний інститут
Київського національного торговельно-економічного університету,
завідувач кафедри соціально-економічних наук
кандидат історичних наук, доцент
Матейко Роман Михайлович,
Тернопільська академія народного господарства, доцент кафедри українознавства
Провідна установа: Львівський національний університет імені Івана Франка, історичний факультет, кафедра новітньої історії України, (м. Львів)
Захист відбудеться “____” __________ 2005 р. о _____ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 76.051.06 у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича (58012, м. Чернівці, вул. Кафедральна, , корп. , ауд. ).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (58012, м. Чернівці, вул. Лесі Українки, 23).
Автореферат розісланий “____” ____________ 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Т. Я. Лупул


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасний державотворчий процес в Україні має тривалу передісторію (УНР, Українська держава гетьмана Скоропадського, ЗУНР, Карпатська Україна, УРСР), головною рисою якої є перервність традицій. Постання незалежної Української держави в кінці 1991 р., на теперішній момент, є лише останньою ланкою в цьому історичному ланцюгу.
Головним внутрішнім чинником, що стимулював його розгортання, був український національний рух, який вустами своїх ідеологів проголосив право української нації на творення власної держави. Втім, його потенцій постійно не вистачало для закріплення здобутків у площині практичної дії через вплив несприятливої зовнішньої та внутрішньої кон’юнктури. Проголошення незалежної України також є результатом дії національного руху середини 1980-х – початку 1990-х рр., а її утвердження повністю залежить від його здатності стати виразником інтересів громадян на сучасному етапі.
Проблеми українського суспільства в перші роки незалежності насамперед, зумовлювалися наявністю суперечливих моментів у ідеології й практиці національного руху на етапі боротьби за державність. Тому комплексне вивчення національного руху є актуальним завданням історичної науки й головною умовою вироблення цілісної концепції якісних змін у його структурі, програмних засадах, цінностях тощо. Це, у свою чергу, сприятиме перетворенню сучасного національного руху на консолідуючий чинник суспільства, адже ні вузькоетнічна орієнтація, ні релігія цієї функції виконати не можуть.
Актуальним також є залучення нових методологічних підходів, запропонованих провідними зарубіжними вченими до націологічних, етнодержавознавчих, українознавчих студій вітчизняної історичної науки.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження проведено у межах наукової проблематики історичного факультету Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка "Україна в контексті європейської історії" (Рішення вченої ради Тернопільського державного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка. Протокол № 4 від 24 грудня 1998 р.).
Мета і завдання дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Національний рух середини 1980-х – початку 1990-х років у контексті відродження української державності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок