Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ ВЕНТИЛЬНОГО РЕАКТИВНОГО ДВИГУНА З БУФЕРАМИ ЕНЕРГІЇ ДЛЯ ПРОЕКТУВАННЯ ЇХ ЕЛЕКТРОМЕХАНІЧНОГО ПЕРЕТВОРЮВАЧА

МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ ВЕНТИЛЬНОГО РЕАКТИВНОГО ДВИГУНА З БУФЕРАМИ ЕНЕРГІЇ ДЛЯ ПРОЕКТУВАННЯ ЇХ ЕЛЕКТРОМЕХАНІЧНОГО ПЕРЕТВОРЮВАЧА

Назва:
МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ ВЕНТИЛЬНОГО РЕАКТИВНОГО ДВИГУНА З БУФЕРАМИ ЕНЕРГІЇ ДЛЯ ПРОЕКТУВАННЯ ЇХ ЕЛЕКТРОМЕХАНІЧНОГО ПЕРЕТВОРЮВАЧА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,51 KB
Завантажень:
217
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національний університет “Львівська політехніка”
Омар Радхі Акіл Аль Зубі
УДК 621.313.33
МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ ВЕНТИЛЬНОГО РЕАКТИВНОГО ДВИГУНА
З БУФЕРАМИ ЕНЕРГІЇ ДЛЯ ПРОЕКТУВАННЯ ЇХ
ЕЛЕКТРОМЕХАНІЧНОГО ПЕРЕТВОРЮВАЧА
01.05.02 – математичне моделювання та обчислювальні методи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті "Львівська політехніка" Міністерства освіти та науки України.
Науковий керівник: | доктор технічних наук, професор
Ткачук Василь Іванович,
Національний університет "Львівська політехніка",
завідувач кафедри електричних машин та апаратів.
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
Стахів Петро Григорович,
Національний університет "Львівська політехніка",
завідувач кафедри теоретичної та загальної електротехніки;
кандидат технічних наук
Троханяк Степан Романович,
Львівський національний університет ім. Івана Франка,
доцент кафедри інформаційних систем в менеджменті.
Провідна установа: | Вінницький національний технічний університет,
кафедра електромеханічних систем автоматизації, Міністерство освіти та науки України, м. Вінниця.
Захист відбудеться 29 грудня 2005 р. о 1600 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.05 у Національному університеті "Львівська політехніка" (79013, м.Львів-13, вул. С. Бандери, 12).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету "Львівська політехніка" (79013, м.Львів-13, вул. Професорська, 1).
Автореферат розісланий 28 листопада 2005 р.
Учений секретар спеціалізованої
вченої ради, д.т.н., проф. Р.А. Бунь


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Поява нових, нетрадиційних, типів електромеханічних перетворювачів (ЕМП) енергії, вимагає глибокого вивчення процесів, які в них протікають, для їх дослідження і розробки. Складність і специфіка цих процесів, неможливість їхнього адекватного опису в рамках загальноприйнятих методик і підходів, зумовлює необхідність створення нових математичних моделей для проектного синтезу і аналізу таких ЕМП, що дозволить ефективно вирішувати задачі їхнього дослідження і проектування.
Актуальність теми. Розвиток і удосконалення ЕМП безпосередньо пов’язані з досягненнями силової електроніки і, по суті, сучасні ЕМП є електромеханотронними пристроями, в яких акумулюються новітні досягнення, як електромеханіки, так і електронно-перетворювальної техніки. Серед нових типів електромеханотронних пристроїв, які виникли останнім часом, зокрема виділяються вентильні реактивні двигуни (ВРД), які складаються з простого, дешевого і надійного ЕМП з пасивним вторинним елементом і електронного комутатора (ЕК). Конструктивна простота, технологічність, екологічна безпека забезпечують ВРД перспективністю для застосування в загальнопромислових і транспортних системах, в системах спеціального призначення.
Однак використання таких ЕМП разом з відомими схемами електронних комутаторів стримує їхній розвиток через невисокі енергетичні показники, внаслідок того, що енергія, яка накопляється в магнітному полі обмотки статора, на кожному періоді комутації розсіюється на елементах захисту силових ключів ЕК і не приймає участі в електромеханічному перетворенні.
Застосування ЕК з ємнісними нагромаджувачами енергії (ЄНЕ) (буфером енергії) значно покращує енергетичні показники ВРД за рахунок більш повної утилізації енергії магнітного поля, суттєво змінює протікання електромеханічних процесів в них, що створює перспективу для виділення ВРД с буфером енергії в окремий підклас електричних машин.
Однією з характерних особливостей ВРД з буферами енергії є специфічність протікання електромагнітних процесів в них. Це зумовлює складність математичного опису цих процесів і непридатність для реактивних ЕМП традиційних методик інженерного проектування, які отримані простим перетворенням відомих методик для традиційних електричних машин.
Виходячи з цього, створення ефективних математичних і програмних засобів автоматизованого проектування високовикористаних реактивних ЕМП і розвиток на цій основі методології математичного моделювання є актуальною науково-технічною задачею.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ ВЕНТИЛЬНОГО РЕАКТИВНОГО ДВИГУНА З БУФЕРАМИ ЕНЕРГІЇ ДЛЯ ПРОЕКТУВАННЯ ЇХ ЕЛЕКТРОМЕХАНІЧНОГО ПЕРЕТВОРЮВАЧА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок