Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> взаємодія мультирезистентних до металів бактерій з іонами міді, кадмію і ванадію

взаємодія мультирезистентних до металів бактерій з іонами міді, кадмію і ванадію

Назва:
взаємодія мультирезистентних до металів бактерій з іонами міді, кадмію і ванадію
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,96 KB
Завантажень:
99
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МІКРОБІОЛОГІЇ І ВІРУСОЛОГІЇ ІМ. Д.К. ЗАБОЛОТНОГО
янєва ольга дорофіївна
УДК 615.015.8+546.3
взаємодія мультирезистентних до металів бактерій
з іонами міді, кадмію і ванадію
03.00.07 – мікробіологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
біологічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі фізіології промислових мікроорганізмів Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України
Науковий керівник: | доктор біологічних наук, професор, акад. НАН України Підгорський Валентин Степанович, Інститут мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України, завідувач відділу фізіології промислових мікроорганізмів
Офіційні опоненти: | доктор біологічних наук, старший науковий співробітник Козлова Ірина Панасівна, Інститут мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України, провідний науковий співробітник відділу загальної та ґрунтової мікробіології;
доктор біологічних наук, професор Ставська Софія Стефанівна, професор кафедри екології та технології рослинних полімерів Національного технічного університету України “КПІ”
Захист відбудеться 19 грудня 2007 року о 12 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.233.01 Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України за адресою: Д 03680, м. Київ ДСП, вул. Заболотного, 154, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту мікробіології і вірусології ім. Д. К. Заболотного НАН України за адресою: м. Київ, вул. Заболотного, 154.
Автореферат розісланий "16" листопада 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук,
старший науковий співробітник Пуріш Л.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Забруднення навколишнього середовища іонами важких металів представляє актуальну проблему в усьому світі [Nriagu, 1988]. Мікроорганізми, стійкі до цих токсичних агентів, привертають все більшу увагу в зв'язку з можливістю їх використання в ремедіаційних процесах [Malik, 2004]. Як правило, мікроорганізми, резистентні до іонів важких металів, виділяють переважно з джерел з високим рівнем техногенного навантаження [Анисимова и др., 1993; Piotrowska-Seget et al., 2005]. Проте доволі мало відомо про розповсюдження мікроорганізмів, стійких до високих концентрацій іонів важких металів, в місцях існування, що не піддавалися техногенному впливу.
Характер взаємодії між бактеріями та іонами важких металів може бути різним за своєю природою. Так, мідь є необхідним для життєдіяльності клітин мікроелементом, іони кадмію та срібла не залучені до нормального метаболізму клітин і високотоксичні для живих істот навіть в низьких концентраціях, ванадій може використовуватися як кофактор деяких ферментів, але не є необхідним для життєдіяльності переважної більшості організмів [Nies, 1999]. Такі властивості вказаних іонів металів та їх висока токсичність як забруднювачів навколишнього середовища [Перепелиця, 2004] зумовлюють необхідність вивчення взаємодії між бактеріями та цими іонами металів.
Розуміння основ природи такої взаємодії в перспективі може привести до більш інтенсивного використання таких мікроорганізмів в очистці навколишнього середовища від іонів важких металів. Особливий інтерес представляють мікроорганізми, здатні до відновлення п'ятивалентного ванадію, який використовується в металургійній промисловості і входить до складу нафтопродуктів та вугілля. Процес відновлення ванадату бактеріями мало досліджений, в більшості випадків його пов'язують з анаеробним диханням [Antipov et al., 2000; Carpentier et al., 2003].
Таким чином, все вищевикладене є підгрунтям для вивчення розповсюдження в джерелах з різним рівнем техногенного навантаження мікроорганізмів, стійких до іонів важких металів, і дослідження особливостей взаємодії мультирезистентних до металів бактерій з іонами міді, кадмію, ванадію.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалась в рамках бюджетної теми відділу фізіології промислових мікроорганізмів ІМВ НАНУ “Дослідження систематичного положення та фізіолого-біохімічних особливостей мікроорганізмів, які мають промислове значення”, реєстраційний номер 0198V007755 (1999-2003р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: взаємодія мультирезистентних до металів бактерій з іонами міді, кадмію і ванадію

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок