Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАКОНОМІРНОСТІ МОРФОФУНКЦІОНАЛЬНИХ ЗМІН СУДИННОГО РУСЛА ТА ОБОЛОНОК ТОНКОЇ І ТОВСТОЇ КИШОК В УМОВАХ ОБТУРАЦІЙНОГО ХОЛЕСТАЗУ ТА РІЗНИХ СПОСОБІВ ЙОГО КОРЕКЦІЇ (експериментальне дослідження)

ЗАКОНОМІРНОСТІ МОРФОФУНКЦІОНАЛЬНИХ ЗМІН СУДИННОГО РУСЛА ТА ОБОЛОНОК ТОНКОЇ І ТОВСТОЇ КИШОК В УМОВАХ ОБТУРАЦІЙНОГО ХОЛЕСТАЗУ ТА РІЗНИХ СПОСОБІВ ЙОГО КОРЕКЦІЇ (експериментальне дослідження)

Назва:
ЗАКОНОМІРНОСТІ МОРФОФУНКЦІОНАЛЬНИХ ЗМІН СУДИННОГО РУСЛА ТА ОБОЛОНОК ТОНКОЇ І ТОВСТОЇ КИШОК В УМОВАХ ОБТУРАЦІЙНОГО ХОЛЕСТАЗУ ТА РІЗНИХ СПОСОБІВ ЙОГО КОРЕКЦІЇ (експериментальне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,58 KB
Завантажень:
313
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені І.Я. Горбачевського
Шульгай Аркадій Гаврилович
УДК 616.143-018-06:616.367-005.2]-089
ЗАКОНОМІРНОСТІ МОРФОФУНКЦІОНАЛЬНИХ
ЗМІН СУДИННОГО РУСЛА ТА ОБОЛОНОК ТОНКОЇ І ТОВСТОЇ
КИШОК В УМОВАХ ОБТУРАЦІЙНОГО
ХОЛЕСТАЗУ ТА РІЗНИХ СПОСОБІВ ЙОГО
КОРЕКЦІЇ
(експериментальне дослідження)
14.03.01 - нормальна анатомія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора медичних наук
ТЕРНОПІЛЬ - 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Тернопільському державному медичному університеті імені І.Я. Горбачевського МОЗ України.
Науковий консультант: доктор медичних наук, професор Гнатюк Михайло Степанович, Тернопільський державний медичний університет імені І.Я. Горбачевського МОЗ України, професор кафедри загальної та оперативної хірургії з топографічною анатомією, травматологією і ортопедією.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Костюк Григорій Якович, Вінницький національний медичний університет імені М.І. Пирогова МОЗ України, завідувач кафедри оперативної хірургії і топографічної анатомії;
доктор медичних наук, професор Пикалюк Василь Степанович, Кримський державний медичний університет ім. С.І. Георгієвського МОЗ України, завідувач кафедри нормальної анатомії;
доктор медичних наук, професор Ахтемійчук Юрій Танасович, Буковинський державний медичний університет МОЗ України, професор кафедри загальної та оперативної хірургії з топографічною анатомією.
Провідна установа: Івано-Франківський державний медичний університет МОЗ України, кафедра анатомії людини.
Захист дисертації відбудеться 29 вересня 2006 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 58.601.01 у Тернопільському державному медичному університеті імені І.Я. Горбачевського МОЗ України (46001, м. Тернопіль, майдан Волі, 1).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Тернопільського державного медичного університету імені І.Я. Горбачевського (46001, м. Тернопіль, вул. Січових Стрільців, 8).
Автореферат розіслано 23 серпня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук, професор Я.Я. Боднар
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Патологія органів травної системи займає третє місце серед загальної захворюваності населення України і складає 9,3 % (Пономаренко В.М., 2006). У структурі її поширеності одне з провідних місць відводиться патології печінки та жовчних шляхів. Холедохолітіаз та пов’язаний з ним обтураційний холестаз є досить частим і водночас недостатньо вивченим захворюванням з позицій його впливу на морфофункціональний стан суміжних органів травної системи, особливо з точки зору радикального хірургічного лікування (Мартынов В.Л., 1998; Бабак О.Я., 2000; Андрущенко В.П., 2004; Bendayan M., 2004)
Завдяки складній нейрогуморальній регуляції система жовчовиділення функціонально взаємопов’язана із всіма органами та системами травного тракту (Ковалев М.М., Кульчицкий К.И., 1984; Шевчук М.Г., 2001; Bernardi M., 2002). Зміни в ній прямо або опосередковано впливають не тільки на функцію печінки, підшлункової залози, а й кишок. Це спричиняє розвиток синдрому мальабсорбцій, який важко піддається лікуванню (Фролькис А.В., 1989). Водночас його структурні основи при механічній жовтяниці розкриті недостатньо з позицій комплексного уявлення про морфофункціональний стан тонкої і товстої кишок, а саме особливостей кровопостачання та інервації.
Відомо, що механічна жовтяниця супроводжується змінами у судинах органів і тканин. Причому судинні розлади характеризуються вираженими порушеннями кровобігу, проникності судинної стінки, які в комплексі із гідрофільними реакціями сприяють утворенню периваскулярних лімфоїдно-клітинних інфільтратів, наслідком яких є дегенеративно-дистрофічні і некротичні зміни тканин вогнищевого типу, запальні реакції з розвитком продуктивних інтерстиціальних процесів (Лапкин К.В., 2001; Thompson F.M., 2002). Однак стан судинного русла кишок при механічній жовтяниці залишається мало вивченим.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: ЗАКОНОМІРНОСТІ МОРФОФУНКЦІОНАЛЬНИХ ЗМІН СУДИННОГО РУСЛА ТА ОБОЛОНОК ТОНКОЇ І ТОВСТОЇ КИШОК В УМОВАХ ОБТУРАЦІЙНОГО ХОЛЕСТАЗУ ТА РІЗНИХ СПОСОБІВ ЙОГО КОРЕКЦІЇ (експериментальне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок