Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОЛЮСКИ ПІВНІЧНОЇ ЧАСТИНИ АЗОВСЬКОГО МОРЯ (фауна, зоогеографія, екологія)

МОЛЮСКИ ПІВНІЧНОЇ ЧАСТИНИ АЗОВСЬКОГО МОРЯ (фауна, зоогеографія, екологія)

Назва:
МОЛЮСКИ ПІВНІЧНОЇ ЧАСТИНИ АЗОВСЬКОГО МОРЯ (фауна, зоогеографія, екологія)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,85 KB
Завантажень:
332
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут зоології ім. І. І. Шмальгаузена
ХАЛІМАН
Ігор Олексійович
УДК 594.3+564.3(477)+(477.7)
МОЛЮСКИ ПІВНІЧНОЇ ЧАСТИНИ АЗОВСЬКОГО МОРЯ
(фауна, зоогеографія, екологія)
03.00.08 – зоологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України, на базі Відділу фауни та систематики безхребетних.
Науковий керівник: доктор біологічних наук,
Аністратенко Віталій Вячеславович,
Інститут зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України
провiдний науковий співробітник
Офiцiйнi опоненти:
доктор біологічних наук Золотарьов Валентин Миколайович, Одеській філіал Інституту біології південних морів ім. О. О. Ковалевського НАН України (м. Одеса), завідувач відділу;
кандидат біологічних наук Астахова Лариса Євгеніївна, Житомирський педагогічний університет ім. Франка, доцент кафедри ботанiки.
Провідна установа – Інститут гідробіології НАН України, м. Київ.
Захист відбудеться „ 23 ” січня_ 2007 р. о 10_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.153.01. при Iнститутi зоології ім. І. І. Шмальгаузена НАН України за адресою: 01030 Київ-30, вул. Б. Хмельницького, 15.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту зоології ім. І. І. Шмальгаузена НАН України.
Автореферат розісланий „_5 ” грудня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат біологічних наук Золотов В.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. В природних екосистемах Азовського моря і прилеглих лиманів молюски відіграють значну роль. Вони є керівними або характерними видами всіх без виключення донних біоценозів регіону, де часто є однією з найчисленніших груп тварин. Велике значення молюски мають в якості об’єктів живлення риб (для більшості промислових риб молюски є основою кормової бази), птахів, деяких водних ссавців, а також як проміжні та резервуарні хазяї багатьох видів гельмінтів, що паразитують в дорослому стані в багатьох господарсько важливих тваринах і людині. Молюски є тут головними споживачами водної мікрофлори та органічного детриту, що зноситься до моря річками, які впадають до нього, а також материковим стоком. Таким чином, молюски відіграють важливу роль в кругообігу речовин і трансформації енергії, підтримують рівновагу екосистем Азовського моря.
Будучи фільтраторами, молюски класу Bivalvia здатні накопичувати в своїх тілах радіонукліди та солі важких металів, виступають природними очищувачами води та індикаторами забруднення. В той же час, в якості основних компонентів обростань підводних частин суден й різноманітних водопропускних систем, ці молюски є господарсько важливим негативним фактором.
Не зважаючи на тривалу історію досліджень, багато питань фауністики та поширення молюсків у регіоні потребують перегляду та (або) уточнення. У вивченні екології окремих видів, якісної та кількісної структури та біологічної продуктивності основних біоценозів Азовського моря і лиманів є певні досягнення. Однак, тут також багато питань розроблені ще слабо або залишаються спірними і потребують додаткового вивчення.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Роботу виконано у Відділі фауни та систематики безхребетних Інституту зоології ім. І. І. Шмальгаузена НАН України в рамках науково-дослідних тем “Таксономічне та екологічне різноманіття ряду груп безхребетних України у мінливих умовах середовища” (державний реєстраційний № V000069) та “Філогенія деяких груп безхребетних України (найпростіші, ракоподібні, молюски та ін.)” (державний реєстраційний № V000205).
Мета та завдання досліджень. Основною метою роботи є фауно-таксономічне, зоогеографічне та екологічне дослідження черевоногих та двостулкових молюсків в північній частині Азовського моря. Для її досягнення були поставлені наступні завдання:
1. Провести фауністичну ревізію молюсків північної частини Азовського моря на основі сучасних уявлень про систематику та таксономію.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: МОЛЮСКИ ПІВНІЧНОЇ ЧАСТИНИ АЗОВСЬКОГО МОРЯ (фауна, зоогеографія, екологія)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок