Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БІОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ТА ПРОДУКТИВНІСТЬ ГРУШІ ЗАЛЕЖНО ВІД СОРТО-ПІДЩЕПНИХ КОМБІНУВАНЬ В УМОВАХ ПРАВОБЕРЕЖНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

БІОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ТА ПРОДУКТИВНІСТЬ ГРУШІ ЗАЛЕЖНО ВІД СОРТО-ПІДЩЕПНИХ КОМБІНУВАНЬ В УМОВАХ ПРАВОБЕРЕЖНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

Назва:
БІОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ТА ПРОДУКТИВНІСТЬ ГРУШІ ЗАЛЕЖНО ВІД СОРТО-ПІДЩЕПНИХ КОМБІНУВАНЬ В УМОВАХ ПРАВОБЕРЕЖНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,75 KB
Завантажень:
89
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
УМАНСЬКА ДЕРЖАВНА АГРАРНА АКАДЕМІЯ
СПРЯГАЙЛО ОКСАНА АНАТОЛІЇВНА
УДК 634.13: 631.523
БІОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ
ТА ПРОДУКТИВНІСТЬ ГРУШІ
ЗАЛЕЖНО ВІД СОРТО-ПІДЩЕПНИХ КОМБІНУВАНЬ
В УМОВАХ ПРАВОБЕРЕЖНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
06.01.07 – плодівництво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Умань – 2003


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Мліївському інституті садівництва ім. Л.П.Симиренка УААН та Черкаському державному університеті ім. Б.Хмельницького Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор біологічних наук, старший науковий співробітник
КЛИМЕНКО Світлана Валентинівна,
Національний ботанічний сад ім. М.М.Гришка
НАН України, головний науковий співробітник
відділу акліматизації плодових рослин
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор
ЛИСАНЮК Віктор Григорович,
Національний аграрний університет,
професор кафедри садівництва
кандидат сільськогосподарських наук,
старший науковий співробітник
БАБІНА Раїса Данилівна,
Кримська дослідна станція Інституту садівництва УААН,
заступник директора з наукової роботи
Провідна установа: Нікітський ботанічний сад – Національний науковий центр, відділ плодових і субтропічних культур, м. Ялта
Захист відбудеться “_8_“_липня______ 2003 року о “ 10_” годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 74.844.01 в Уманській державній аграрній академії за адресою: навчальний корпус №2, аудиторія 142, вул. Давиденка, 1, м. Умань, Черкаська обл., 20305.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Уманської державної аграрної академії за адресою: вул. Давиденка, 3, м. Умань, Черкаська обл.
Автореферат розісланий “_6__” __червня______ 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.В.Манзій


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На сучасному етапі розвитку садівництва успішна культура груші в Лісостепу України можлива лише за умови швидкого впровадження інтенсивних технологій вирощування якісно нових, високопродуктивних, стійких проти збудників хвороб і до шкідників сортів груші, що дають плоди відмінних товарних і смакових якостей.
Аналіз існуючого тут районованого сортименту груші переконливо свідчить, що в ньому майже повністю відсутні самоплідні і пізньоквітуючі сорти, мало сортів з привабливим яскравим забарвленням плодів і тривалим періодом їх зберігання, що не забезпечує постійного конвеєру свіжих плодів протягом цілого року. А нові перспективні сорти вітчизняної селекції надто повільно впроваджуються у виробництво, оскільки для більшості з них не підібрані запилювачі, ще недостатньо вивчено сумісність цих сортів з айвою й іншими підщепами та не з’ясовано рівень їх адаптації до умов вирощування в лісостеповій зоні України.
Можливість покращення сортименту груші за рахунок вивчення біологічних особливостей та господарських ознак нових сортів і елітних форм, їх сумісності з основними підщепами та виділення сортів-носіїв цінних ознак обумовили пріоритетність напрямку досліджень і актуальність обраної теми дисертаційної роботи.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Автор, як аспірант Черкаського державного університету ім. Б.Хмельницького, був безпосереднім виконавцем науково-дослідної роботи за темою дисертації, що проводилась у Мліївському інституті садівництва ім. Л.П.Симиренка УААН відповідно до угоди від 12 квітня 1996 року. Дослідження виконувались у рамках тематичного плану інституту у розділі: "Створити і передати в Держсортовипробування сорти груші для садів різної форми власності, екологічно пристосовані до місцевих умов, стійкі до хвороб, швидкоплідні з урожайністю 25 – 30 т/га, десертного і столового смаку, високою біоактивністю, незначною трудомісткістю у створенні дерева" (номер державної реєстрації 0196U010552).
Мета і задачі досліджень. Метою дослідження є вивчення біологічних особливостей та оцінка господарських показників нових сортів селекції Мліївського інституту садівництва ім. Л.П.Симиренка залежно від підщепи і виділення для передачі до Держсортовипробування та у виробництво найбільш перспективних, що дасть можливість значно підвищити продуктивність насаджень груші у зоні Лісостепу України при високій економічній ефективності їх вирощування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: БІОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ТА ПРОДУКТИВНІСТЬ ГРУШІ ЗАЛЕЖНО ВІД СОРТО-ПІДЩЕПНИХ КОМБІНУВАНЬ В УМОВАХ ПРАВОБЕРЕЖНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок