Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АГРОЕКОЛОГІЧНА ОЦІНКА ВПЛИВУ РІЗНИХ СИСТЕМ ОБРОБІТКУ ТА УДОБРЕННЯ на ГРУНТОВІ ПРОЦЕСИ

АГРОЕКОЛОГІЧНА ОЦІНКА ВПЛИВУ РІЗНИХ СИСТЕМ ОБРОБІТКУ ТА УДОБРЕННЯ на ГРУНТОВІ ПРОЦЕСИ

Назва:
АГРОЕКОЛОГІЧНА ОЦІНКА ВПЛИВУ РІЗНИХ СИСТЕМ ОБРОБІТКУ ТА УДОБРЕННЯ на ГРУНТОВІ ПРОЦЕСИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,67 KB
Завантажень:
232
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національний аграрний університет
ПАТИКА Микола Володимирович
УДК 579.26: 631.45:631.461
АГРОЕКОЛОГІЧНА ОЦІНКА ВПЛИВУ РІЗНИХ СИСТЕМ ОБРОБІТКУ ТА УДОБРЕННЯ на ГРУНТОВІ ПРОЦЕСИ
03.00.16 - екологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Київ - 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті сільськогосподарської мікробіології УААН
Науковий керівник - | кандидат сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник, доцент
Осінній Микола Георгійович,
Кримський державний агротехнологічний університет,
проректор з навчальної роботи
Офіційні опоненти: |
доктор сільськогосподарських наук, професор,
академік УААН
Тараріко Олександр Григорович,
Інститут агроекології і біотехнології УААН,
головний науковий співробітник відділення агроекології
кандидат сільськогосподарських наук,
старший науковий співробітник
Коломієць Лариса Петрівна,
Інститут землеробства УААН,
провідний науковий співробітник лабораторії захисту ґрунтів від ерозії
Провідна установа - | Національний науковий центр „Інститут ґрунтознавства та агрохімії ім. О.Н. Соколовського” УААН, лабораторія екології ґрунту і біологічного землеробства (м. Харків)
Захист відбудеться "12"березня 2004р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.004.02 в Національному аграрному університеті за адресою: 03041, м. Київ-41, вул. Героїв оборони, 15, навчальний корпус 3, аудиторія 65
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного аграрного університету за адресою: 03041, м. Київ-41, вул. Героїв оборони, 13, навчальний корпус 4, кімната 41
Автореферат розісланий "6"лютого 2004р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Мороз М.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Довготривале нераціональне використання земельних ресурсів без належного врахування ландшафтних і ґрунтово-кліматичних особливостей, інтенсивний обробіток ґрунтів, висока насиченість сівозмін просапними культурами, укрупнення господарств та полів призвели до розвитку небувалих і щороку прогресуючих процесів дегуміфікації та ерозії, що особливо стосується високоцінних чорноземних ґрунтів.
У природних умовах основну роботу зі стабілізації довкілля виконують мікроорганізми, в той час як на макроорганізми, наприклад, ссавці, приходиться біля 1% загального потоку речовин і енергії в угрупуваннях. На ріллі виникає необхідність все більш плідної співпраці з мікроорганізмами, що населяють кожну земельну грудочку.
Зміна економічних обставин в країні вимагає розробки нової концепції ведення сільськогосподарського виробництва, яка передбачає максимальне врахування природних біологічних факторів. У зв’язку з цим, питання управління врожайністю культур в умовах застосування обмеженої кількості добрив, мобілізації поживних елементів ґрунту та рослинних решток шляхом активізації мікробіологічних процесів має важливе значення і є досить актуальним. Важливість цієї проблеми обумовлена і високим рівнем родючості ґрунтів нашої країни, які при ощадливому і господарському ставленні до них спроможні забезпечити сталі врожаї та валові збори сільськогосподарської продукції.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційну роботу виконано згідно з тематичним планом наукових досліджень НМЦ "Агроекологія" УААН з проблеми "Теоретично обґрунтувати та розробити моделі сталого розвитку агроекологічних систем на засадах відновлюваного землекористування при довготривалому застосуванні різних рівнів біологізації та ресурсного забезпечення технологічних процесів" (№ державної реєстрації 0196U12979) і галузевої НТП Міністерства аграрної політики України (№0102U000128).
Мета і задачі досліджень. Мета досліджень - теоретичне обґрунтування, розробка науково-методичних засад і практичних заходів щодо проведення мікробіологічного та агрохімічного моніторингу антропогенного навантаження ґрунтів, збереження їх екологічного стану і оптимізації кругообігу речовин в агроекосистемах та збільшення виробництва сільськогосподарської продукції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: АГРОЕКОЛОГІЧНА ОЦІНКА ВПЛИВУ РІЗНИХ СИСТЕМ ОБРОБІТКУ ТА УДОБРЕННЯ на ГРУНТОВІ ПРОЦЕСИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок