Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНО-ПОЛІТИЧНА ІНТЕГРАЦІЯ УКРАЇНЦІВ У ПОЛІЕТНІЧНЕ СУСПІЛЬСТВО КАНАДИ

СОЦІАЛЬНО-ПОЛІТИЧНА ІНТЕГРАЦІЯ УКРАЇНЦІВ У ПОЛІЕТНІЧНЕ СУСПІЛЬСТВО КАНАДИ

Назва:
СОЦІАЛЬНО-ПОЛІТИЧНА ІНТЕГРАЦІЯ УКРАЇНЦІВ У ПОЛІЕТНІЧНЕ СУСПІЛЬСТВО КАНАДИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,96 KB
Завантажень:
451
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Інститут політичних і етнонаціональних досліджень НАН України
Макар Віталій Юрійович
УДК 323.1(71=161.2)
СОЦІАЛЬНО-ПОЛІТИЧНА ІНТЕГРАЦІЯ УКРАЇНЦІВ У ПОЛІЕТНІЧНЕ СУСПІЛЬСТВО КАНАДИ
23.00.05 – етнополітологія та етнодержавознавство
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ – 2004


Дисертацією
є рукопис.
Робота виконана
на кафедрі міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: член-кореспондент НАН України,
доктор історичних наук, професор
Євтух Володимир Борисович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
декан факультету соціології та психології
Офіційні опоненти: доктор історичних наук
Майборода Олександр Микитович,
Інститут політичних і етнонаціональних досліджень НАН України,
завідувач відділу етнополітології
доктор політичних наук, доцент
Гриценко Олена Миколаївна,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
Інститут журналістики, доцент
кафедри міжнародної журналістики
Провідна
установа – Інститут держави і права
імені В.М. Корецького НАН України,
відділ правових проблем політології,
м. Київ
Захист відбудеться „19” жовтня 2004 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.181.01 в Інституті політичних і етнонаціональних досліджень НАН України за адресою: м. Київ 01011, вул. Кутузова, 8, кім. 202.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту політичних і етнонаціональних досліджень НАН України за адресою: м. Київ 01011, вул. Кутузова, 8, кім. 218.
Автореферат розісланий „17” вересня 2004 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор політичних наук Ю.А.Левенець
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. На сьогоднішній день представники українського етносу перебувають на всіх континентах земної кулі. Очевидно, що одні виїздили за власним бажанням, а інших вивозили насильно з їх автохтонних земель. Поза Україною проживає за різними підрахунками близько 20 млн. осіб українського походження. Одна з найвпливовіших та найпотужніших українських етнічних груп проживає на території Канади. За останніми даними тут налічується трохи більше мільйона українців.
Актуальність дослідження обумовлена тим, що українська спільнота Країни кленового листка складає поважний відсоток від загальної чисельності населення держави загалом, посідаючи дев’яте місце за кількістю серед інших етнічних груп. Проживаючи у Канаді понад сто років українці зарекомендували себе як цілком достойні її громадяни, котрі досягли значних успіхів у всіх сферах суспільного життя. Українська етнічна група Канади належить до найбільш помітних українських діаспорних угруповань з огляду як на свою самоорганізацію, так і її впливу на внутрішню та зовнішню політику держави.
Саме Канада з її поліетнічним середовищем та ефективною імміграційною політикою стала місцем адаптації для сотень тисяч емігрантів з українських земель. Тому важливо адекватно оцінити досягнення українських поселенців та їх нащадків у процесі соціально-політичної інтеграції в канадське суспільство. Серед індексів, які визначають задовільну інтеграцію в поліетнічне середовище є такі, наприклад, як соціально-економічні та громадсько-політичні аспекти інтеграції.
Починаючи орієнтовно з середини 60-х рр. минулого століття, в поліетнічних країнах світу, особливо це стосується Канади, розпочався процес „етнічного відродження”, пов’язаного із зацікавленістю представників етнічних груп у пізнанні власної історії, культури, побуту, традицій, з прагненням до відтворення своєї самобутності. Саме в Країні кленового листка на початку 1970-х рр. федеральний парламент схвалив політику багатокультурності для суспільства, що до того формувалося як двонаціональне – англоканадсько-франкоканадське.
Актуальність дисертаційного дослідження полягає також у ґрунтовному та об’єктивному вивченні входження в поліетнічне середовище української групи в цілому, не з позиції поділу її представників на „прогресивних” та „реакційних” або „націоналістичних”, як це бувало за часів Радянського Союзу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНО-ПОЛІТИЧНА ІНТЕГРАЦІЯ УКРАЇНЦІВ У ПОЛІЕТНІЧНЕ СУСПІЛЬСТВО КАНАДИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок