Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НЕРУЙНІВНИЙ КОНТРОЛЬ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ПАРАМЕТРІВ ЕЛЕМЕНТІВ І ВУЗЛІВ ЕЛЕКТРОДВИГУНІВ

НЕРУЙНІВНИЙ КОНТРОЛЬ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ПАРАМЕТРІВ ЕЛЕМЕНТІВ І ВУЗЛІВ ЕЛЕКТРОДВИГУНІВ

Назва:
НЕРУЙНІВНИЙ КОНТРОЛЬ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ПАРАМЕТРІВ ЕЛЕМЕНТІВ І ВУЗЛІВ ЕЛЕКТРОДВИГУНІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,25 KB
Завантажень:
486
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Лапцевич Фелікс Феліксович
УДК 620.179
НЕРУЙНІВНИЙ КОНТРОЛЬ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ
ПАРАМЕТРІВ ЕЛЕМЕНТІВ І ВУЗЛІВ ЕЛЕКТРОДВИГУНІВ
Спеціальність 05.11.13 – прилади і методи контролю
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків - 1999
Дисертація є рукопис
Робота виконана в Харківському державному політехнічному університеті Міністерства освіти України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Себко Вадим Пантелійович,
Харківський державний політехнічний університет,
завідувач кафедри приладів та методів неруйнівного контролю.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Артюх Станіслав Федорович,
Харківська інженерно-педагогічна академія,
ректор;
кандидат технічних наук, доцент
Смирницький Борис Володимирович,
Кременчуцький державний політехнічний університет,
доцент кафедри автоматизації виробничих процесів та робототехніки.
Провідна установа: Державний університет "Львівська політехніка", Міністерство освіти України кафедра "Інформаційновимірювальна техніка", м. Львів.
Захист відбудеться "18" листопада 1999 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.050.09 у Харківському державному політехнічному університеті за адресою: 310002, Харків, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного політехнічного університету.
Автореферат розісланий "15" жовтня 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Горкунов Б.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У цей час важливе практичне значення набувають методи і прилади для неруйнуючого контролю елементів і вузлів пристроїв енергетичного обладнання.
Особливий інтерес в цьому плані мають питання розвитку і вдосконалення приладів для технічної діагностики виробів магнітопроводів електричних двигунів, генераторів, вимірювальних трансформаторів струму і напруги, силових трансформаторів, реле і інш. приладів. Ефективний контроль і розбраковка магнітопроводів за магнітними параметрами таких пристроїв дозволяє значною мірою поліпшити якість виготовлення виробів, підвищити їх надійність і, саме головне, збільшити коефіцієнт корисної дії енергетичного обладнання.
На даний період особлива увага приділяється електромагнітному контролю параметрів і характеристик замкнених феромагнітних і слабомагнітних суцільних і шихтованих виробів і зразків, оскільки вони в основному є елементами і вузлами вказаних пристроїв, що використовуються в енергетичному обладнанні.
Якщо розімкнені зразки ефективно використовуються в основному в замкнених магнітних ланцюгах (в так званих пермеаметрах), то замкнені вироби самі по собі представляють замкнений магнітний ланцюг і їх обмотки можуть бути включені безпосередньо у вимірювальний та намагнічувальний ланцюг установки. Контроль магнітних характеристик замкнених зразків і виробів має одну важливу особливість, яка полягає в тому, що всередині об'єкта дослідження напруженість магнітного поля неоднорідна по радіальній ширині виробу, а це, природно веде до ще більш складної неоднорідності магнітної індукції (або намагніченості), яка до того ж має нелінійну залежність від напруженості магнітного поля. Все це створює невизначеність виміряних кривих намагнічення і петель гістерезиса, оскільки на внутрішньому радіусі кільцевого зразка магнітна характеристика може бути доведена до насичення, а на зовнішньому радіусі магнітна індукція може бути на сприятливих дільницях кривої намагнічення. У існуючій літературі недостатньо приділяється увага цим питанням в процесі електромагнітного контролю замкнених зразків. Відомі декілька робіт, в яких оцінюється вплив на результати контролю радіальної неоднорідність магнітного поля в замкненому магнітомягкому зразку і даються рекомендації вибору розмірів такого зразка. Однак істотна різноманітність кривих магнітних індукцій феромагнітних матеріалів (починаючи від армко-заліза і кінчаючи сплавами типу пермалой), а також кривих намагніченості слабоферомагнітних матеріалів (таких, як парамагнітний чавун, нержавіючі сталі типу Х18Н10Т, НН-3, латуні і інш.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: НЕРУЙНІВНИЙ КОНТРОЛЬ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ПАРАМЕТРІВ ЕЛЕМЕНТІВ І ВУЗЛІВ ЕЛЕКТРОДВИГУНІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок