Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДЕФОРМУВАННЯ ТА ВИПУЧУВАННЯ ГЛАДКИХ І ПІДКРІПЛЕНИХ ЦИЛІНДРИЧНИХ ОБОЛОНОК ПРИ СТАТИЧНОМУ НАВАНТАЖЕННІ (ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНО-ТЕОРЕТИЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)

ДЕФОРМУВАННЯ ТА ВИПУЧУВАННЯ ГЛАДКИХ І ПІДКРІПЛЕНИХ ЦИЛІНДРИЧНИХ ОБОЛОНОК ПРИ СТАТИЧНОМУ НАВАНТАЖЕННІ (ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНО-ТЕОРЕТИЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)

Назва:
ДЕФОРМУВАННЯ ТА ВИПУЧУВАННЯ ГЛАДКИХ І ПІДКРІПЛЕНИХ ЦИЛІНДРИЧНИХ ОБОЛОНОК ПРИ СТАТИЧНОМУ НАВАНТАЖЕННІ (ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНО-ТЕОРЕТИЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
36,61 KB
Завантажень:
343
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
Придніпровська державна академія будівництва та архітектури
КРАСОВСЬКИЙ Василь Леонідович
УДК 539.3:624.046.3:624.074.433
ДЕФОРМУВАННЯ ТА ВИПУЧУВАННЯ ГЛАДКИХ І ПІДКРІПЛЕНИХ
ЦИЛІНДРИЧНИХ ОБОЛОНОК ПРИ СТАТИЧНОМУ НАВАНТАЖЕННІ
(ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНО-ТЕОРЕТИЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)
Спеціальність 05.23.17 – Будівельна механіка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Дніпропетровськ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Придніпровській державній академії будівництва та архітектури (ПДАБтаА) Міністерства освіти і науки України.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Заруцький Володимир Олександрович, Інститут механіки ім. С.П.Тимошенка НАН України (м. Київ), завідуючий відділом будівельної механіки тонкостінних конструкцій;
доктор технічних наук, професор Грищак Віктор Захарович, Запорізький державний університет, професор кафедри прикладної математики, проректор з науково-дослідної роботи та міжнародного співробітництва;
доктор технічних наук, професор Приварников Юлій Костянтинович, Дніпропетровська філія Національного інституту стратегічних досліджень при Президенті України, провідний науковий співробітник.
Провідна установа
Дніпропетровський національний університет, кафедра обчислювальної механіки та міцності конструкцій, Міністерство освіти і науки України (м. Дніпропетровськ).
Захист відбудеться “17” травня 2001 р. о 13-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.085.02 при Придніпровській державній академії будівництва та архітектури за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, вул. Чернишевського, 24-а.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Придніпровської державної академії будівництва та архітектури за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, вул. Чернишевського, 24-а.
Автореферат розісланий “9” квітня 2001р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Кваша Е.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У практиці сучасного будівництва та машинобудування в якості відповідальних силових елементів конструкцій і машин широко використовуються пружні гладкі та підкріплені кругові циліндричні оболонки, що відрізняються при достатній міцності та жорсткості високою економічною ефективністю і доброю технологічністю. Оскільки порушення працездатності таких об'єктів відбувається, як правило, внаслідок втрати стійкості, проблемі визначення критичних навантажень у механіці оболонок приділяється особлива увага.
Процес втрати стійкості реального тонкостінного циліндра являє собою складне і багатогранне явище. Істотний вплив на цей процес, поряд з основними геометрико-жорсткостними параметрами оболонки і характеристиками навантаження, роблять різні, на перший погляд, другорядні та незначні (збурюючі), конструктивні, технологічні та експлуатаційні фактори. Врахування усіх можливих факторів при розрахунку реальних оболонок пов’язане з надзвичайно великими труднощами, у зв'язку з чим існуючі в теперішній час наближені теорії та розрахункові моделі для багатьох важливих прикладних задач стійкості оболонок виявляються або недостатніми, або ускладненими до такого ступеня, що не знаходять практичного застосування. Для розробки ефективної методики розрахунку необхідно мати повне уявлення про механізм випучування реальної конструкції, про фактори, що відіграють вирішальну роль у визначенні її критичного стану. Очевидно, що в основі цих уявлень повинні лежати експериментальні дані про поведінку оболонки на усіх етапах її деформування, аж до руйнування. Особливу актуальність експериментальні дослідження набувають у випадку осьового стиску тонкостінного циліндра. Саме цей широко розповсюджений у практиці тип навантаження характеризується нестабільністю значень критичних навантажень, що отримані у випробуваннях гладких оболонок (ГО), істотною їхньою відмінністю від розрахункових величин, як для ГО, так і для підкріплених оболонок (ПО).
Для ГО можливість уточнення механізму випучування пов'язана зі слабко вивченим до теперішнього часу ефектом локальності початку хвилеутворення, що являє собою найважливішу особливість процесу втрати стійкості реального тонкостінного циліндра.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Реферат на тему: ДЕФОРМУВАННЯ ТА ВИПУЧУВАННЯ ГЛАДКИХ І ПІДКРІПЛЕНИХ ЦИЛІНДРИЧНИХ ОБОЛОНОК ПРИ СТАТИЧНОМУ НАВАНТАЖЕННІ (ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНО-ТЕОРЕТИЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок